Ebook01 Aktualizacja firmware

Aktualizacja firmware do Ebook01 przeznaczona jest dla osób, u których urządzenie przeszło w tryb aktualizacji firmware.

Ebook01 ma tendencję bardzo łatwego wchodzenia w tryb aktualizacji firmware z którego nie ma innego wyjścia niż przez dokonanie aktualizacji. Wystarczy zbyt długo (około 10-15 sekund) przytrzymać przycisk włączania, aby urządzenie przeszło w tryb aktualizacji. Jeśli po resecie urządzenia przyciskiem reset i ponownym uruchomieniu pojawia się za każdym razem informacja jak na screenie poniżej, należy wykonać aktualizację firmware lub zgłosić się do serwisu.

UWAGA!: Aktualizacja wyczyści pamięć urządzenia i skasuje zainstalowane w nim książki.
Zainstalowane w urządzeniu lektury można pobrać z serwisu Wolne Lektury www.wolnelektury.pl lub  pobrać w postaci spakowanej z adresu http://www.sendspace.com/file/t0evei

Instrukcja aktualizacji:

UWAGA!: Aktualizację należy dokonywać przy pełnym naładowaniu akumulatora lub na zasilaniu sieciowym.

1. Pobrać plik zawierający firmware:  ebook01

2. Rozpakować pobrany plik. Po rozpakowaniu powinniśmy otrzymać dwa pliki  upgrade.img i upgrade.md5.

3. Przygotować czystą kartę pamięci MicroSD.

4. W katalogu głównym karty MicroSD umieścić folder o nazwie upgrade i przekopiować do niego rozpakowane pliki upgrade.img i upgrade.md5 .

5. Przy wyłączonym Ebook01 włożyć kartę pamięci do gniazda MicroSD urządzenia, następnie włączyć urządzenie.

6. Aktualizacja przeprowadzona jest automatycznie. Na ekranie nie pojawiają się żadne dodatkowe komunikaty. Po kilku minutach urządzenie zrestartuje się i będzie gotowe do pracy.

7. Wyjąć kartę pamięci z urządzenia.