Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mathey

Strony: [1]
1
DVBT06 / Odp: Wyjście antenowe
« dnia: Listopada 27, 2014, 13:41:13 »
odkopuję bo czegoś nie łapię i potrzebuję pomocy

mam ci ja zestaw
1. telewizor Samsung z mpeg2
2. dekoder Manta DVBT06
3. kabel antenowy od dostawcy "kablówki"

i teraz żeby oglądać DVBT muszę wpinać kabel w Mantę, by oglądać resztę przepinam w TV. jest to bardzo upierdliwe. zrobiłem więc szybki test na zwykłym kabelku łącząc RF OUT z gniazdem w TV, obraz był ale bardzo słaby, czy to znaczy że jak zanabędę prawilny kabel z odpowiednimi końcówkami to skończy się przepinanie kabla i wystarczy na pilocie zmieniać źródło z którego ma obecnie brać sygnał?
Jeśli mam rację to jakie końcówki na kabel potrzebuję ?

pzdr

Potrzebujesz raczej zwykłego rozgałęźnika "2 na 1" działającego w paśmie 5-900 (lub więcej) Mhz. Z jednej strony wkręcasz kabel antenowy i następnie prowadzisz dwa osobne kable do odbiorników (jeden do manty i jeden do tv). Pamiętaj o wyłączeniu zasilania anteny przy takiej konfiguracji, by nie uszkodzić żadnego z odbiorników. Jeśli jednak zasilanie jest z jakichś względów wymagane, włącz je tylko w jednym z odbiorników.

2
DVBT06 / Błędy w oprogramowaniu / sugestie odnośnie usprawnień
« dnia: Listopada 27, 2014, 13:36:38 »
Witam!

Od wczoraj jestem użytkownikiem dekodera Manta DVBT06. Podczas pierwszych godzin użytkowania zauważyłem, że oprogramowanie posiada kilka drobnych błędów, które można by poprawić. Pomimo faktu, iż dekodery te mają oprogramowanie na tej samej bazie co bliźniacze stb u konkurencji, niestety tutaj brakuje "postawienia kropki nad i", czyli pełnego dopracowania softu. Ponieważ nie widzę w tym dziale podobnego tematu, postanowiłem założyć ten, by użytkownicy mogli zgłaszać tu napotkane błędy w oprogramowaniu oraz sugerować przydatne usprawnienia. Mam nadzieję, że podejście supportu jest w przypadku tej firmy przyjazne i nie pozostawi bez odpowiedzi tego wątku.No więc ja zacznę - moje uwagi:

-przy wybieraniu kanału z pilota i naciśnięciu exit nie anuluje to przełączenia kanału - plansza z wpisywanym numerem znika z ekranu ale i tak po chwili kanał zostaje zmieniony. To bardzo irytujące np. przy pomyłce w wybieraniu numeru (o co łatwo przy słabym oświetleniu, gdyż klawisze są trochę nieintuicyjnie rozmieszczone oraz nie ma żadnego podświetlenia). Do tej pory w każdym tunerze jaki posiadałem naciśnięcie exit powodowało anulowanie wyboru w takiej sytuacji.
-czasem, gdy włączy się napisy na jakimś kanale, to później na innym mimo wyłączenia ich są nadal wyświetlane.
-brakuje opcji ustawienia przeźroczystości menu. Tunery konkurencji mają taką opcję. Przy zmianie kanałów plansza z numerem zasłania niemal całkowicie logo kanału.
-przydatna byłaby też opcja ustawienia timeoutu OSD do wyboru. 10 sekund to trochę za długo. Mogłoby być kilka wartości do wyboru z przedziału 1-10.

Soft V3.7 (83BG-V) - nie wiem, czy jest to soft najnowszy, jednak nie bardzo wiem gdzie to sprawdzić - w instrukcji do dekodera napisane jest, że aktualizacje są na stronie Manty, ale tam nic takiego nie ma.

Strony: [1]