Autor Wątek: Test Manta RS9500 Opinie ,  (Przeczytany 7927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maciuk

• Newbie
  • *
Test Manta RS9500 Opinie ,
« dnia: Maj 26, 2012, 17:31:27 »
Test Manta RS9500  ;D ;D ;D

Każdy kto będzie chciał zakupić produkt Manty zapewne będzie się kierowal DUZYM wyświetlaczem jak ja :]
Z Przekonaniem ze jak ma DUZY wyświetlacz to ma już WSZYSTKO ???? No Nie Do Końca :]
Zrobilem Mały teścik na Manta RS9500 i postaram wypisać zalety i wady Radioodtwarzacza :]
Trochę Historii !!! Manta To Polski Producent z siedziba w Warszawie :] I Przyznam się ze mam do niej Mały Sentyment  ;D
Dlatego Skusilem się zakupić ich produkt RS9500 !! Mam nawigacje Mantę 510 która mnie nie zawiodła jeszcze :]

Zdjęcie 1

Mała Tajemnica Zdjecie 1 Rózni sie Troche od Orginału ( Niemam zdjecia Poszukajcie różnic :P :P :P)
Ja osobiscie dalem sie naciac na to ;p (CHŁYTMATYRKIDOT)

Manta RS9500

1) Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu
Minus/Minus = Ledwo rozpakowałem i już był urwany odbojnik odpychajacy panel !!! Jakość materialow KIEPSKA
                ( niebawilem się już w odsyłanie bo Musiał bym i tak za przesyłke zapłacić bez tego tez Działa )  :'(

Zdjęcie 2

2) Panel Przedni ( Na Zdjęciach wyglada ladnie )
Minus/Minus = Jakość Materialow Tragiczna plastiki skrzypia a z 1 Gałki od razu odchodzi farba ;p :'(
Plus/Plus = Duży wyświetlacz !!!! Za ta cenę 270zl Manta Proponuje Największy Wyświetlacz z pośród Konkurencji ::)
                                  wsrod TANICH Radioodtwarzaczy!!!
Plus = Bardzo łatwo zakładany i zdejmowany Panel uchwyty METALOWE a nie plastiki :]
Plus/Minus = Brak Przycisków!!! Są tylko 2 pokretla i 1 przycisk menu . Wszystko operowane jest przez Wyświetlacz
                                ( Ocena zależna od Upodobań ) ::)
3) Wyświetlacz
Plus = Wyświetlacz Działa szybko niezależnie od suchych czy spoconych dłoni
Plus/Minus = Jakość kolorów jest mdłą, taka sobie . Niewymagajmy cudów ważne ze wszystko chodzi :]
Minus/Minus = Ogromny Minus BRAK Wygaszacza Ekranu podczas jazdy !!!! Ekran Cały czas świeci jest to wnerwiajace podczas
              prowadzenia w nocy. Kabina Cały czas oświetlona i niemozna się skupić na jeździe !!! Problem będą mieli
              urzytkownicy samochodów co radia są wysoko usytuowane , to tak jakby ktoś ciągle walił światłami po oczach z naprzeciwka
Plus/Minus = Menu i ikony są szarawe brak kolorów !!! Jednak Sa proste i przejrzyste

4) Oprogramowanie

Plus = Bardzo przejrzyste łatwo się odnaleść gdzie co jest
Minus= zauważyłem ze jak odtwarzam MP3 po lewej stronie są pliki a po prawej odtwarzacz !!! Widzę tylko 2 litery .mp3
       ( Nie widać tytułów trzeba się poruszać na wyczucie )
Plus/Minus = po włączeniu Pendriva mamy odrazu dostep do danych !!! nie ma wczytywania jak w niektórych radiach!!
                     Jednak Minusem jest jak odtwarzamy Mp3 niemamy odrazu dzwieku !! Dzwiek pojawia sie dopiero po 3
                     sekundach ( 3 sekundowe opuznienie obraz i licznik pokazuje ze juz cos gra a po 3 sekundach jest
                     Dzwiek)

Zdjęcie 5

Plus/Plus = odtwarza bardzo dużo plików Mp3,Mp4 JPG itd.
Minus = Brak Języka Polskiego (  Polski Producent . Made in P.R.C. wyprodukowani w Chinach )

5) Wejścia
Plus = Wejście USB
Plus = Wejście AUX
Plus = Wejście SD
Minus = Brak CD
Minus = Brak wyjścia na SUBbufer do wzmacniacza

Zdjęcie 3

---- Brak wejścia TV
---- Brak wejścia GPS Modulu
---- Brak poleczenia się do zestawu Gloasnomowiacego
( Te rzeczy nie biorę pod uwagę do oceny końcowej ponieważ jestem zdania co jest do wszystkiego to jest do niczego
 kolejna rzecz jest taka ze do TV w aucie większy wyświetlacz Był by nam potrzebny do GPS są inne Urządzenia tak jak
do zestawu glosnamowiacego lepiej przystosowane i nie za taka cenę )

Minus = Jednak zaoszczędzili Dużo miejsca nie dając CD. Powinni się postarac i Wsadzić trochę lepszy wzmacniacz niż 50W

