GPS460 & GPS520 Budowa i wyposażenie

GPS460, GPS520 wyposażenie

Nawigacje samochodowe GPS460 Easy Rider i GPS520 Easy Rider sprzedawane są w niewielkich pudełkach w pomarańczowych kolorach charakterystycznych dla wielu urządzeń firmy Manta Multimedia. Przeglądając półki marketów nie powinno być problemu z ich znalezieniem. W pudełku, oprócz samej nawigacji samochodowej użytkownik znajdzie wszystkie niezbędne akcesoria do jej użytkowania w samochodzie i podłączenia do komputera.

 

Uchwyt do szyby samochodowej

Uchwyt umożliwia zamocowanie nawigacji do szyby samochodowej. Do szyby przyczepiany jest za pomocą przyssawki, zaś nawigacja montowana jest w nim na zatrzask. Uchwyty dostarczane w komplecie mają możliwość regulacji pochylenia góra/dół oraz prawo/lewo, w celu najlepszego dobrania pozycji nawigacji w samochodzie. Dodatkowo mieszczą niewielki rysik. Większość operacji na ekranie nawigacji GPS z powodzeniem możemy wykonać palcem, bez konieczności używania rysika. Rysik przydatny jest za to do dokładnej kalibracji ekrany dotykowego.

Ładowarka do gniazda zapalniczki

Chociaż nawigacje GPS mają wbudowane akumulatory, jednak nie pozwalają one na długą pracę bez zasilania. Ich funkcja sprowadza się raczej do podtrzymania zasilania nawigacji na postoju, czy podczas tankowania na stacji paliw, kiedy zgaszony jest silnik samochodu i wyłączone zasilanie. Ładowarka/zasilacz do gniazda zapalniczki pozwala na korzystanie z nawigacji podczas jazdy bez obaw o wyczerpanie akumulatora. Ładowarka wyposażona jest w dość długi przewód (około 120 cm) zakończony wtyczką mini USB.

Przewód USB

Umożliwia komunikację z komputerem, przeglądanie zawartości pamięci flash nawigacji, karty pamięci MicroSD, synchronizację danych, aktualizację map i programu nawigacji samochodowej.

Instrukcja obsługi, karta gwarancyjna

W zestawie zajdziemy także instrukcję obsługi zarówno drukowaną, jak i na płycie CD, a także kartę gwarancyjną.

GPS520 Easy Rider budowa i wygląd

GPS520 Easy Rider jest solidnie wykonany z dobrych materiałów, konstrukcja urządzenia jest zwarta i sztywna. Przód urządzenia stanowi ekran dotykowy o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 480×272 piksele. Ramka wokół ekranu ma w najszerszym miejscu 12 milimetrów. Przednia powierzchnia urządzenia jest płaska i nie ma żadnych możliwości, aby pod brzegi ekranu dostawał się kurz, czy drobiny piasku. Tył i ramka wokół ekranu są w kolorze czarnym, boki nawigacji są w kolorze srebrnego aluminium.

Wszystkie złącza umieszczone zostały na lewej krawędzi urządzenia. Znajdziemy tam gniazdo słuchawkowe, gniazdo kart MicroSD oraz gniazdu USB. Urządzenie bez problemu obsługuje karty pamięci SDHC (sprawdzana była karta o pojemności 8 GB).

Na lewej górnej krawędzi umieszczony jest przycisk włączania/wyłączania nawigacji GPS.

Na prawej dolnej krawędzie znajduje się otwór głośnika. Otwory głośnika znajdują się także na tylnej ściance urządzenia. Także na tylnej ściance obok naklejki znamionowej znajdziemy ukryty otwór Reset umożliwiający zresetowanie urządzenia.

Na górnej krawędzi GPS520 Easy Rider znajduje się jedno wyżłobienie, a na dolnej dwa, dzięki którym możliwe jest mocowanie nawigacji w uchwycie do szyby samochodowej. Nawigacja montowana jest na zatrzask, tak abyśmy mogli szybko ją zdemontować i na przykład schować w schowku samochodowym.

GPS460 Easy Rider budowa i wygląd

GPS460 Easy Rider jest nieco mniejszy od modelu GPS520, jego wygląd też jest inny. Obudowa wykonana jest z gumowanego tworzywa sztucznego w kolorze czarnym. Przód urządzenia zajmuje 4,3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 480×272 piksele. Ramka wokół ekranu jest nieco szersza niż w modelu GPS520, w najszerszym miejscu (u dołu ekranu) ma bowiem 15 mm, a w najwęższym (u góry) – 9 mm. Krawędzie boczne urządzenia są zaokrąglone i łagodnym łukiem przechodzą do tylnej ścianki nawigacji.

Wszystkie złącza w modelu GPS460 Easy Rider znajdują się na lewym boku urządzenia. Znajdziemy tam gniazd o słuchawkowe, gniazdo kart pamięci MicroSD oraz złącze USB, które umożliwia komunikację nawigacji z komputerem i jest jednocześnie gniazdem zasilania.

Urządzenie z powodzeniem obsługuje karty pamięci SDHC. Testowano kartę o pojemności 8GB. GPS460 Easy Rider ma wbudowaną pamięć flash o pojemności 1 GB oraz w komplecie kartę pamięci 2 GB zawierającą program do nawigacji samochodowej Mobile Navigator z mapami Europy.

Podobnie jak w GPS520, także GPS460 Easy Rider w uchwycie mocowany jest na zatrzask. Dzięki temu jednym ruchem możemy zdjąć nawigację z szyby, gdy wychodzimy z samochodu.