Podłączamy tablet do PC

Wraz z większością tabletów użytkownik otrzymuje przewód USB umożliwiający podłączenie tabletu do PC i wymianę danych z komputerem stacjonarnym lub laptopem (nie dotyczy MID02 i MID04 – te tablety nie mają możliwości podłączania do PC przez USB). Chociaż jest to dość prosta czynność, jednak niektórym sprawia nieco problemów uruchomienie komunikacji z PC po USB. Poniższy poradnik pokazuje jak podłączyć tablet do PC i uruchomić dostęp do plików znajdujących się w jego pamięci.

1. Po podłączeniu tabletu do PC w Komputer pojawiają pojawiają się zazwyczaj dwie dodatkowe ikony napędów wymiennych. Jedna z nich to wbudowana pamięć flash, a druga to karta pamięci microSD włożona do gniazda karty pamięci w MIDzie.

Jednak po kliknięciu wybranej ikony nie ma możliwości dostępu do wybranego dysku. Aby uzyskać dostęp do pamięci należy wykonać kilka dodatkowych czynności na tablecie.

Po podłączeniu do PC przewodem USB na tablecie w obszarze powiadomień pojawiają się następujące ikony:

Jeśli chcemy uzyskać dostęp do pamięci flash tabletu oraz karty microSD klikamy Połączenie przez USB.

Pojawia się nowy ekran:

Aby włączyć dostęp do pamięci flash i karty microSD klikamy na Włącz nośnik USB, a następnie na OK.

W Komputer przy ikonie symbolizującej dysk pamięć flash tabletu pojawia się pasek pojemności i po kliknięciu w tą ikonę możemy przeglądać zawartość dysku.
Jeśli włożona jest karta microSD podobny pasek pojawia się przy dysku odpowiadającym karcie microSD.

Uwaga!: po podłączeniu do PC i włączeniu dostępu do pamięci niektóre programy przechowujące swoje pliki na wbudowanej pamięci flash albo na karcie pamięci mogą przestać działać do chwili wyłączenia dostępu PC do MIDa. Gdy pamięć flash i karta microSD są podłączone do PC, nie są dostępne dla aplikacji zainstalowanych na tablecie.