Manta MID001 – pierwsze spojrzenie

Manta MID001 Multimedia Internet Device (multimedialne urządzenie internetowe) sprzedawane jest w czarnym pudełku z srebrnymi napisami.

W pudełku oprócz samego urządzenia znajdziemy:

  • Ładowarkę sieciową
  • Ładowarkę do zapalniczki samochodowej
  • Uchwyt do szyby
  • Podstawkę, będącą jednocześnie elementem uchwytu do szyby
  • Rysik, dla którego uchwyt został sprytnie ukryte w podstawce
  • Przewód Host USB
  • Przewód USB
  • Instrukcję obsługi


Rzut okiem na MID001

MID001 wyposażony jest w cztery mechaniczne przyciski odpowiadające funkcjom POWER, BACK, MENU, HOME. Przyciski są umieszczone w prawej górnej części obudowy i połączone w grupy po dwa. Komplet mechanicznych przycisków to bardzo przydatne rozwiązanie. Niektóre aplikacje, zwłaszcza pełnoekranowe łatwiej jest dzięki temu obsługiwać.

Urządzenie zostało wyposażone w komplet niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania złączy.
Chociaż ich liczba złączy nie jest bardzo bogata (bywają tablety z podwójnymi gniazdami microSD i USB), jednak z powodzeniem wystarcza do sprawnego korzystania z urządzenia. Wszystkie złącza zgromadzone zostały na bocznej, ściance tabletu.

Są to kolejno: gniazdo słuchawkowe, microSD, gniazdo zasilania oraz złącze mini USB (będące jednocześnie wyjściem wideo). Obok tego gniazda umieszczono miniaturowy otwór RESET umożliwiający restart urządzenia w przypadku, gdy ulegnie zawieszeniu. Wszystkie gniazda są czytelnie opisane na spodniej części obudowy.

Na przedniej części obudowy znajdziemy dodatkowo diodę sygnalizującą zasilanie oraz otwór wbudowanego mikrofonu. Z tyłu obudowy umieszczono monofoniczny głośnik.

Wykonanie

Manta MID001 wykonano z twardego tworzywa sztucznego w kolorze ciemno szarym.

Obudowa jest sztywna, solidna, nic nie skrzyp nie ugina się. Widać dużą dbałość o jakość wykonania. Możliwość pracy urządzenia jako nawigacja GPS stawia przed producentem wyższe wymagania dotyczące solidności wykonania. W samochodzie MID001 cały czas narażony jest bowiem na drgania spowodowane poruszaniem się po nierównościach polskich dróg. Tworzywo z którego wykonano obudowę jest przyjemne w dotyku, gładkie, z lekkim połyskiem. Przyciski działają pewnie, wyczuwalnie, z charakterystycznym klikiem. Pewne zastrzeżenia można mieć jedynie do trwałości przyklejonych z tyłu obudowy naklejek znamionowych, które mają tendencję do odklejania się, zwłaszcza naklejka z numerem seryjnym urządzenia. Warto wspomnieć o mocowaniu podstawki. Jest ono zrealizowane w formie dwóch odpowiednich wgłębień w dolnej i górnej części obudowy MID001. Uchwyt jest zatrzaskiwany na tych wgłębieniach.

Podstawka dołączona do MID001 to świetny pomysł. Przydaje się do oglądania filmów, można wtedy postawić urządzenie na biurku czy stoliku i nie trzeba trzymać w dłoniach, ani opierać o przedmioty, typu kubek, książka. Po podłączeniu urządzenia do zasilania, podczas ładowana wbudowanego akumulatora, możemy włączyć odpowiednią aplikację i wyświetlać pokaz ulubionych zdjęć.