Smartfony > MSP94501 EASY SELFIE

Natarczywe reklamy, samoinstalujące się aplikacje

(1/4) > >>

Tigro:
Problem w moim telefonie jest znany od pewnego czasu wszystkim użytkownikom modelu Easy Selfie - wszędzie wewnątrz telefonu pojawiają się natarczywe reklamy, od małych banerów na dole ekranu po pełne pop-upy obejmujące cały ekran pojawiające się co chwilę. Do tego co chwilę alerty od systemu, że zablokowano instalację szkodliwego oprogramowania maskującego się jako niewinne "System upgrade" i ciągłe samoczynne instalacje aplikacji, których nigdy nie ściągałem (najczęściej Intermarche, PayPal, Itaka, jakieś gry).

Jakby tego wszystkiego było mało, niektóre z instalujących się samoczynnie aplikacji to pełnoprawny malware zapisujący do subskrypcji przy użyciu WAP billingu. Miesiąc temu w środku nocy telefon nabił mi niemal 40zł i tylko SMSowi z sieci zawdzięczam zorientowanie się, że w skrzynce mam już kilka kodów potwierdzających zapisy do subskrypcji, a na rachunku rosnącą kwotę.

Podsumowując - z telefonu nie da się korzystać. I nie mówię o korzystaniu "wygodnym" z powodu pojawiających się reklam, ale o korzystaniu w ogóle. Nie da się bowiem beztrosko używać urządzenia, które w każdej chwili może znów ściągnąć sobie samo bez pytania mnie o cokolwiek malware i po raz kolejny nabijać rachunek.

W związku z powyższym, mam pytanie - czy komuś udało się zdobyć czyste oprogramowanie, bez tego oczywistego backdoora, który Manta umieściła w telefonie w celu, jak rozumiem, amortyzacji niskich kosztów sprzedaży urządzenia? Alternatywnie - czy komuś udało się zrobić roota i wyśledzić, co należy po uzyskaniu dostępu root usunąć z urządzenia, aby te rzeczy przestały się dziać?

LodzkiBus:
Kiedyś wykonywałem roota w tym modelu, ale nic to nie dało. Problem leży głównie w aplikacji Launcher3(główny pulpit), bo za każdym razem jak się pojawi pop-up czy inny malware reklamy, to wchodzę w Menadżer plików i usuwam folder data/Launcher3. Posiadając antywirusa Avire, wykrywa plik, który jest oznaczony jako złośliwe oprogramowanie(drop.agent.nbtox), które po usunięciu ciągle się pojawia.

Z tym Launcher3 to dość podejrzana sprawa, bo jakim cudem u nich mógł się trafić tam "syf"...

Wg mnie telefon powinien być wycofany z sprzedaży dopóki nie wyjdzie nowe oprogramowanie bądź poprawka.

W ogóle chciałem zaznaczyć, że telefon nie posiada certyfikacji od Googla.

Załączam screeny które pokazują jak wyglądają te "malwary".

To tyle, co  chciałem się wypowiedzieć nt. "malwarowych" reklam.

filipmar:
Co prawda na temat reklam wypowiedziałem się już w tutaj i miałem nadzieję iż opisując problem będę mógł liczyć na wsparcie działu technicznego Manta. Tymczasem widzę, że Manta ma w poszanowaniu użytkowników swoich produktów, a ja już jestem bliski decyzji wyrzucenia tego telefonu do kosza i zakupu nowego ale już innego producenta. Tym bardziej jestem zdziwiony takim traktowaniem klienta, gdyż poszukałem trochę w internecie i zauważyłem, że nie tylko ja mam taki problem, zresztą wątki tutaj na "oficjalnym forum technicznym" Manta zdają się potwierdzać moje obserwacje, a producent, który tak ładnie sam siebie opisuje na swoich stronach udaje, że nic się nie dzieje z produktami "wysokiej jakości".

Szkoda, że tak się sprawy mają, bo zastanawiałem się nad zakupem TV tej firmy, ale w obliczu tego doszedłem do wniosku, że sobie ten pomysł daruje ...  :(

LodzkiBus:
Po ostatnich moich badaniach dot. reklam, okazuje się że to nie Launcher3 a Aktualizacja oprogramowania(com.rock.gota) zaśmieca telefon. Pomogło usunięcie aplikacji, ale z poziomu roota.
Czyli jednak da się ;)

filipmar:
Nie zależy mi już na tym telefonie. Usunięcie z poziomu roota aplikacji Launcher3 to połowiczny sukces - było parę dni spokoju, a później zaczęły się znów pojawiać reklamy. Doszły do tego SMSy premium samoistnie wysyłane (naciągnęło mi rachunek na kilkadziesiąt złotych).

Co ciekawe przy każdym włączeniu telefonu, urządzenie to zgłasza się z włączoną opcją instalowania aplikacji z nieznanych źródeł i bez względu na to czy to wyłączymy, po następnym uruchomieniu opcja ta będzie znów włączona.

Generalnie telefon kupiony w kwietniu 2017 dałem dziecku do zabawy, a w jego miejsce kupiłem żonie nowy markowy telefon.

Z tego miejsca chciałem gorąco podziękować zespołowi "specjalistów" Manta za "wsparcie" oraz "poświecenie" w rozwiązaniu problemu jakiego tutaj doświadczyłem na forum... Innymi słowy za to, że mają to w d... opisane tu problemy oraz użytkowników szmelcu telefonicznego z logo "M"  :-X :-[

P.S.
Na stornie Manta przed chwilą przeczytałem:

--- Cytuj ---Duże znaczenie w rozwoju miało także wprowadzenie nowej obsługi serwisowej i pomocy technicznej, poszerzający zakres i jakość oferowanych usług.
--- Koniec cytatu ---

... właśnie doświadczyłem jakości oferowanych usług i pomocy technicznej tutaj na forum.

Konto moje możecie skasować (niewygodne moje wiadomości pewnie i tak zostaną usunięte).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej