Autor Wątek: Problem z dekoderem manta dvbt-010  (Przeczytany 2316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siva86

• Newbie
  • *
Problem z dekoderem manta dvbt-010
« dnia: Styczeń 14, 2014, 21:21:27 »
Witam,
Mam problem, otoz zakupiłam dekoder Manta typ 010 i wszystko chodzilo ok, dopoki nie ulamal mi sie kabel zbiorczy(wrecz wyszarpal). Robilam oczywiscie nowy kabel, a nawet wymienilam koncowki-wtyki od kabla na nowe i nie dziala:(. Jesli wloze sam drut od kabla to cos tam lapie kanaly, ale wiadomo,ze sam drut sie trzymac nie bedzie. Z koleji jesli podlaczam zarobiony kabel z koncowka-wtykiem,to  pokazuje mi brak sygnalu. Na 99% koncowka kabla jest dobrze zarobiona. Teraz pytanie, czy mogl mi sie wtyk od dekodera uszkodzic, czy to wina kabla:(. Jak mam temu zaradzic?
Pozdrawiam:)

Prz

• Full Member
Odp: Problem z dekoderem manta dvbt-010
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2014, 22:15:37 »
Najlepiej kupić gotowy kabel, a jak nie to sprawdzić jeszcze raz wtyki, czy wszystko w nich łączy, nie jest połamane, skoro sam kabel działa a z końcówkami nie. Wtyk dekodera mógł oczywiście się uszkodzić, ale tego nikt ci na forum nie sprawdzi.

siva86

• Newbie
  • *
Odp: Problem z dekoderem manta dvbt-010
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2014, 22:03:38 »
Dziekuje za odzew:). Bylam z tym dekoderem podlaczyc go w sklepie, w ktorym go kupilam i tam chodzi, wiec mysle ze wtyki jednak sa ok i tylko ten kabel cos nie laczy:/. Nie mam niestety mozliwosci podpiac nowy kabel, bo nie mam na mieszkaniu gniazdka zbiorczego, a kabel ten jest podlaczony z klatki schodowej i pochowany pod panelami. Bede jeszcze probowala kogos prosic, by mi zarobil dobrze ta koncowke, ale jesli jednak to nic nie da to co pomogloby?np zakup anteny pokojowej?:). Pozdrawiam