MMRMP40001 MP5 HD Player with Analog TV – w działaniu

 

MP5 HD Player with Analog TV to wszechstronny odtwarzacz muzyki oraz filmów wyposażony w analogowy telewizor radio FM oraz aparat cyfrowy. To uniwersalny odtwarzacz, który może sprawić dużo radości w domu, na działce, czy na wakacyjnych wyjazdach.

Wykonanie

Obudowa urządzenia wykonana jest z przyjemnego w dotyku tworzywa sztucznego o strukturze przypominającej aksamit. Elegancję podkreśla dodatkowo opakowanie, w którym sprzedawane jest urządzenie – zostało ono wyłożone wyściółką z czerwonego aksamitu. Sam odtwarzacz jest w kolorze wiśniowym.

Co w zestawie

W komplecie razem z odtwarzaczem użytkownik otrzymuje komplet niezbędnych do jego używania akcesoriów. Należą do nich:

ładowarka sieciowa USB

przewód USB

słuchawki douszne wraz z dwoma dodatkowymi kompletami gumek

W zestawie znajdziemy także płyta CD z oprogramowaniem umożliwiającym konwersję filmów do formatu optymalnego dla odtwarzacza oraz instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.

 

Budowa

Centralne miejsce urządzenia zajmuje ekran LCD o przekątnej 3,2-cala (8cm) i rozdzielczości 320×240 pikseli. Poniżej niego znajdują się trzy przyciski kontrolne oznaczone C- (porusznie się po menu, zmiana kanału TV/Radia na poprzedni, zmniejszenie głośności), M – menu, C+ (poruszanie się po menu, zmiana kanału TV/Radia na następny, zwiększenie głośności. Po prawej i lewej stronie przycisków umieszczone zostały miniaturowe głośniki.

Z lewej strony odtwarzacza znajdziemy przyciski odtwarzania, który w zależności od wybranej funkcji może być także przyciskiem uruchomienia/zatrzymania odtwarzania, pauzy, wyboru funkcji.  Obok znajduje się przełącznik głośności (VOL). Jego wciśnięcie powoduje zmianę trybu pracy przycisków C-/C+ na  regulację głośności, wybór powiększenia wyświetlanych zdjęć.

Z lewej strony obudowy urządzenia znajdziemy także główny jego włącznik z czytelnie oznaczonymi pozycjami włączenia (ON) i wyłączenia (OFF).

Na prawej stronie odtwarzacza umieszczone zostało gniazdo kart pamięci microSD, złącze USB oraz wyjście słuchawkowe.

Na górnej ściance obudowy playera umieszczono wysuwaną teleskopową antenę, dzięki której możliwe jest słuchanie radia FM i odbieranie programów telewizyjnych.

Długie trzymanie urządzenia w ręku podczas oglądania telewizji, filmów czy słuchania radia jest niewygodne. Dlatego na tylnej ściance MMRMP40001 umieszczona została praktyczna podpórka. Możemy ją odchylić i postawić odtwarzacz na stoliku. Możliwa jest regulacja kąta odchylenia podpórki, dzięki temu możemy uzyskać optymalne ustawienie, tak aby maksymalnie zniwelować odblaski ekranu. Co poprawi komfort oglądania filmów i programów telewizyjnych.

Pierwsze uruchomienie odtwarzacza MMRMP40001
Aby włączyć odtwarzacz po raz pierwszy należy przesunąć główny wyłącznik z pozycji OFF do ON, a następnie przytrzymać kilka sekund wciśnięty przycisk odtwarzania. Następuje włączenie urządzenia, na ekranie LCD pojawia się napis „Loading…”, a po chwili menu główne odtwarzacza.

Menu odtwarzacza MP5 Player with Analog TV MMRMP40001
Wybranie tej opcji powoduje uruchomienie odtwarzacza muzyki. Urządzenie obsługuje pliki w formacie MP3 o przepływności od 32-320 kb/s. Odtwarzana muzyka może być uzupełniona o wyświetlanie na ekranie tekstów piosenek. Player obsługuje pliki zawierające teksty piosenek w formacie LRC. Plik musi mieć taką samą nazwę jak odtwarzany utwór muzyczny. Podczas słuchania muzyki MP3 możemy na przykład przeglądać zdjęcia, czy czytać ebooki.
Umożliwia odtwarzanie filmów wideo w formatach AVI, MP4. Optymalna rozdzielczość dla wyświetlanych plików wynosi 320×240 pikseli. Dołączone oprogramowanie pozwala na konwersję plików do formatu obsługiwanego przez odtwarzacz. Po konwersjifilmy nie zabierają bardzo dużo miejsca. Po skonwertowaniu na format obsługiwany przez MMRMP40001 dwudziestominutowy film zajmuje zaledwie około 80 MB.
Wybranie tej opcji uruchamia wbudowane w odtwarzacz radio FM. Dzięki zewnętrznej teleskopowej antenie, nie wymagane jest podłączanie słuchawek, aby słuchać radio, można je słuchać również na wbudowanych głośnikach. Radio wyposażone jest w funkcję automatycznego przeszukiwania częstotliwości i zapamiętywania wyszukanych stacji. Odtwarzacz umożliwia zapamiętanie wyszukanych stacji radiowych. Podczas odtwarzania radia możemy na przykład przeglądać zdjęcia, czy czytać ebooki.
Urządzenie wyposażone zostało w aparat cyfrowy z funkcją kręcenia klipów wideo (kamery). Wybranie tej opcji włącza aparat cyfrowy. Aparat wyposażony jest w obiektyw o stałej ogniskowej i dość szerokim kącie widzenia. Zdjęcia zapisywane są w plikach jpg. Oprócz funkcji aparatu i kamery – po podłączeniu do PC i zainstalowaniu sterowników z dołączonej płyty CD MMRMP40001 może także pełnić funkcję kamery internetowej.
Wybranie tej opcji menu umożliwia oglądanie telewizji. Odtwarzacz ma wbudowany analogowy tuner TV. Możliwe jest automatyczne i ręczne przeszukiwanie pasma telewizyjnego w poszukiwaniu programów, zapamiętanie wybranych programów TV. Jakość i ilość odbieranych programów zależy od odległości od nadajnika.
Przeglądarka zdjęć. Wybranie tej opcji umożliwia przeglądanie zdjęć. Zdjęcia można przeglądać pojedynczo lub w postaci prezentacji slajdów. Możliwe jest także powiększanie wybranych fragmentów obrazu.
Gry. MMRMP40001 ma wbudowane kilka prostych gier. Wybranie tej opcji menu pozwala na przejście do wyboru jednej z trzech gier. Dostępne gry to Statki, odpowiednik tetrisa oraz podobnej układanki polegającej na doborze kolorów spadających klocków.
Narzędzia. Wybranie tego menu pozwala na przełączenie odtwarzacza w tryb kamery internetowej (wymaga podłączenia do PC), Dyktafon, Kalendarz, czytnik E-booków, Eksplorator plików umożliwiający przeglądanie wszystkich plików znajdujących się w pamięci urządzenia oraz operacje na nich (kopiowanie, wklejanie, kasowanie)
Menu ustawnień. Wybranie go umożliwia zmianę ustawień systemowych odtwarzacza, wybór języka, uzyskanie informacji o dostępnej pamięci, odczyt wersji firmware, ustawienia czasu i daty oraz ekranu. Możliwy jest także wybór ekranów powitania i pożegnania, czas wygaszenia ekranu, włączenie dźwięku klawiszy itp.