Autor Wątek: LCD 4214 podłączenie smartfona, technologia MHL  (Przeczytany 2515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kor

• Newbie
  • *
LCD 4214 podłączenie smartfona, technologia MHL
« dnia: Kwiecień 16, 2013, 10:38:19 »
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w podłączaniu smartfona do telewizora Manta LCD4214 za pomocą gniazda HDMI?
Próbowałem podłączyć Samsunga Galaxy S3 do LCD 4214 za pomocą adaptera MHL, zrobionego specjalnie do Galaxy S3 przez Samsunga, i niestety po podłączeniu obraz z S3 nie pojawił się na LCD4214.

Proszę o informacje:
1) czy LCD4214 ma techniczne możliwości i powinien rozpoznawać podłączone smartfony za pomocą gniazda HDMI?
2) czy posiadanie, lub brak posiadania, technologii MHL przez telewizor ma znaczenie w wyżej opisanej sprawie?

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
Odp: LCD 4214 podłączenie smartfona, technologia MHL
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2013, 20:34:50 »
Nie powinno mieć znaczenia, w końcu z drugiej strony MHL wychodzi standardowe HDMI.
Sprawdzałeś na wszystkich gniazdach HDMI? Na innym telewizorze obraz jest prawidłowy?

Cav

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2013, 21:19:19 »
A jaki jest cel takowej operacji?
Nie prościej użyć smartphone po usb jako pamięci masowej?

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2013, 21:22:04 »
Chociażby Youtube i inny streaming powinien działać.

Kor

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2013, 10:14:53 »
Nie powinno mieć znaczenia, w końcu z drugiej strony MHL wychodzi standardowe HDMI.
Sprawdzałeś na wszystkich gniazdach HDMI? Na innym telewizorze obraz jest prawidłowy?

Nie sprawdzałem na innych telewizorach i monitorach LCD4214 jest moim najnowszym TV i oczekiwałem, że nie będzie żadnego problemu. Dzisiaj sprawdzę, jak zachowuje się drugie wejście HDMI i spróbuję podłączyć inny TV.

Zapytałem o technologię MHL ponieważ, w przypadku niektórych nowych monitorów PC i TV podawana jest w specyfikacji technicznej zgodność z MHL co pośrednio sugeruje, że w przypadku innych monitorów, gdzie nie ma takiej adnotacji, mogą być problemy z podłączeniem smartfona wykorzystującego technologię MHL. Zgadzam się natomiast ze stwierdzenie, że skoro podłączam dowolne urządzenie do TV poprzez gniazdo HDMI to odczytanie obrazu powinno nastąpić automatycznie.

Kor

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2013, 10:16:15 »
A jaki jest cel takowej operacji?
Nie prościej użyć smartphone po usb jako pamięci masowej?

Celem jest zrzucenie obrazu i dźwięku ze smartfona, który ma ok. 5 cali, na 42 calowy TV. Po podłączeniu klawiatury, myszki i ewentualnie kontrolera mamy substytut komputera i możliwość grania na dużym ekranie.

Kor

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2013, 11:22:15 »
Podłączyłem Galaxy S3 do drugiego gniazda HDMI i ku mojemu zaskoczeniu obraz i dźwięk od razu pojawił się na TV. Nie było problemu z odtwarzaniem Youtube czy przeglądaniem Internetu. Zdziwiło mnie również to, że złącze HDMI 1, tez prawidłowo wczoraj rozpoznało smartfona, pomimo tego, że parę dni wcześniej, smartfon nie był rozpoznawany przez to złącze.
Trudno mi to jakoś sensownie wytłumaczyć, może była to kwestia smartfona, który mógł być w trakcie aktualizacji podczas pierwszej nieudanej próby podłączenia.
Problem został rozwiązany. Dziękuję jsadkowski za sugestie.