MMRMP40003 E-book Multimedia Player – filmy, muzyka zdjęcia

Chociaż podstawową funkcję MMRMP40003 jest wyświetlanie elektronicznych książek, jednak nie na darmo w nazwie urządzenie ma Multimedia Player. Oprócz odczytu e-booków jest bowiem świetnym odtwarzaczem multimedialnym z dużym, bardzo wyraźnym 7-calowym ekranem.

Filmy

Urządzenie umożliwiaj wyświetlanie filmów w popularnych formatach takich jak: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, Real Media, H.264/AVC, Windows Media Video, h.263.

Wbudowane 4 gigabajty pamięci flash pozwalają na przechowywanie kilku pełnometrażowych filmów, a dodatkowa możliwość włożenia karty pamięci microSD praktycznie rozwiązuje problemy z brakiem miejsca na filmy. W odróżnieniu bowiem od e-książek filmy i muzyka zajmują znacznie więcej miejsca (średnio film AVI to około 700 MB, RMVB – 350 MB).

Manta MMRMP40003 potrafi wyświetlać filmy w rozdzielczości HD (720p) czyli około 1280×720 pikseli przy 25 klatkach na sekundę. Jednak o ile z większością zwykłych filmów AVI, czy RMVB nie ma problemów, o tyle z filmami HD w kontenerze MKV problemy mogą się pojawić. Spowodowane jest to głównie tym, że użytkownicy kodujący filmy do formatu MKV stosują różne parametry kompresji, dźwięku, tempa odtwarzania (liczba klatek na sekundę) itp. Typowy odtwarzacz filmów w komputerze PC jest bardzo elastyczny i radzi sobie doskonale z różnymi kombinacjami kodowania, odtwarzacz w urządzeniu takim jak MMRMP40003 musi otrzymać film o określonych parametrach – inaczej ma problemy z odtworzeniem materiału wideo.
Urządzenie radzi sobie z odtwarzaniem napisów wkodowanych w filmach mkv oraz z plików SRT. Plik z napisami musi mieć taką samą nazwę jak plik zawierający film. Kodowanie polskich znaków – UTF-8.

 

 

Muzyka

Odtwarzanie filmów to nie jedyna multimedialna funkcja Manta MMRMP40003. Urządzenie jest także odtwarzaczem muzyki. Obsługuje następujące popularne formaty audio: MP3, FLAC, APE, OGG, AAC, AC3, DTS oraz WAV.

Odtwarzanie muzyki nie sprawia żadnych problemów. Można jej słuchać na wbudowanym głośniku oraz wykorzystując dołączone do zestawu słuchawki. Muzyki można także słuchać podczas czytania książek czy oglądania zdjęć.

 

Zdjęcia

MMRMP40003 umożliwiaj wyświetlanie na ekranie zdjęć w formatach: JPG, BMP, PNG, GIF. Zdjęcia można obracać, powiększać, przesuwać powiększony fragment na ekranie korzystając z przycisków kierunkowych znajdujących się wokół menu [M].

Zdjęcia na ekranie czytnika wyglądają bardzo wyraźnie, kolory są żywe i nasycone.

Radio FM

Radio FM to kolejna atrakcja czytnika książek Manta MMRMP40003. Wbudowany odbiornik pozwala na zapamiętanie 30 stacji radiowych, wyposażony jest w funkcję automatycznego oraz ręcznego wyszukiwania stacji, możliwość kasowania zapamiętanych stacji.

Aby korzystać z radia musimy podłączyć do urządzenia słuchawki,  które jednocześnie pełnią funkcję anteny. Niestety bez tego nie zostaną wyszukane prawidłowo stacje radiowe, ze względu na zbyt słaby sygnał. Przez takie rozwiązanie niemożliwe jest też słuchanie radia na wbudowanym w urządzenie głośniku.

Nie możemy także słuchać radia i jednocześnie czytać książkę. Wciśnięcie przycisku [Wstecz] powoduje zamknięcie aplikacji radia. W przypadku odtwarzania muzyki MP3 jest to możliwe, w przypadku korzystania z radia niestety nie.