Smartfony > MSP94501 EASY SELFIE

Oprogramowanie telefenu

(1/5) > >>

karol2505:
witam POSZUKUJE OPROGRAMOWYWANIA DO TEGO TELEFONU DZIĘKUJE Z GÓRY

Manta Team 2017:
Witam serdecznie,

proszę o informację jaki jest problem z telefon,że potrzebne jest oprogramowanie ?

Pozdrawiam.

daniel8895:
Potrzebuje oprogramowania ponieważ w oryginalnym ciągle wyświetlają się reklamy nawet po hard resecie
oraz brakuje plików recovery

LodzkiBus:
Ja też potrzebuję, tyle że u mnie "złośliwe" reklamy zaczęły się pojawiać od dwóch-trzech dni.
Nie wiem czy to nie sprawka "Launcher3"...

Prawdzic:
Czy istnieje jakaś aktualizacja systemu na tym telefonie? Uważam, że system jest mocno dziurawy. Poniżej opiszę moje przejścia z MSP94501 Easy Selfie.

Mój telefon ma cztery miesiące. Po miesiącu użytkowania (może półtora) zaczęły wyświetlać się jakieś reklamy. W tym czasie nie była instalowana żadna aplikacja, z którą można byłoby połączyć to wydarzenie. Z czasem reklamy stały się bardziej natarczywe (zaczęły pojawiać się co kilka minut przy włączonych danych komórkowych). Sklep Google zaczął również dziwnie się zachowywać - po instalacji od razu uruchamiał aplikację. Jakiś czas później ustawienie możliwości instalacji z nieznanych źródeł aktywowało się samoczynnie. Po wyłączeniu tej opcji teoretycznie było dobrze, ale po restartach komórki opcja instalacji z nieznanych źródeł ponownie sama się włączała. Zainstalowały się dwie niechciane aplikacje (według antywirusa bezpieczne).

W celach testowych wykonano czterokrotny reset komórki i przywrócenie ustawień fabrycznych. Za pierwszym i trzecim razem wszystko wyglądało dobrze. Przy drugim i czwartym resecie ku mojemu zdziwieniu opcja instalacji z nieznanych źródeł sama aktywowała się po kilku minutach od uruchomienia. Wyłączenie tej opcji i restart komórki spowodowało ponowne samoczynne włączenie się możliwości pobierania z nieznanych źródeł.

Po ostatnim hard resecie reklamy zaczęły pojawiać się po trzech dniach. Tym razem nie używałem przeglądarki internetowej, ale pokusiło mnie zainstalowanie aplikacji wymagającej internetu - Angry Birds Epic. Przy drugim uruchomieniu antywirus wykrył i usunął aplikację "System upgrade" Android/TrojanDropper.Agent.AZR, ale ponownie aktywowała się opcja instalacji z nieznanych źródeł. Podejrzewam, że luka w systemie może znajdować się gdzieś podczas obsługiwania wyświetlania filmów reklamowych. Wcześniej nie miałem zainstalowanej tej gry, więc nie jest ona źródłem problemów.

Myślę, że może pomóc tu tylko wgranie nowszej wersji oprogramowania. W przeciwnym wypadku pozostaje mi użytkowanie telefonu bez danych komórkowych lub jego wymiana. Proszę o pomoc.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej