MM815 PC/USB Pad – dla graczy

MM815 PC/USB Pad to ukłon w stronę bardziej ambitnych graczy komputerowych, dla których posługiwanie się klawiaturą w ulubionych grach już nie wystarcza. Urządzenie jest wygodnym, zrobionym z dobrych materiałów kontrolerem współpracującym z grami na PC i zapewniającym wysoki komfort użytkowania. Dzięki podwójnej wibracji użytkownicy odczuwają zwiększony realizm w grach. Każde każdy cios przeciwnika, kopnięcie, najechanie na wyboje odczuwane są poprzez wibrację pada. Prosta instalacja przez USB jest dodatkową zaletą kontrolera.

Dane techniczne

Uniwersalny Pad PC/USB (Plug & Play)
Podwójne wibracje
8-kierunkowe przyciski
4-osiowy, 10 przycisków
Gumowane uchwyty
Proste i łatwe podłączenie USB
Kompatybilny z 98/2000/ME/XP/NT/Vista/Win7
Opakowanie – Długość/wysokość/głębokość (X / Y / Z) [cm]: 14,5×19,7cm
Waga – netto / brutto [kg]: 0.191kg

Opakowanie i wykonanie

Pad MM815 sprzedawany jest w blistrze z przezroczystego tworzywa sztucznego, tak że każdy kto chce może jeszcze w sklepie dotknąć rękojeści pada i sprawdzić czy odpowiada mu tworzywo z jakiego wykonano urządzenie.

Po otwarciu opakowania (jedynym możliwym sposobem jego otwarcia jest rozcięcie) możemy wyjąć kontroler. W komplecie oprócz samego urządzenia znajdziemy jedynie płytę ze sterownikami oraz kartę gwarancyjną. Uproszczona instrukcja obsługi nadrukowana jest na tylnej części opakowania.

Jak działa podwójan wibracja
Gamepad MM815 wyposażony jest w funkcję podwójnej wibracji. Co to oznacza dla użytkownika? W obudowie urządzenia wbudowano dwa niezależne silniczki z ciężarkami umieszczonymi mimośrodowo na ich osi. Jeden znajduje się w lewym uchwycie gampada, a drugi w prawym. Jeśli gra obsługuje efekty wibracji w odpowiednim momencie włączany jest prawy, lewy lub oba na raz silniczki, a pad odpowiednio drga zwiększając efekty specjalne w grze i podnosząc realizm. Na przykład w wyścigach samochodowych, jeśli najedziemy lewym kołem na kamienie, włącza się lewy silniczek, gdy najdziemy prawym kołem – prawy. Jeśli nasz pojazd cały znajdzie się na wyboistej nawierzchni drgać będą obydwa silniczki. Oczywiście nie wszystkie gry obsługują funkcję wibracji. Należy sprawdzić to w ustawieniach danej gry. Dodatkowo zazwyczaj istnieje możliwość samodzielnej konfiguracji przycisków i manetek.

Sterowniki

MM815 działać może bez dodatkowych sterowników. Po podłączeniu do komputera jest prawidłowo wykrywany w systemie. W Panelu sterowania, w ustawieniach kontrolerów można zweryfikować prawidłowe działanie gamepada, jego manetek, przycisków itp. Jeśli nie zainstalujemy sterowników niedostępne będą jednak funkcje wibracji.

Po zainstalowaniu sterowników dostarczanych wraz z urządzeniem na płycie CD wygląd okna konfiguracji gamepada nieco się zmienia. Oprócz standardowych zakładek umożliwiających sprawdzenie funkcjonowania przycisków i manetek oraz ich kalibrację pojawia się zakładka umożliwiająca test i kalibrację efektów wibracji. Możemy sprawdzić funkcjonowanie lewego silniczka, prawego, obydwu na raz oraz ustawić moc wibracji.


Dla kogo gamepad

Gamepad MM815 jest doskonałym rozwiązaniem jeśli mamy w domu miłośnika gier komputerowych, zwłaszcza bijatyk lub wyścigów samochodowych. Sterownie w tego typu grach za pomocą klawiatury jest niezbyt wygodne. Dodatkowo zwłaszcza w bijatykach może gdzie w ferworze emocji użytkownik intensywnie uderza w klawisze może doprowadzić do szybkiego „zużycia” klawiatury. Przyciski gamepada są wykonane solidniej i trwalej niż klawisze klawiatury, powinny więc wytrzymać znacznie większe obciążenia. Dodatkowo efekty wibracji podnoszą atrakcyjność gier. Kopnięcie przeciwnika, czy najechanie na kamień jest bardziej realistyczne gdy towarzyszy mu odpowiednia wibracja trzymanego w rękach kontrolera.

Tagi: , , ,