MMRMP40003 E-book Multimedia Player – w działaniu

Urządzenie Manta MMRMP40003 to znacznie więcej niż wygodny czytnik e-booków. Oprócz czytania książek w różnych formatach umożliwia odtwarzanie filmów, przeglądanie zdjęć, słuchanie radia. Może także służyć jako prosty dyktafon.

Co znajdziemy w komplecie

W komplecie oprócz samego urządzenia Manta MMRMP40003 znajdziemy ładowarkę sieciową, przewód USB do połączenia z komputerem, słuchawki oraz eleganckie, skóropodobne etui, które doskonale chroni urządzenie zarówno w transporcie, jak i podczas użytkowania.

Wykonanie

Obudowa Manta MMRMP40003 wykonana jest z twardego, wysokiej jakości tworzywa sztucznego w kolorze ciemno-szarym. Przyciski są czytelnie i trwale oznakowane. Z lewej strony obudowy umieszczone są przycisku numeryczne oznaczone cyframi od 0-9, z prawej przyciski przerzucania stron (które w zależności o aktualnej funkcji mogą również pełnić rolę regulacji głośności, czy przyspieszonego przewijania filmu).


Podczas używania nic nie trzeszczy, nie wygina się, przyciski działają pewnie i z wyczuwalnym klikiem.
Na pochwałę zasługuje ekran urządzenia. Choć jest to ekran LCD jednak jego powierzchnia różni się od tego co spotykamy w typowych laptopach. Powierzchnia ekranu jest ciemniejsza, bardziej wpadająca w kolor czarny oraz matowa. Dzięki temu minimalizowane są odblaski i możliwe jest korzystanie z czytnika nawet w dość widnym pomieszczeniu.

Podobnie jednak jak w przypadku innych czytników e-booków wyposażonych w ekran LCD, a nie w ekran z papieru elektronicznego (e-Ink) niemożliwe jest czytanie książek w pełnym słońcu.

Z tyłu obudowy urządzenia znajduje się monofoniczny głośnik, dzięki któremu możliwe jest słuchanie muzyki, czy oglądanie filmów bez konieczności podłączania słuchawek.

Pierwsze włączenie
Przed pierwszym włączeniem urządzenia należy przesunąć w lewo wyłącznik znajdujący się na dolnej krawędzi czytnika, a następnie około 5 sekund przytrzymać wciśnięty przycisk zasilania.

 

 

 

 

Menu MMRMP40003 E-book Multimedia Player
Wybranie tej pozycji umożliwia przeglądanie ostatnio otwieranych e-booków i szybki skok do wybranej książki.
Menu przeglądania i wyboru książek. Urządzenie odczytuje następujące formaty książek i dokumnetów: txt, epub, fb2, pdb, mobi, html, rtf, pdf.
Menu odtwarzania muzyki. Umożliwia przeglądanie i odtwarzanie utworów muzycznych w różnych formatach. Oprócz MP3 Manta MMRMP40003 odczytuje także muzykę w formatach FLAC, APE, OGG, AAC, AC3, DTS oraz WAV. Muzyka może być odtwarzana podczas czytania książek, czy przeglądania zdjęć!
Menu pozwalające na wyświetlanie filmów. MMRMP40003 umożliwia wyświetlanie filmów wielu popularnych formatach kodowana: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, Real Media, H.264/AVC, Windows Media Video, h.263.
Menu umożliwiające przeglądanie zdjęć. Urządzenie wyświetla obrazy w formatach: JPG, BMP, PNG, GIF.
Nagrywanie Wybranie tego menu zamienia czytnik w dyktafon. Urządzenie ma wbudowany mikrofon, którego otwór znajduje się w dolnej części czytnika, obok wyłącznika zasilana.
Eksplorator plików dzięki któremu użytkownik może przeglądać wszystkie pliki znajdujące się w pamięci urządzenia lub na włożonej do gniazda karcie microSD. W tej opcji wyświetlane są wszystkie pliki znajdujące się w urządzeniu, nawet te, które nie są obsługiwane, mają nieznane rozszerzenia itp. Możliwe jest kasowanie wybranych plików bez konieczności podłączania do komputera.
Menu ustawień urządzenia: Ustawienia ekranu, System, wybór języka, Informacje o urządzeniu, ustawianie czasu i godziny, ustawianie czasu automatycznego wyłączania, Kalendarz.
Czytnik wyposażony jest we wbudowane radio FM. Radio wyposażone jest w funkcję automatycznego wyszukiwania i zapamiętania 30 stacji radiowych. Do prawidłowego działania wymaga podłączenia słuchawek, które jednocześnie pełnią funkcję anteny. Niestety nie jest też możliwe jednoczesne słuchanie radia i czytanie książki.
Prosta gra typu układanka/puzzle.