MMRMP40003 E-book Multimedia Player – czytamy e-booki

Manta MMRMP40003 radzi sobie bez problemu z popularnymi formatami plików w jakich dystrybuowane są elektroniczne książki. Bez większych trudności wyświetlane są polskie znaki kodowane zarówno najpopularniejszym systemie CP-1250, jak i w UTF-8. Pliki kodowane w ISO8859-2 należy sobie przekodować na jeden z obsługiwanych systemów.

 

Wygląd wyświetlanych książek

Czcionka wykorzystywana do wyświetlania książek jest wyraźna, znaki są dobrze czytelne. Kontrast jest wystarczający do wygodnego i nie męczącego oczy czytania. Użytkownik może wybrać jeden z pięciu poziomów jasności podświetlenia ekranu. Do czytania przy normalnym pokojowym oświetleniu wystarczy poziom 3. Jeśli chcemy czytać w bardzo widnym pomieszczeniu możemy ustawić najmocniejsze podświetlenie (Poziom 1).
Użytkownik może także wybrać  kolor czcionki spośród 5 dostępnych takich jak: czarny, niebieski, zielony, brązowy, fioletowy (chociaż standardowy czarny wydaje się najlepszy).

Naciskając przycisk możemy w każdej chwili zwiększyć lub zmniejszyć wielkość znaków.

Dostępne są 4 poziomy powiększenia.

Odczyt dokumentów PDF

Czytnik MMRMP40003 bez problemu odczytuje pliki PDF, także te z bogatą grafiką. O ile jednak szybkość przerzucania stron w dokumentach zawierających sam tekst nie odbiega zbytnio od e-booków w innych formatach, o tyle w dokumentach zawierających samą grafikę (albo duże jej ilości) na „przewrócenie kartki” czasami poczekamy około 5 sekund. Czytnik buforuje sobie kolejne strony, więc jeśli przeglądamy je w normalnym tempie, czas oczekiwania nie powinien się zbytnio wydłużyć, jeśli jednak szybko naciskamy przyciski przejścia do kolejnej strony po kilku będziemy musieli poczekać na wczytanie i wyświetlenie następnych.

Przydatna funkcja przy czytaniu PDF
MMRMP40003 jest wyposażony w bardzo przydatną funkcje dla użytkowników czytających dokumenty w formacie PDF.
Wystarczy podczas przeglądania dokumentu PDF wybrać [Menu] a następnie opcję [Re-aligment].
Po włączeniu tej opcji z dokumentu PDF zostaje „wyciągnięty” tekst i przeformatowany tak, aby zajmował cały ekran czytnika. Wszystkie grafiki w dokumencie PDF są wtedy wyłączane.


Kąty widzenia
Mimo dużego, 7-calowego ekranu należy pochwalić urządzenie za kąty widzenia. Tekst jest czytelny nawet pod bardzo dużymi kątami pod jakimi można trzymać urządzenia. Oczywiście nikt nie będzie w takiej pozycji czytał książek, duże kąty patrzenia sprawiają, że użytkownik nie musi trzymać czytnika idealnie prostopadle do linii wzroku.
W testowanym egzemplarzu kąty widzenia z  prawej strony urządzenia (od strony przycisków przerzucania kartek) są nieco niższe niż od strony przycisków numerycznych.