MID04 Aktualizacja firmware

UWAGA!: Wszelkie aktualizacje firmware przeprowadzane są na własne ryzyko. Przed przystąpieniem do aktualizacji należy pamiętać o naładowaniu akumulatora urządzenia lub podłączeniu do zasilania sieciowego!

Aktualizację firmware w tablecie Manta Multimedia MID04 można dokonać przy użyciu karty pamięci microSD, należy przygotować czystą, sformatowaną kartę pamięci tego typu.

W chwili obecnej (styczeń 2012), umieszczone na stronie WWW firmware jest dokładnie tym samym, które znajdować się powinno w urządzeniach. Jeśli wszystko działa prawidłowo nie ma potrzeby aktualizowania firmware. Aktualizacja firmware może być konieczna, na przykład, gdy zainstalowana zostanie aplikacja, która powoduje niestabilność systemu oraz brak możliwości wejścia do ustawień i przywrócenia ustawień fabrycznych.

Porada:Jeśli MID04 nie działa prawidłowo, na przykład po zainstalowaniu jakiejś aplikacji, jednak nie jest całkowicie zablokowany należy skorzystać z opcji przywracania ustawień fabrycznych.W tym celu wybieramy Ustawienia –> Prywatność –> Ustawienia fabryczne. Następuje restart urządzenia i przywracane jest do stanu po pierwszym uruchomieniu. Skorzystanie z tej opcji kasuje wszystkie ustawienia użytkownika, pobrane i zainstalowane programy, ustawienia kont Google, zawartość pamięci Flash.

1. Pobieramy archiwum zip zawirające firmware do MID04 z adresu:

MID04_firmware_fabryczne_popr.zip

brakująca aplikacja facebook

MID04 firmware fabryczne poprawionezmiany:

- poprawiony błąd synchronizacji kontaktów i kalenarza

- uaktualniony Market do 2.3.6

- uaktualniony GMail

- uaktualnione Mapy Google do 6.1.1

- usunięty Fring

2. Rozpakowujemy zawartość archiwum na dysk twardy komputera do wybranego folderu.

3. Kopiujemy rozpakowaną zawartość na kartę pamięci microSD. Na karcie, powinien pojawić się folder FirmwareInstall wraz z zawartością oraz plik wmt_scriptcmd.

4. Wyłączamy MID04, podłączamy do zasilania sieciowego i wkładamy kartę microSD z nagranym firmware do gniazda.

5. Włączamy MID04, po chwili na ekranie pojawia się komunikat:

6. Po kolejnej chwili oczekiwania rozpoczyna się właściwy proces aktualizacji firmware, na ekranie pojawia się komunikat:

W dolnej części ekranu widoczny jest pasek postępu oraz procentowa wartość postępu aktualizacji. Aktualizacja trwa kilka minut.

7. Po zakończeniu aktualizacji (100%) na ekranie MID04 pojawia się komunikat PLEASE REMOVE INSTALLATION MEDIA:

8. Wyjmujemy kartę pamięci microSD z gniazda. Następuje automatyczny restart urządzenia i wczytanie systemu. Pierwsze uruchomienie po aktualizacji firmware może trwać nieco dłużej niż normalne uruchomienie (do kilku minut).

9. Po uruchomieniu MID04 warto dokonać ponownej kalibracji ekranu dotykowego. Aby dokonać kalibracji ekranu wybieramy Ustawienia –> Touchpanel calibration i postępujemy zgodnie z komunikatami pojawiającymi się na ekranie (trzeba kliknąć w pięć krzyżyków pojawiających się w odpowiednich miejscach ekranu.

10. MID04 gotowy jest do użytkowania.

 

UWAGA!: Niedziałający dotyk po aktualizacji firmware
W niektórych przypadkach po aktualizacji firmware może nie działać ekran dotykowy, to znaczy urządzenie nie reaguje na dotyk. W takim przypadku należy pobrać plik:env_uboot_inny_dotyk.zipPo pobraniu pliku należy wypakować znajdujący się w pobranym archiwum plik env_uboot_inny_dotyk. Następnie zmienić jego nazwę na env_uboot i przekopiować na kartę pamięci microSD do folderu FirmwareInstall/env podmieniając znajdujący się tam plik env_uboot. Następnie należy przeprowadzić procedurę aktualizacji firmware jeszcze raz. Po ponownej aktualizacji ekran dotykowy powinien działać prawidłowo.