MM264 MP5 Gamester Portable Game-Multimedia Player – multimedia

Manta MM264 Gamester to wszechstronne urządzenie multimedialne. Umożliwia nie tylko granie w wybrane gry, ale także  słuchanie muzyki w różnych popularnych formatach oraz radia FM. Możemy także przeglądać zdjęcia i obrazki. Wbudowany aparat cyfrowy mogący pełnić także funkcję kamery umożliwia robienie zdjęć oraz nagrywanie klipów wideo. Duży, wyraźny ekran LCD o rozdzielczości 480×272 piksele i przekątnej 3,6-cala sprawia, że nie tylko granie w gry sprawia dużą przyjemność, ale także oglądanie filmów. Dodatkowo urządzenie można podłączyć do telewizora i oglądać filmy lub grać na dużym ekranie (o tym w dalszej części testu).
Urządzenie zostało wyposażone w takie przydatne funkcje jak Budzik,  czy Kalendarz. Możemy także przeglądać i czytać dokumenty tekstowe.
Urządzenie wyposażono w 2 gigabajty wbudowanej pamięci flash,  którą można zwiększyć za pomocą karty pamięci microSD.

Wideo

Pełną moc jaka drzemie w  MM264 poznamy odtwarzając filmy. Model ten wyposażony jest w bardzo mocny procesor umożliwiający wyświetlanie filmów bez jakiejkolwiek konwersji. Wybrany film w formacie AVI (DivX, XviD) czy RMVB, taki jak standardowo odtwarzamy zazwyczaj w stacjonarnym DVD wgrywamy do pamięci urządzenia, czy na włożoną do niego kartę pamięci i po prostu odtwarzamy! Większość przenośnych playerów MP4 wymaga aby filmy przed odtwarzaniem zostały specjalnie przekonwertowane na format obsługiwany przez dane urządzenie. W wypadku MM264 nie jest to konieczne!
Odtwarzacz MM264 Gamester  umożliwia odtwarzanie filmów i klipów wideo w następujących formatach:

 • RMVB
 • FLV
 • RM
 • AVI
 • DAT
 • VOB
 • MOV
 • 3GP
 • MP4
 • WMV

Muzyka

Muzyka to także mocna strona testowanego odtwarzacza. Model ten pozwala na słuchanie jej na wbudowanym głośniku o mocy 1 W, co daje dość głośny i wyraźny dźwięk oraz na słuchawkach. W zestawie otrzymujemy douszne słuchawki. Jako ciekawostka, możliwe jest podłączenie drugiej pary słuchawek i słuchanie muzyki, lub ścieżki dźwiękowej z filmów w dwie osoby. Dodatkową parę słuchawek podłączamy do wyjścia oznaczonego SŁUCHAWKI/AV OUT.
Podczas odtwarzania muzyki użytkownik może skorzystać z korektora barwy brzmienia umożliwiającego wybór jednego z pięciu ustawień (NORMAL, BASS, ROCK, JAZZ, POP). Zmiany dokonuje się przyciskiem B. Naciskając podczas odtwarzania przycisk A możemy zapętlić odtwarzany utwór, bądź ustawić kontynuację odtwarzania. Głośność regulujemy przyciskami GÓRA/DÓŁ.
Jeśli chcemy uatrakcyjnić odtwarzanie muzyki możemy do utworów dodać wyświetlanie okładek albumów. Wystarczy w katalogu z wybranym albumem umieścić plik graficzny z jego okładką o rozdzielczości 140×140 pikseli w formacie JPG. Okładka będzie wyświetlana na ekranie podczas odtwarzania muzyki.
Inną ciekawą funkcją jest możliwość wyświetlania tekstów piosenek. Wystarczy obok pliku z utworem umieścić plik z tekstem piosenki w formacie LRC (Lyrics). Plik powinien mieć nazwę identyczną jak nazwa utworu. Pliki z tekstami piosenek do pobrania znajdziemy na wielu stronach internetowych.
Podczas słuchania muzyki nie jesteśmy skazani na wpatrywanie się w ekran odtwarzacza. Używając przycisku X możemy opuścić odtwarzacz bez przerywania słuchania muzyki i na przykład przeglądać sobie zdjęcia czy czytać dokumenty tekstowe. Jeśli chcemy zatrzymać muzykę ponownie wybieramy opcję odtwarzacza Audio i zatrzymujemy aktualnie słuchany utwór.

