Tunery TV-SAT HD8000 Live Sat i HD9000 Live Sat PRO

Manta Multimedia przedstawia nowe tunery satelitarne z HD 1080p, HDMI 1.3 i Dolby Digital 5.1

Firma Manta Multimedia, największy polski dostawca sprzętu RTV/AGD/Multimedia, wprowadza na rynek nową serię wysokiej klasy tunerów satelitarnych. W skład nowej linii wchodzą tunery Manta HD8000 i Manta HD9000. Podstawową funkcją obu urządzeń jest dostarczanie wysokiej jakości sygnału TV oraz nagrywanie i odtwarzanie programów w HD. Tunery różnią się ceną, złączami oraz rozmieszczeniem gniazd kart, dzięki czemu każdy klient może dobrad model idealny do swoich potrzeb.
Oba tunery umożliwią odbiór polskich i zagranicznych kanałów satelitarnych w najwyższej jakości. Jest to możliwe dzięki odtwarzaniu obrazu w Full HD (1080p) poprzez złącze HDMI w wersji 1.3 oraz obsłudze Dolby 5.1 (również poprzez HDMI). Manta HD8000 i HD9000 umożliwiają także nagrywanie dowolnego programu albo filmu. Funkcja automatycznego timeshift oraz przewijania nagranego materiału ułatwią jego przeglądanie.

Wraz z nowymi tunerami, Manta Multimedia zaprezentowała nowy intuicyjny, przejrzysty, wielojęzyczny interfejs menu, w jakości HD. Obydwa odbiorniki posiadają wbudowaną fabryczną listę polskich kanałów dostępnych z satelity Hotbird, co ułatwi szybkie uruchomienie urządzenia nawet mało zaawansowanym użytkownikom. W tunerze Manta HD8000 informacje o numerze oglądanego kanału wyświetlane są za pomocą cyfrowego, 7-segmentowego wyświetlacza LED, natomiast w HD9000 – za pomocą 12-pozycyjnego wyświetlacza alfanumerycznego VFD, który wyświetli nie tylko numer kanału, ale również jego nazwę. Wyświetlacz pokaże też graficzną informację o stanie zapełnienia dysku i aktywnych funkcjach nagrywania czy timeshift. Podczas korzystania z multimediów wyświetlana jest na nim nazwa odtwarzanego pliku. Kolejna różnica między nowymi tunerami, to drugie gniazdo czytnika kart kodowych umieszczone z tyłu tunera HD8000 (HD9000 posiada oba gniazda z przodu obudowy) oraz dodatkowe 2 gniazda SCART umieszczone na tylnym panelu HD9000. Oba tunery posiadają gniazda USB z tyłu i z przodu obudowy oraz gniazdo e-sata z tyłu obudowy. Dzięki nim można łatwo podłączyd pamięd masową w postaci twardego dysku lub przenośnej pamięci typu flash. Po podłączeniu ich do zestawu kina domowego wyposażonego w wejścia optyczne SPDIF, albo w wejścia HDMI, oba odbiorniki pozwolą cieszyd się pełnym dźwiękiem przestrzennym Dolby Digital 5.1.

Więcej informacji i dane techniczne:

Manta HD8000 Sat Live

 

Manta HD9000 Sat Live PRO