6) Dźwięk
Plus/Minus = Wzmacniacz 4x50 dużo i Mało !!! dźwięk wystarczajacy no niema się do czego doczepić :/ ( ale jest to ALE
             przez brak CD mieli miejsce do popisu i mogli coś innego tam upakować u konkurencji z braku cd pakują 70W nawet)
Minus = Equalizer obsługiwany tylko z pilota

Moja Ocena to 7/10 

Dalbym 10/10 jak poprawia
- Jakość plastików
- przycisk wygaszania ekranu
- mocniejszy wzmacniacz min 4x60W
- Bass efekt ustawiany z wyświetlacza a nie zwykły eqalizez sterowany z Pilota (Bass slaby)
- wyjście na wzmacniacz do sub bufera

Ogólnie jestem zadowolony :]
  Specyfikacja

Moc wzmacniacza:    4x50W W
Tuner FM:    Tak
Tuner AM:    Brak
RDS (TA, TP, AF):    Tak
Ilość pamięci stacji:    18
Odtwarzacz płyt:    Nie
Odtwarzacz kaset:    Nie
Gniazdo USB do odtwarzania plików MP3/WMA:    Tak
Czytnik kart pamięci:    Tak
Obsługiwane typy kart pamięci:    SD/MMC
Odtwarzanie plików MP3/WMA:    Tak
Odtwarzanie płyt CD-R/CD-RW:    Tak
Odtwarzanie płyt DVD/DVD-R/DVD-RW:    Tak
Pilot zdalnego sterowania:    Jest (w komplecie)
Panel zdejmowany:    Tak
Panel opuszczany:    Nie
Wielofunkcyjne pokrętło:    Tak
Wielokolorowy wyświetlacz graficzny:    Tak
Złącze montażowe ISO:    Tak
Wyposażenie:    Wejście AUX z przodu

« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2012, 21:03:38 wysłana przez Maciuk »

greg1652

• Newbie
  • *
Odp: Test Manta RS9500 Opinie ,
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2012, 19:26:41 »
Cześć właśnie zamierzam kupić jutro to radyjko powiedz mi czy opłaca się dać 289zł za nie? teraz mam jvc kd g322 czy warto je zamienić na tą mantę? jak z odtawrzaniem teledysków albo filmów? fajnie wyraźnie widać? jaka jakość dzwięku? za odp. z góry dzięki wielkie  :)

KarinkaK1988

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2013, 16:54:46 »
Bardzo proszę o pomoc! Widzę że dobrze znasz radyjko Manty RS9500. Podpowiedz mi jak się odtwarza teledyski-pliki mp4.

materazzi

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2013, 22:39:13 »
odradzam stanowczo zakupu tego radyjka, radio zakupilem w marcu 2012.. z mysla ze fajnie by moc odtwarzac dvd w nie duzej cenie.. radio okazalo sie totalna porażką, występuje w nim fabryczna wada, polegajaca na beznadziejnej pracy radia w czasie jazdy, (zaklocenia,trzaski) oraz co odnosci sie filmow: brak mozliwosci odtwarzania filmow AVI,zupelnie nie uruchamia sie film, filmy mp4 odtwarzane są jako jedyne ale bez dzwieku!! Oddawałem radyjko 2 krotnie do serwisu w ramach gwarancji,za pierwszym razem wrocilo z serwisu po 2 miesiacach oczekiwania(taki mają regulamin 60dni na naprawe-smiech na sali) jako naprawione, a naprawde nic nie zrobili, twierdzac ze wymieniony zostal panel przedni, co uznalem za klamstwo gdyz po kilku charakterystycznych sladach zuzycia stwierdzam ze to moj stary panel.. przez 2 miesiace lezalo sobie zapewne u nich,pozniej odseslali sciemniacze jako naprawione choc nic nie ruszali..radio ciagle dzialalo tak samo, nie dalo sie go sluchac, filmy -zapomnijcie..oddalem ponownie na gwarancje, znow 2 miesiace oczekiwania, okazalo sie ze sklep gdzie zakupilem to badziewie na szczescie przycisnal cwaniaczkow z manty ktorzy wypuscili na rynek gniot i zostala wyplacona mi gotowka..serwis nie potrafil sobie poradzic z naprawa wyzej wymienionych wad, sa nie naprawialne, wiec takie cos wyszlo fabrycznie!! to skandal!! nie moge sobie wyobrazic jak manta traktuje klientow.. rozumiem ze niska cena..ale nie sprawdzic radia przed wypuszczeniem na rynek odnosnie dzialania podstawowyc funkcji? dla mnie ta firma jest zupelnie niewiarygodna, nie kupie zadnego produktu tej firmy chocbykosztowal 50zl.. w sklepie powiedzieli ze mieli mase skarg na te radia, generalnie przed zakupem ostrzegali ze produkty manty sa beznadziejne, jakos im nie wierzylem ale doswiadczenia sie okazalo ze mieli racje, mam nadzieje ze komus pomoge w podjeciu decyzji. Nie warto wydawac zlotowki na ten szajs, ten kto wyzej pisal wydaje mi sie ze jest jakims podstawionym z manty ludkiem, to radio jest zlomem
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2013, 22:41:16 wysłana przez materazzi »