MM264 umożliwia słuchanie plików muzycznych w następujących formatach:

 • FLAC
 • MP3
 • WMA
 • WAV
 • RM-Audio
 • APE
 • ACC

Obrazy

Gamester pozwana na wyświetlanie na wbudowanym ekranie LCD zdjęć i obrazów. Zdjęcia możemy przeglądać samodzielnie przechodząc do kolejnego przyciskami PRAWO/LEWO lub w postaci prezentacji, w której zdjęcia zmieniają się co określony czas. Możemy także powiększać wybrane fragment zdjęcia używając przycisków GÓRA/DÓŁ. Wybranie przycisku A przywołuje menu ustawień slajdów oraz informacji o plikach. Player obsługuje następujące formaty plików graficznych:

 • JPEG
 • BMP
 • GIF

Dokumenty

Urządzenie umożliwia czytanie plików tekstowych w formacie TXT. Dzięki dużemu ekranowi litery są wyraźne i czytelne. Możemy w dowolnym momencie przerwać czytanie dokumentu, a później powrócić do tego samego fragmentu. MM264 zapamiętuje w którym momencie zostało przerwane wyświetlanie dokumentu tekstowego i przy ponownym uruchomieniu czytnika umożliwia rozpoczęcie od tego samego momentu.
Niestety w chwili obecnej czytnik nie obsługuje prawidłowo polskich znaków diakrytycznych (czekamy na aktualizację firmware).
Obsługiwane formaty plików tekstowych:

 • TXT

Aparat i kamera

MM264 Gamester wyposażony został we wbudowany aparat cyfrowy o maksymalnej rozdzielczości 5 mpix. Urządzenie pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczościach: 2592×1944, 2304×1296, 2048×1152, 1600×904, 1280×720, 640×368 i 480×272 piksele. Jakość uzyskiwanych zdjęć nie odbiega od tego co oferują urządzenia tego typu i zbliżona jest do jakości zdjęć z telefonów komórkowych. Brak lampy błyskowej utrudnia robienie zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych.
Wbudowany aparat możemy przełączyć w tryb kamery wideo. W tym ustawieniu możemy zapisywać klipy o rozdzielczości 640×480 oraz 320×240 pikseli w formacie MPEG4 (MP4). Rejestrowany obraz jest płynny, wyraźny, kolory dobrze nasycone. Z powodzeniem nadaje się do internetowych publikacji.

Radio FM

Odtwarzacz wyposażony został w radio FM umożliwiające słuchanie wybranych stacji radiowych. Możliwe jest zapamiętanie do 20 stacji radiowych. Radio wyposażone jest w ręczne i automatyczne wyszukiwanie stacji. Radio możemy słuchać tylko na słuchawkach, gdyż podobnie jak w większości przenośnych odtwarzaczy pełnią one równocześnie funkcję anteny. Bez podłączenia słuchawek odtwarzacz nie jest w stanie wyszukać żadnych stacji radiowych.
Ciekawą funkcję jest możliwość bezpośredniego nagrywania audycji radiowych. Wystarczy podczas słuchania radia nacisnąć przycisk A i z menu wybrać opcję FM LINE IN aby nagrać wybraną audycję radiową.

Kalendarz, Budzik, Dyktafon

Pełnię funkcjonalności MM264 Gamester uzupełniają przydatne dodatki w postaci kalendarza, który pozwala na przeglądanie w przód i w tył o rok czy o miesiąc.

Ciekawą funkcją jest także Budzik. Możemy MM264 wykorzystywać jako podręczny budzik, na przykład na wyjeździ. Jeśli musimy rano wstać nie trzeba ustawiać budzenia w komórce, w tej funkcji Gamester dobrze się sprawdzi. Budzik zadziała nawet przy wyłączonym urządzeniu!

Także Dyktafon to miły dodatek. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi możemy w każdej chwili użyć odtwarzacza jako podręcznego dyktafonu.

Filmy i gry na dużym ekranie telewizora
Odtwarzacz MM264 Gamester wyposażony został w unikalną funkcję, dzięki której możemy oglądać filmy, grać, słuchać muzyki na dużym ekranie naszego telewizora!. Urządzenie ma bowiem wyjście wideo oraz dźwięku, a w zestawie otrzymujemy specjalny przewód. Po podłączeniu Gamester do telewizora wystarczy wybrać w Ustawieniach odtwarzacza opcję TV-OUT i uaktywnić wyjście wideo. 

 

Funkcja ta może być bardzo przydatna na przykład na wyjeździe. Możemy zabrać ze sobą swoje ulubione filmy, czy bajki dla dzieci i w razie niepogody wyświetlać je na ekranie telewizora w hotelu czy pensjonacie. Także gry znacznie zyskują, gdy zamiast na niewielkim ekranie LCD odtwarzacza możemy rywalizować na dużym ekranie telewizora.