Tunery DVB-T > DVBT011

Pilot do DVB-T011

(1/2) > >>

Bravo11:
Witam
Problem z pilotem-po upadku nie działa, chcę kupić drugi pilot bo (jak wiadomo) usterki mechaniczne nie podlegają gwarancji.
Pytanie: gdzie mogę kupić ów pilot lub który pilot można użyć zamiennie, bo na znanym portalu aukcyjnym pilotów do DVBT011 nie ma
ale są do dvbt012.
Czy mogę użyć od DVBT012?
Proszę o możliwie szybką odpowiedź
Pozdrawiam

Manta Team 2017:
Zapytaj o pilot w serwisie

photoworld:
Witam, również poszukuję pilota działającego z dvb-t011, zwróciłem się z mailową prośbą do serwisu, ale nie dostałem odpowiedzi (będę jeszcze dzwonił).

Czy ktoś może potwierdzić że jakiś pilot uniwersalny działa z tym dekoderem?

PS. Pilot spadł z kanapy na dywan... (max 50cm) i padł.... bzdura jakaś....

User:
Rzeczywiście piloty do dekodera dvbt011 są strasznie wydelikacone i cieńkie ale ten kto posiada lutownicę może taki pilot po upadku naprawić w minutę zazwyczaj urywa się od płytki lub kruszy rezonator kwarcowy (koszt w sklepie z częściami elektronicznymi to parę zł).

Sprawność pilota najlepiej sprawdzić poprzez dowolną kamerkę w telefonie komórkowym, czy świeci dioda ultrafioletowa, jak nie świeci to podważyć lekko pilot i przylutować tę żółtą część z symbolem 455 oraz sprawdzić czy są jeszcze inne zimne luty np przy diodzie i gotowe, będzie żył.

Pozdrawiam.

:)

photoworld:
Dzięki za podpowiedź. Sprawdziłem kamerą jeszcze zaraz po tym jak padł, poprawiłem luty przy tej żółtej części, diodzie i styku dla baterii, niestety nic to nie dało...
W ramach ostatniej szansy odlutowałem wszystko i wsadziłem samą płytkę do piekarnika na 180st ;) po 5 min płytka się zwęgliła....
Więc teraz już szukam nowego pilota ;) Zna ktoś jakiś uniwersalny który z tym działa? Ew. może ten z dvbt-02 działa (tylko taki na allegro znalazłem)?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej