MMRMP40001 MP5 HD player with Analog TV – muzyka, filmy, telewizja, gry

Muzyka

Odtwarzacz plików muzycznych umożliwia słuchanie nie tylko standardowych plików MP3, odtwarza także pliki z rozszerzeniami FLAC, WMA, WAV. Dodatkową funkcją jest możliwość wyświetlania na ekranie tekstów piosenek z plików LRC. Plik LRC musi mieć taką samą nazwę jak odtwarzany plik muzyczny.

Utwory zapisane w pamięci flash urządzenia katalogowane są z wykorzystaniem tagów MP3. Jeśli pliki MP3 zawierają te informacje, możemy przeglądać utwory według Artysty, Albumów, Stylów muzyki. W przypadku braku tagów MP3 utwory dostępne są po wybraniu menu „Wszystkie utwory”.

Podczas odtwarzania muzyki użytkownik ma możliwość wyboru powtarzania utworów: Normalne/Pojedyncze/Losowe/Wszystkie pliki

Dostępny jest korektor brzmienia dźwięku zawierający opcje: Zwykły/Klasyczny/Rock/Pop/Jazz.

Ciekawostką jest możliwość odsłuchania fragmentów utworów, a także możliwość wybrania prędkości odtwarzania muzyki w zakresie od 0,5 do 1,5 względem normalnej prędkości odtwarzania.

Muzyki możemy słuchać także wykonując inne czynności, na przykład podczas przeglądania zdjęć, kalendarza czy czytania e-booków. Wystarczy włączyć odtwarzanie wybranego utworu i nie zatrzymując go opuścić odtwarzacz muzyki i przejść do innych menu urządzenia. Oczywiście włączenie radia, filmu, gry, czy telewizji zatrzymuje odtwarzanie muzyki.

Wideo

Urządzenie odtwarza filmy wideo z plików AVI oraz MP4 i FLV. Domyślne kodowanie filmów to rozdzielczość 320×240 pikseli, kodek XviD, 20 fps, audio w MP3. Niestety nie są obsługiwane napisy do filmów. Aby wyświetlały się na ekranie należy wkodować je w film wideo.

Dołączone do urządzenia oprogramowanie pozwala na wygodną konwersję filmów do formatu optymalnego dla urządzenia MMRMP40001. W zależności od wydajności komputera przekodowanie pełnometrażowego filmu trwa kilka do kilkunastu minut. Dzięki przekodowaniu filmu zyskujemy dodatkowo na oszczędności pamięci. Standardowy film AVI zajmuje około 700 MB po przekodowaniu – około 150-200 MB. Urządzenie wyświetla także pliki z rozszerzeniem FLV, czyli na przykład klipy wideo pobrane z serwisu YouTube.

Okno główne programu do konwersji filmów odtwarzacza MMRMP40001

Radio i Telewizja

Odtwarzacz Manta MMRMP40001 wyposażony jest w tuner radiowy oraz analogowy tuner TV. (Choć przyszłością jest naziemna telewizja cyfrowa DVB-T, jednak w całym naszym kraju na razie łatwiej o sygnał analogowy, niż cyfrowy i przez najbliższe kilka lat to się nie zmieni.)

Radio. Dzięki wbudowanej teleskopowej antenie możliwe jest słuchanie radia bez konieczności podłączania słuchawek, które w innych odtwarzaczach pełnią także rolę anteny. Wbudowany tuner radiowy wyposażony jest w funkcję automatycznego przeszukiwania pasma radiowego i zapamiętywania znalezionych stacji. Urządzenie ma możliwość zapamiętania do 20 stacji radiowych.

Telewizja. MMRMP40001 jako jeden z niewielu kieszonkowych odtwarzaczy muzyki i filmów pozwala także na oglądanie telewizji. Dzięki temu wszędzie gdzie pójdziemy, czy pojedziemy (na wakacjach, wycieczce, w pociągu w autobusie) możemy oglądać telewizję. 3,2 calowy ekran o rozdzielczości 320×240 pikseli pozwala na dość wygodne oglądanie programów telewizyjnych. Choć wydaje się mały wyświetlane postacie są wystarczająco wyraźne. Nieco gorzej z czytaniem pasków informacyjnych, które pojawiają się zwłaszcza w programach publicystycznych. Niestety przeczytanie niektórych, zwłaszcza szybko przewijanych jest dość trudne.

Tuner telewizyjny wyposażony jest w opcje autostrojenia, dzięki której możliwe jest automatyczne przeszukanie całego pasma telewizyjnego i zapamiętanie dostępnych kanałów telewizyjnych. W zależności od regionu kraju dostępnych powinno być przynajmniej kilka podstawowych programów telewizyjnych (TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TVN7, TV4, programy lokalne).

Niestety liczba dostępnych kanałów i jakość ich odbioru silnie zależy od odległości od nadajnika. Daleko od nadajnika mogą pojawić się problemy z prawidłowym wyszukiwaniem i odbiorem kanałów telewizyjnych.

Niestety odtwarzacz nie został wyposażony w gniazdo anteny do której można by było podłączyć zewnętrzną, bardziej czułą antenę telewizyjną, czy po prostu antenę zbiorczą lub kablówkę.

Aparat cyfrowy, gry, dodatkowe funkcje

Muzyka, filmy, radio i telewizja to nie wszystkie możliwości odtwarzacza MMRMP40001. Urządzenie wyposażone jest w szereg dodatkowych funkcji zwiększających jego możliwości i uatrakcyjniających zabawę. Należą do nich między innymi: Aparat cyfrowy oraz kamera wideo, gry, przeglądarka zdjęć, wbudowany kalendarz, rejestrator dźwięku, kamera internetowa, czytnik e-booków.

Aparat cyfrowy i kamera wideo. Odtwarzacz wyposażony został we wbudowany aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 megapikseli ze stałoogoniskowym obiektywem. Aparat umożliwia robienie zdjęć w rozdzielczości 1600×1200, 1280×1024 oraz 640×480 pikseli. Możliwa jest regulacja kontrastu, jasności i nasycenia kolorów.

Jakość zdjęć jakie uzyskujemy z wbudowanego aparatu odpowiadają mniej więcej fotografiom z telefonu komórkowego o analogicznej rozdzielczości, albo kadrów, które uchwycimy kamerą internetową. Brak lampy błyskowej utrudnia robienie zdjęć w pomieszczeniach.

Przykładowe zdjęcia z wbudowanego aparatu cyfrowego

Kamera wideo. W trybie kamery wbudowany aparat umożliwia nagrywanie filmików wideo w formatach AVI oraz 3GP. Tutaj także dostępne są różne rozdzielczości nagrywanych filmów (640×480, 352×288 oraz 176×144 piksele). Podobnie jak w aparacie możemy regulować kontrast, nasycenie i jasność kolorów. Zapisane klipy wideo możemy odtworzyć korzystając z menu Video.

Kamera internetowa. Po podłączeniu do komputera PC i zainstalowaniu sterowników z dołączonej płyty CD wbudowany aparat cyfrowy może pełnić funkcję kamery internetowej, na przykład do rozmów wideo w wybranym komunikatorze. Niestety w tym rozwiązaniu może być problem z ustawieniem kamery tak aby dobrze obejmowała osobę przed komputerem. Uchylna podstawka znajdująca się z tyłu obudowy przystosowana jest jedynie do takiego postawienia odtwarzacza aby wygodnie oglądać filmy czy telewizję. Aby korzystać z kamery internetowej musimy oprzeć player o coś lub użyć dodatkowej podstawki.

Gry, kalendarz, e-book. MMRPM40001 ma wbudowane trzy proste gry. Są to gra w statki polegająca na zestrzeliwaniu łodzi podwodnych, odpowiednik Tetrisa oraz Color Block – gra podobna do Tetris polegająca układaniu klocków według kolorów.

Sterowanie w grach odbywa się przy wykorzystaniu przycisków C-/C+/PLAY/VOL.

Dodatkową funkcją, w którą wyposażony jest odtwarzacz jest kalendarz. Po ustawieniu daty i godziny w menu Tool możemy przywołać na ekran kalendarz pokazujący aktualny dzień miesiąca.

E-book. Także w menu Tool znajdziemy funkcje prostego czytnika plików tekstowych (niestety bez polskich znaków).

Czas pracy na bateriach

Oglądanie TV. Zmierzony czas pracy na bateriach przy odtwarzaniu TV (ustawienie głośności w pozycji maksimum, dźwięk przez wbudowane głośniki) – 4 godziny 30 minut. Co ciekawe po pojawieniu się komunikatu o słabej baterii i automatycznym wyłączeniu TV możliwe było jeszcze oglądanie filmów przez około 15-20 minut.

Oglądanie filmów. Zmierzony czas ciągłego odtwarzania filmów wynosi 9 godzin 20 minut! Z pewnością więc po pełnym naładowaniu akumulatora odtwarzacza możemy oglądać filmy podczas nawet najdłuższej podróży.