Sprawdzamy MAC adres karty WIFI w tablecie

Wielu operatorów internetu wymaga informacji o adresach MAC kart sieciowych urządzeń podłączonych do ich sieci, w innym wypadku nie pozwala na korzystanie z takich urządzeń.

W PC dość prosto znaleźć informację o adresie MAC karty sieciowej, czy karty WIFI. Gdy chcemy korzystać z tabletu także potrzebujemy uzyskać taką informację i podać ją operatorowi.

Znalezienie MAC adresu karty WIFI tabletu może sprawić nieco trudności początkującym użytkownikom. Można do tego celu użyć jakiegoś programu testowego pobranego z marketu, jednak do ujawnienia adresu MAC karty WIFI wcale nie potrzebujemy instalować żadnej dodatkowej aplikacji.

Aby sprawdzić MAC adres karty WIFI tabletu klikamy na ikonę Ustawienia.

Następnie wybieramy Wi-Fi oraz klikamy w prawym górnym rogu ikonę symbolizującą menu (trzy pionowe kropki) lub wciskamy przycisk Menu, jeśli nasz tablet ma mechaniczne przyciski funkcyjne.

Wybieramy Zaawansowane.  Na ekranie tabletu pojawia się nowe okno, w którym możemy odczytać adres MAC karty WIFI czy adres IP.

Zapobiegamy wyłączaniu WIFI podczas uśpienia
Jeśli tablet ma problemy z nawiązaniem połączenia WIFI po „obudzeniu” z trybu uśpienia warto skorzystać z opcji „Nie wyłączaj Wi-Fi w trybie uśpienia„. Po kliknięciu tego menu na ekranie MIDa pojawia się okno:Możemy wybrać czy w trybie uśpienia WIFI ma być włączone, czy nie, lub tylko gdy tablet podłączony jest do zasilania. Wyłączenie WIFI w trybie uśpienia zmniejsza zużycie energii i zwiększa czas pracy na bateriach.