Autor Wątek: Pilot do DVB-T011  (Przeczytany 12678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bravo11

• Newbie
  • *
Pilot do DVB-T011
« dnia: Kwietnia 24, 2013, 08:30:13 »
Witam
Problem z pilotem-po upadku nie działa, chcę kupić drugi pilot bo (jak wiadomo) usterki mechaniczne nie podlegają gwarancji.
Pytanie: gdzie mogę kupić ów pilot lub który pilot można użyć zamiennie, bo na znanym portalu aukcyjnym pilotów do DVBT011 nie ma
ale są do dvbt012.
Czy mogę użyć od DVBT012?
Proszę o możliwie szybką odpowiedź
Pozdrawiam

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Pilot do DVB-T011
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 24, 2013, 12:24:42 »
Zapytaj o pilot w serwisie

photoworld

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 06, 2013, 10:15:28 »
Witam, również poszukuję pilota działającego z dvb-t011, zwróciłem się z mailową prośbą do serwisu, ale nie dostałem odpowiedzi (będę jeszcze dzwonił).

Czy ktoś może potwierdzić że jakiś pilot uniwersalny działa z tym dekoderem?

PS. Pilot spadł z kanapy na dywan... (max 50cm) i padł.... bzdura jakaś....

User

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 06, 2013, 14:39:37 »
Rzeczywiście piloty do dekodera dvbt011 są strasznie wydelikacone i cieńkie ale ten kto posiada lutownicę może taki pilot po upadku naprawić w minutę zazwyczaj urywa się od płytki lub kruszy rezonator kwarcowy (koszt w sklepie z częściami elektronicznymi to parę zł).

Sprawność pilota najlepiej sprawdzić poprzez dowolną kamerkę w telefonie komórkowym, czy świeci dioda ultrafioletowa, jak nie świeci to podważyć lekko pilot i przylutować tę żółtą część z symbolem 455 oraz sprawdzić czy są jeszcze inne zimne luty np przy diodzie i gotowe, będzie żył.

Pozdrawiam.

:)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2013, 14:01:59 wysłana przez User »

photoworld

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 10, 2013, 09:03:17 »
Dzięki za podpowiedź. Sprawdziłem kamerą jeszcze zaraz po tym jak padł, poprawiłem luty przy tej żółtej części, diodzie i styku dla baterii, niestety nic to nie dało...
W ramach ostatniej szansy odlutowałem wszystko i wsadziłem samą płytkę do piekarnika na 180st ;) po 5 min płytka się zwęgliła....
Więc teraz już szukam nowego pilota ;) Zna ktoś jakiś uniwersalny który z tym działa? Ew. może ten z dvbt-02 działa (tylko taki na allegro znalazłem)?

photoworld

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 10, 2013, 16:02:03 »
Znalazłem pilot ZIP 308 firmy Elmak, czy ktoś może potwierdzić jego działanie z dekoderem Manta DVB-T011?

User

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 10, 2013, 20:42:07 »
Widocznie twój pilot nie spadł na dywan ale ze szczytu pałacu kultury Warszawie. Zapomniałeś jeszcze wsadzić ten pilot do muszli klozetowej i polać domestosem, na pewno by pomogło :/ szkoda bo wpierw trzeba było sprawdzić czy rezonator kwarcowy nie był ukruszony a sprawdza się to w bardzo prosty sposób, potrząsając nim blisko ucha, jeśli coś stuka to trzeba wymienić na nowy, mądry polak po ...? :) Pozdrawiam serdecznie. ;)

photoworld

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 11, 2013, 10:01:55 »
Dla zainteresowanych, pilot uniwersalny Elmak ZIP 308 w aktualnie dostępnej wersji v5 wspiera dekodery marki Manta:
  • DVBT02
  • DVBT05
  • DVBT06
  • MMRTUN001
Kolejna aktualizacja (v6) jest dopiero opracowywana.

artur301

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 21, 2016, 10:52:24 »
Jest kilka wersji DVB-T011 i nie wiem jak rozróżnić.
Do wersji pierwszej pasuje ten pilot: http://4pin.pl/pl/pilot-do-dekodera-dvb-t-manta-dvbt011-v1.html
A do pozostałych (oczywiście do pierwszej też) taki: http://4pin.pl/pl/uniwersalny-pilot-do-dekoderow-dvb-t-opticum-ferguson-evolve-media-tech.html