MM264 MP5 Gamester Portable Game-Multimedia Player – konsola do gier

MM264 MP5 Gamester to wszechstronne, kieszonkowe urządzenie multimedialne umożliwiające odtwarzanie filmów, przeglądanie i robienie zdjęć, słuchanie muzyki, radia. Jednak to co najciekawsze w tym modelu to funkcja konsoli do gier.

Moc urządzenia tkwi właśnie w możliwości uruchamiania na nim różnych gier, i nie są to proste i trywialne gry, jakie znajdziemy na wielu odtwarzaczach MP4, są to gry znane z popularnych przenośnych konsol do gier, zaś duży ekran o wysokiej rozdzielczości 480×272 piksele i przekątnej 3,6-cala sprawia, że granie staje się przyjemnością.

Ekran i sterowanie

Wygląd i konstrukcja MM264 Gamester sprawia, że granie w gry sprawia dużo przyjemności. Ekran urządzenia wyświetla wyraźne, żywe kolory, a jego duża powierzchnia sprawia, że gry wyglądają niekiedy lepiej niż na oryginalnych konsolach. Warto podkreślić wielkość ekranu wyszącą aż 7,6 x 4,4 cm i jest większy od ekranów popularnych konsol GameBoy.

Konsola wyposażona jest w wygodne sterowanie w grach (które jednocześnie służy do wyboru pozostałych funkcji i opcji urządzenia). Z lewej strony dolnej części obudowy znajduje się czterokierunkowy pad umożliwiający sterowanie postaciami w grach. Nieco poniżej znajdziemy drugi dżojstik o jeszcze większej swobodzie ruchów, pozwalający bowiem na płynne sterowanie postacią także w kierunkach pośrednich, czyli realizujący funkcję ośmiokierunkowego sterowania postacią.

 

Z prawej strony znalazły się cztery przyciski oznaczone literami oraz symbolami: A, B, OK, X, zaś poniżej przyciski PLAY i POWER. Przyciski A,B zazwyczaj umożliwiają wykonywanie czynności w grach (oraz innych funkcjach urządzenia), służą do zatwierdzania wybranej opcji (przycisk OK), wycofania się z opcji lub menu (przycisk X). Przycisk PLAY umożliwia wybranie funkcji lub uruchomienie gry (jest odpowiednikiem przycisku START w konsolach). Użycie przycisku POWER podczas gry powoduje zatrzymanie gry i przywołanie specjalnego menu starowania grą. W menu tym możemy regulować głośność gry, wznowić grę, wyjść z aktualnej gry, zapisać jej stan i przywrócić stan gry.

MM264 Mp5 Gamester – 8 krotny zwycięzca w kategorii Konsola do gier

MM264 to wszechstronna konsola, dzięki której zagramy w gry z różnych popularnych konsol przenośnych i stacjonarnych, starszych i nieco nowszych. Nie jesteśmy skazani na tylko jeden format gier, możemy wybierać spośród stek dostępnych tytułów.

MM264 emuluje następujące konsole:

BIN – własny format gier. Dostępne kilkanaście tytułów wgranych fabrycznie w pamięci konsoli.

NES - Nintendo Entertainment System, czyli popularny u na PEGASUS (pliki z grami na tą konsolę mają rozszerzenie .NES)

SNES – Super Nintendo Entertainment System (pliki z rozszerzeniem .SMC)

SMD – Sega Master Drive (Sega Genesis), (pliki z rozszerzeniem .SMD)

GB – GameBoy (pliki z rozszerzeniem .GB)

GBC – GameBoy Color (pliki z rozszerzeniem .GBC)

GBA – GameBoy Advance (pliki z rozszerzeniem .GBA)

SWF – Gry i animacje Flash. Urządzenie umożliwia odtwarzanie animacji Flash oraz uruchamianie niektórych gier w tym formacie. (pliki z rozszerzeniem .SWF)

Przykładowe ekrany z gier (wkrótce więcej)

Dodatkowe gry

W pamięci urządzenia wgranych jest fabrycznie kilkanaście gier. Pokaźną ich kolekcję (około 500 znajdziemy na dołączonej do MM264 płycie CD.

Jeśli nawet ten zestaw gier nam nie wystarczy pomocy w znalezieniu nowych tytułów możemy poszukać w internecie. Wiele portali poświęconych konsolom do gier oferuje możliwość pobierania plików zawierających gry na wybrane konsole.