Autor Wątek: Problem z uruchomieniem Manta 55 cali ...  (Przeczytany 331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pabloxx96

• Newbie
  • *
Problem z uruchomieniem Manta 55 cali ...
« dnia: Lipca 19, 2021, 19:08:29 »
Witam , mam problem z uruchomieniem tv Manta 55cali 55LUA69K . Problem polega na tym , że po włączeniu tv i po pojawieniu się loga manty cały czas się wczytuje tzn.kreca się te 4 kółeczka ... A dioda bardzo szybko miga na niebiesko ... Mogę coś z tym zrobić ? Czy tylko gwarancja ? Czytałem coś o wgraniu softu ale nigdzie takowego nie mogę znaleźć do tego telewizora ... Proszę o pomoc

Arkady1964

• Hero Member
Odp: Problem z uruchomieniem Manta 55 cali ...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 20, 2021, 16:19:28 »
Witam , mam problem z uruchomieniem tv Manta 55cali 55LUA69K . Problem polega na tym , że po włączeniu tv i po pojawieniu się loga manty cały czas się wczytuje tzn.kreca się te 4 kółeczka ... A dioda bardzo szybko miga na niebiesko ... Mogę coś z tym zrobić ? Czy tylko gwarancja ? Czytałem coś o wgraniu softu ale nigdzie takowego nie mogę znaleźć do tego telewizora ... Proszę o pomoc

W 99,99% wygląda na to, że w tej sytuacji wgranie nowego softu napawiłoby problem...

W tym wątku masz wszystko napisane. Przeczytaj cały, od początku do końca, pod  koniec wątku masz odpowiedź na Twoje pytania. Link poniżej:
http://www.manta.info.pl/forum/manta-android-tv/55lua69k/

Edit.  Co do softu, można jeszcze poszukać informacji np. w internetowych forach dotyczących elektroniki np:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/forums.htm

Oczywiście, Soft musi koniecznie pasować do Twego modelu telewizora.

Powodzenia
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2021, 00:58:17 wysłana przez Arkady1964 »

Pabloxx96

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 21, 2021, 19:40:12 »
Ogólnie serwis Manta bardzo olewa chyba klientów ... Przez infolinię praktycznie nic się nie dowiedziałem , odebrała Pani która nie wiele miała do powiedzenia ... A na odpowiedź działu technicznego na maila czekam już 2 dzień ...

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 22, 2021, 06:04:11 »
Wgranie softu pomaga praktycznie zawsze, gdy telewizor przy starcie systemu ma problem.
Jest duża szansa, aby wgranie softu pomogło, dlatego zawsze należy spróbować wgrać soft, można to zrobić samodzielnie. Skąd soft, albo od Manty, jak nie dadzą zostaje inny serwis RTV. Użytkownik Vectrapg znalazł taki, "Znalazłem niezależny serwis manty w stolicy zadzwoniłem zapytałem zapłaciłem soft przysłali wgrałem tv działa", wątek:

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/problem-z-wlaczeniem-7727/

Użytkownik Vectrapg miał typową usterkę do naprawy której wystarczyło tylko wgrać soft. Postaraj się o załatwienie softu za darmo, ponieważ jest wątpliwe aby przyczyną było uszkodzone oprogramowanie TV. Nie ma co generować kosztów naprawy.

Uwaga!!! Soft musi być koniecznie od Twego Modelu, wgranie innego softu "uwali" telewizor do końca.

Jak nie pomaga wgranie softu to może być usterka techniczna np. matryca, płyta główna, jakiś podzespół. W takim przypadku zostaje tylko naprawa w serwisie, ale raczej wgranie softu w tym przypadku powinno rozwiązać problem...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2021, 06:17:10 wysłana przez Arkady1964 »

Pabloxx96

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 22, 2021, 11:15:59 »
Jesteś w stanie na priv jakoś pomóc ? Napisałem

Arkady1964

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 22, 2021, 19:59:22 »
Jesteś w stanie na priv jakoś pomóc ? Napisałem

Odpisałem na priv.
Pozdrawiam