Piszemy polskie znaki na klawiaturze ekranowej tabletu

Wiele osób, zwłaszcza początkujących użytkowników tabletów pyta jak uzyskać przy wpisywaniu tekstu polskie znaki diakrytyczne (ąęść itp).

W przypadku korzystania z klawiatury ekranowej tabletu polskie znaki uzyskujemy przytrzymując nieco dłużej klawisz z daną literą. Po chwili na ekranie pojawia się dodatkowe zawierające dodatkowe znaki jakie możemy uzyskać z tego klawisza. Wystarczy wybrać odpowiednią literę i zostanie ona wstawiona w pisany tekst.

UWAGA: Jeśli mamy ustawiony w systemie jako język Język polski, domyślnie podświetlony zostanie znak diakrytyczny naszego języka, co przyspiesza nieco pisanie tekstu.

Jeśli ktoś jest bardzo przyzwyczajony do sposobu pisania jak na PC, z wykorzystaniem prawego klawisza ALT, może z Google Play zainstalować klawiaturę ekranową z klawiszem ALT i pisać prawie jak na PC.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kalicinscy.polishen&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5rYWxpY2luc2N5LnBvbGlzaGVuIl0.

lub

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.example.inputmethod.popolsku&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5leGFtcGxlLmlucHV0bWV0aG9kLnBvcG9sc2t1Il0.