Autor Wątek: Manta LED2205 - problem z kanałami  (Przeczytany 7649 razy)

Hauter

• Newbie
  • *
Manta LED2205 - problem z kanałami
« dnia: Lipiec 21, 2014, 19:45:52 »
Witam serdecznie wszystkich,

W dniu dzisiejszym zakupiłem telewizor LED2205 i pierwszy raz spotykam się z takim problem. Po uruchomieniu, podłączeniu anteny i wyszukaniu kanałów telewizor niestety znajduje tylko 16 kanałów. Na nieszczęście odbierają tylko kanały tvp. Kanały typu Polska, TVN nan tylko napis brak sygnału. W celu weryfikacji pod tą samą antenę podłączyłem telewizor sharp wszystkie kanały prawidłowo funkcjonują. Dodatkowo do telewizora Manty podłączyłem również dekoder DVB-T zewnętrzny i też miałem wszystkie kanały.

Czy ktoś może wie dlaczego gdy podłączę bezpośrednio pod telewizor antenę nie mam możliwości wyświetlenia wszystkich kanałów ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam 

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Manta LED2205 - problem z kanałami
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2014, 20:33:03 »
Czy jest w tym tv jakiś wskaźnik poziomu sygnału?

maro40

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2014, 21:21:17 »
Witam ,mam ten sam TV/monitor i miałem podobny problem złapał mi 8 programów z 24 stacji w mojej miejscowości ,okazało sie że dekoder jest bardzo czuły miałem na przewodzie antenowym słabo oprawiona końcówkę ,po poprawieniu znalazł wszystkie kanały bez problemu ,druga rada aby otrzymać dobre parametry obrazu soczystość kolorów wybierz ustawienia własne a tryb domowy ustaw na standard( dom jest bardzo oszczędny . Jedynie co mnie irytuje to zasilacz jest totalnie tandetny dzisiaj kupiłem TV i zdechł po 1 godź pracy

Hauter

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2014, 22:48:55 »
Dziękuję za porady.

Telewizor wyświetla moc oraz jakość. Przy kanale TVP1 jest praktycznie na 100% ale już przy TVN 0%.

Ogólnie rzecz biorąc czeka mnie raczej wymiana anteny. Obecnie w użyciu jest antena siatkowa i do niej są podłączone jeszcze 3 inne telewizory. Zastanawia tylko fakt dlaczego gdy podłącze dekoder mam wszystkie kanały a bez mam tylko kilka. Maro40 może mieć rację wbudowany dekoder jest czuły i przez to nie łapie mi reszty kanałów. Czeka mnie zatem szukanie przecieków w kablu :)

Pozdrawiam

maro40

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2014, 16:55:50 »
Witaj antenka siatkowa może mieć problem z wyłapaniem wszystkich MUX-ów, wejdź na stronę Satkurier tam podają bieżące parametry,polecam także aplikacje do smartfona  DVB-T finder na jej podstawie ustawisz poprawnie kierunek anteny jest bardzo intuicyjne menu powodzenia  :D

dwamartini

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2019, 00:00:38 »
Ooo dzieki również za odpowiedzi.
Jeśli masz stary np. tablet z manty i średnio działają ci strony (to normalne przy starszych urządzeniach), ale chcesz nauczyć się niemieckiego to polecam korzystać z podstawy niemieckiego. Dziękujcie później.