Autor Wątek: LED 1501 Dźwięk resetuje do 0 przy włączaniu  (Przeczytany 190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sqvirel

• Newbie
  • *
LED 1501 Dźwięk resetuje do 0 przy włączaniu
« dnia: Lipca 30, 2021, 14:05:37 »
Witam

Kupiłem ostatnio używany Manta LED 1501, był bez pilota więc kupiłem zamienny. Telewizor działa w porządku tylko za każdym razem kiedy go wyłączam, przy włączaniu dźwięk resetuje do 0 i muszę go ponownie ustawiać. Czy to tak ma być czy może jest sposób żeby dźwięk był na stałe taki jak go usawiłem (i jak to zrobić)?

Arkady1964

• Hero Member
Odp: LED 1501 Dźwięk resetuje do 0 przy włączaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 01, 2021, 09:40:55 »
Witam

Kupiłem ostatnio używany Manta LED 1501, był bez pilota więc kupiłem zamienny. Telewizor działa w porządku tylko za każdym razem kiedy go wyłączam, przy włączaniu dźwięk resetuje do 0 i muszę go ponownie ustawiać. Czy to tak ma być czy może jest sposób żeby dźwięk był na stałe taki jak go usawiłem (i jak to zrobić)?

W niektórych telewizorach tak działa "TRYB HOTELOWY" jak jest załączony (często jest to jedna z opcji trybu hotelowego). Może to jest przyczyna, wyłącz tryb hotelowy w telewizorze. Tryb hotelowy miewa różne nazwy np. niekiedy występuje też pod nazwą "Blokada ustawień".

Są jeszcze dwie podstawowe możliwości które można zrobić w celu rozwiązania problemu, nie ma żadnej pewności czy pomogą, ale ZAWSZE WARTO wykonać następujące czynności w przypadku problemów z uządzeniem:

1. POWRÓT DO USTAWIEŃ FABRYCZNYCH. Niekiedy również nazywany resetem systemu. Przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych bardzo często pomaga przy problemach z TV, a nie wymaga od użytkownika poświęcenia zbyt dużo czasu.

2. Sprawdzenie czy podłączone urządzenia lub kable nie powodują zwarcia itp. zakłóceń. Odepnij wszystko, wtedy, włącz i wyłącz telewizor. Co prawda są to sytuacje bardzo sporadyczne, aby urządzenie podłączone do TV stwarzały problemy, ale jednak się zdarzają.

Zaznaczam, że szczególnie należy wykonać POWRÓT DO USTAWIEŃ FABRYCZNYCH, ta możliwość jest w ustawieniach telewizora w SETUP lub MENU. Przywracanie ustawień fabrycznych trwa w Mancie około 10 - 20 minut, zawsze w tym przypadku oprogramowanie pobierane jest z wewnętrznej pamięci, a nie z Wi Fi. W czasie przywracanie ustawień fabrycznych nie wolno wyłączać telewizora z zasilania, trzeba czekać do końca tej procedury.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2021, 23:31:46 wysłana przez Arkady1964 »

Arkady1964

• Hero Member
Odp: LED 1501 Dźwięk resetuje do 0 przy włączaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 08, 2021, 15:33:08 »
Podkreślam, że zawsze podstawą do ewentualnej naprawy problemu zawsze jest POWRÓT DO USTAWIEŃ FABRYCZNYCH. Niekiedy również nazywany resetem systemu. Przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych bardzo często pomaga przy problemach z TV, a nie wymaga od użytkownika poświęcenia zbyt dużo czasu.

Pozdrawiam