Autor Wątek: USTAWIANIE KANAŁÓW - HORROR !!! POMOCY !!! Manta 19" LED 19LHN58C  (Przeczytany 266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZOE

• Newbie
  • *
Witam,
Kupiłem tv do kuchni, specjalnie 19 calowy, podłączyłem kabel gdzie mam kanały z kablówki i zaczęły s problemy:
Ustawiłem na typ : Naziemny
- Rodzaj DTV - wyszukiwarka wrzuciła mi 47 kanałów.... brakuje 11 z kablówki, po prostu nie chce mi znaleźć

(pomijając fakt że kabel sprawdziłem - nic nie jest połamane ani nie jest nie dokręcone nawet postawiłem z powrotem kineskopowy 13 calowy i 32 calowy plaski funaji który również wyszukał wszystkie jakie mam programy dostępne w pakiecie) - więc to nie wina kabla ani firmy która sprzedaje abonament miejskiej kablówki.

Chciałem ustawić sortowanie kanałów z książeczki MENU .....nie da s to zrobić jak chce użytkownik...
kanały s tylko "wpychają " w miejsce gdzie powinny być a nie zmieniają numer.

czyli : Po wyszukaniu mam TVP1 na kanale 9, chcę zmienić na kanał 1, to wyskakuje komunikat z napisem : TEN KANAŁ JUZ JEST PRZYPISANY DO INNEGO PROGRAMU. ( tak, wiem że jest przypisany bo program POLSAT jest na kanale 1)... głupota której nie da s wyjaśnić.

Nikt mi tego nie może wyjaśnić, każdy ma teorie ale żadna nie działa... KTO DO JASNEJ ANIELKI PROGRAMOWAŁ MENU dla tej frimy??????  Gimnazjalista na commodore 64 ???!!!!

Po kilku chwilach ( a proszę mi wierzyć że mam cierpliwość do ustawiania kanałó - bo robie to u siebie i w mieszkaniu rodziców różnego typu telewizorach ) nerw sięgnął zenitu :

Przełączyłem na TYP Kablowy :

- wyszukało niby 290 kanałów z czego 95% jest nie aktywne ( w tym radio, sradio i inne zakodowane kanały)
to jeszcze   JAKOŚĆ    jest gorsza niż na moim starym kineskopowym który wyniosłem do przedpokoju - pewnie zaraz go znowu w kuchni postawie......

Część programów jest w typie kablowym część naziemnym..... w samsungu to można to połączyć w ulubionych, tutaj,,,,przy przełączeniu na typ NAZIEMNY,,,,edycja "ulubionych' mamy tylko w typie naziemnym.

Nijak można ustawić cały ten misz/masz..... ?????

- tv kupiłem  nowy na święta 2018 Bożego Narodzenia WRRRRr...... juz mnie nerw szarpie.

przeczytałem każdy post i te na które firma MANTA nie odpisała...
Dodaje zdjęcia tego całego bałaganu menu tej firmy w tym modelu, tragedia, nie polecam,,,,
Albo mi to dział serwisu łatwo i klarownie przedstawi i zaprogramuje listę kanałów jak mi s podoba albo zwrot pieniędzy !!!!
W wolnym tłumaczeniu - JAK POSORTOWAĆ KANAŁY POD SIEBIE :
to przykład:
1. TVP1
2. TVP2
3. TVP3 regionalna
4. POLSAT
5. TVN
.
..
... itd.

P.S. Znam angielski i komunikaty z menu.... to też nie problem!