DVD053G – DVD Player Emperor Portable 2 with TV Tuner – w działaniu

Oglądamy filmy

DVD053G Emperor Portable 2 with TV Tuner to kompaktowy, przenośny odtwarzacz DVD, który oprócz wyświetlania filmów z płyt DVD oraz nośników USB i kart pamięci umożliwia także oglądanie analogowych programów telewizyjnych. Odtwarzacz umożliwia wyświetlanie na wbudowanym 7-calowym ekranie LCD filmów DVD, Video CD, filmów AVI, słuchanie muzyki CD-Audio, z plików MP3, WMA oraz oglądanie zdjęć w formacie JPG.

DVD

Oglądanie filmów DVD na odtwarzczu DVD053G nie odbiega od tego co prezentują sobą wszystkie inne odtwarzacze DVD. Nie ma więc co się zbytnio nad tym rozpisywać. Obsługiwane są wszystkie funkcje znane z odtwarzaczy DVD. Menu płyty, wybór języków, napisów, scen itp.

Po podłączeniu przewodem AV wyjścia wideo do telewizora możemy z DVD053G korzystać jak ze stacjonarnego odtwarzacza DVD i oglądać filmy na dużym ekranie.

 

Filmy AVI

Oglądanie filmów DVD to nie wszystkie możliwości tego urządzenia. Użytkownik może także wyświetlać  filmy AVI (DivX, XviD) z kodowaniem QPEL i GMC. Filmy mogą być nagrane na płyty CD, DVD, lub odczytywane z karty pamięci  (SD/MS/MMC) albo pendrive USB.

DVD053G odczytuje napisy towarzyszące filmom AVI, także te zapisane w plikach TXT, pod warunkiem, że są kodowane w formacie czasowym (TMPlayer).

00:25:50:Ja lubię kobiety pracujące|przy moim silniku.
00:25:53:Nawet takie wolę.
00:25:55:Zapalisz go?
00:25:59:Skoro Trent jest takim dupkiem,|to czemu z nim jesteś?
00:26:06:Wiesz co? Przejdę się.
00:26:10:Powodzenia z samochodem.
00:26:13:W porządku...|Spacer jest zdrowy...

Nie obsługiwane są natomiast napisy kodowane klatkowo (format MicroDVD). Obsługiwane są także napisy w popularnym formacie SRT. Plik z napisami musi mieć taką samą nazwę jak plik z filmem oraz odpowiednie rozszerzenie. Użytkownik może dodać kilka wersji językowych napisów dodając skrót języka do nazwy pliku z napisami.
Na przykład:

film.avi - plik z filmem
film.txt - plik z napisami do filmu bez określenia języka
film.pl.txt - plik z napisami do filmu - język polski
film.eng.txt - plik z napisami do filmu - język angielski

Przełączanie kolejnych wersji językowych odbywa się przyciskiem Subtitle na pilocie zdalnego sterowania.

Podobnie jak w wypadku oglądania filmów DVD, także wyświetlanie filmów AVI możemy przekierować na zewnętrzny ekran po podłączeniu odpowiedniego przewodu.

Zarówno karta pamięci SD, jak i pendrive włożony do gniazda USB dość mocno wystają poza obudowę odtwarzacza. Jeśli korzystamy z urządzenia jako odtwarzacza stacjonarnego nie przeszkadza to zbytnio, jeśli będziemy korzystać w podróży trzeba uważać aby przez nieuwagę nie uszkodzić karty pamięci czy pendrive.

Telewizja

DVD053G to nie tylko odtwarzacz filmów, to także przenośny telewizor z 7-calowym ekranem LCD. Dzięki wbudowanemu tunerowi TV możemy oglądać programy na przykład na wakacjach, czy w samochodzie. W komplecie wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje miniaturową antenę telewizyjną oraz ładowarkę do gniazda zapalniczki.

Menu strojenia programów telewizyjnych dostępne jest po naciśnięciu przycisku PROG/SEARCH na pilocie, albo wybraniu odpowiedniego menu, przyciskami na obudowie urządzenia. Przeszukanie całego pasma telewizyjnego jest bardzo szybkie i trwa zaledwie około 2 minuty. Dodatkowo użytkownik ma możliwość dostrojenia programu korzystając z funkcji Fine Tuning.

Jakość odbioru telewizji oraz liczba wyszukanych kanałów zależy od dostępności sygnału telewizyjnego. Korzystając z dołączonej w zestawie anteny w mieszkaniu (antena również w mieszkaniu) w okolicach Warszawy wyszukanych zostało 4 programy (TVP1, TVp2, Polsat, TV Puls). Najlepszą jakość miały TVp2 oraz Polsat. Jakość TV Puls była bardzo słaba. Po podłączeniu do anteny telewizji kablowej urządzenie bez problemu wyszukuje wszystkie dostępne kanały telewizyjne.

W odróżnieniu od odtwarzania filmów DVD, czy filmów AVI, nie ma możliwości przełączenia wyświetlania telewizji na zewnętrzny ekran. Po podłączeniu przewodu AV obraz na telewizorze podłączonym do DVD053G nie pojawia się. Tak więc wyświetlanie programów telewizyjnych możliwe jest tylko na wbudowanym ekranie LCD.

Gry

Kolejną atrakcją, zwłaszcza dla młodszych użytkowników odtwarzacza DVD053G jest możliwość grania w gry. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje gamepad oraz płytę CD zawierającą zestaw gier znanych z konsol typu Pegasus.

 

Chociaż gry nie powalają grafiką ani towarzyszącymi im efektami dźwiękowymi, jednak zapewnią rozrywkę młodszym dzieciom na przykład podczas długiej podróży samochodem, gdy skończą się już filmy, albo na wakacyjnym wyjeździć, gdy nie dopisuje pogada i pada deszcz. Na dołączonej płycie znajduje się aż 300 gier podzielonych na 30 menu po 10 gier (układ taki wynika ze względów technicznych obsługi gier). Wśród tytułów znajdziemy takie popularne niegdyś gry jak: 1943, Contra, Bomb Jack, Super Mario, Tetris i wiele, wiele innych.

Przykładowe ekrany wyboru gier:

Przykładowe ekrany z gier:

Mimo dość już archaicznej grafiki, 300 gier zapewni rozrywkę dla młodszych dzieci na wiele deszczowych wakacyjnych wieczorów. Podobnie jak w wypadku odtwarzania filmów możemy podłączyć wyjście AV do dużego telewizora i grać w gry na dużym ekranie. Jednak ze względu na rozdzielczość grafiki w grach, nie wyglądają one za dobrze na bardzo dużym ekranie.

Gamepad, który znajduje się w komplecie wraz z odtwarzaczem chociaż wyposażony jest we wtyczkę USB, jednak przeznaczony jest tylko do współpracy z tym odtwarzaczem. Należy umieścić go w gnieździe oznaczonym GAME. Nie da się go wykorzystać do współpracy z komputerem PC – nie jest wykrywany przez system operacyjny.

Muzyka

Urządzenie, podobnie jak wszystkie odtwarzacze DVD umożliwia także słuchanie muzyki z płyt CD-Audio. W komplecie znajdziemy douszne słuchawki, dzięki którym możemy słuchać muzyki w podróży. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby słuchać jej na wbudowanych w odtwarzacz głośnikach stereo. Niezbyt atrakcyjny jest ekran wyświetlany podczas odtwarzania muzyki. Gdy słuchamy płytę CD-Audio na ekranie zobaczymy tylko numer i czas utworu w górnym lewym rogu.

DVD053G pozwala także na odtwarzanie muzyki z plików MP3 lub WMA. Muzykę w tych formatach możemy odtwarzać zarówno z płyt CD i DVD lub kart pamięci czy pendrive USB.

Odtwarzaniu muzyki z plików MP3 może towarzyszyć okładka płyty, jeśli umieścimy ją  w postaci pliku JPG w katalogu z utworami. Muzykę można słuchać w kolejności czy losowo. Możliwe jest przeglądanie utworów w podkatalogach, albo w postaci jednej dużej listy zawierającej wszystkie utwory nagrane na płycie, czy umieszczone na karcie pamięci.

Samo odtwarzanie muzyki to jednak nie wszystkie możliwości jakie zostały ukryte w DVD053G. Oprócz słuchania muzyki użytkownik ma możliwość zgrywana utworów z płyt CD-Audio do formatu MP3 bez pośrednictwa komputera.

Dzięki DVD053G zgrywanie muzyki z płyt CD-Audio do MP3 jest bardzo proste. Wkładamy płytę z muzyką, do gniazda USB wkładamy pendrive czy podłączamy odtwarzacz MP3 (możemy także umieścić kartę pamięci w gnieździe). Zaznaczamy wybrane utwory, wybieramy bitrate i gotowe. Po wybraniu START zaznaczone utwory są zgrywane i przetwarzane na pliki MP3.