Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Arkady1964

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11
31
Aplikacja cda.pl działa na Mantach 94801s oraz 94901s, z tym, że do odtwarzania trzeba uaktywnić zewnętrzny odtwarzacz MX Player który na wstępie instalujemy z pliku APK,  MX Player 1.24.6 for Android:

https://apkpure.com/pl/mx-player/com.mxtech.videoplayer.ad

Jednak zdecydowanie polecam do pobrania na Manty najowszą wersję MX Player, w którym załączamy wszystkie kodeki w tym SW ( kodeki Audio-Wideo SW są niezbędne, aby aplikacja cda.pl działała na  Mantach 94801s oraz 94901s.

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/mx-player-plik-apk-pobieranie-najnowszj-darmowej-wersji-na-manty-94801s-i-94901s/msg41144/#new

W celu aktywacji kodeków, wchodzimy przez klikanie na ikonkę trzech poziomych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu. Następnie wybieramy Ustawienia, potem Dekoder, gdzie zaznaczamy wszystkie możliwe kodeki.
Zaznaczam, że w MX Player w celu jak najbardziej płynnego działania warto zaznaczyć wszystkie kodeki SW oraz HW, dla HW w ustawieniach dekodowania:

klikamy na  HW + kodeki wideo  >  po wyświetleniu planszy zaznaczamy wszystkie kodeki wideo i klikamy OK

klikamy na  HW + kodeki audio   >  po wyświetleniu planszy zaznaczamy wszystkie kodeki audio i klikamy OK

MX Player 1.26.4 (arm-v7a) (Android 4.2+), pobieramy tutaj w postaci pliku apk:

https://www.apkmirror.com/apk/mx-media-entertainment-formerly-j2-interactive/mx-player/mx-player-1-26-4-release/mx-player-1-26-4-android-apk-download/


Do odtwarzania cda.pl instalujemy starszą wersję tj.  cda.pl 1.2.63 build 14559:

https://apkpure.com/pl/cda-pl/pl.cda

Następnie w ustawieniach cda.pl w prawym górnym rogu MENU, po otwarciu na samym dole listy klikamy na Ustawienia, dalej Oglądanie, załączamy MX Player Automatyczne odtwarzanie materiałów wideo na zewnętrznym playerze MX Player  (znacznik zostanie przesunięty w prawo).

Zaznaczam, że sterowanie aplikacją  cda.pl 1.2.63 build 14559 for Android na telewizorach Manty odbywa się przy pomocy myszki bezprzewodowej lub pilota Air Mouse.

Dla mających mniejsze wymagania darmowa oferta cda.pl może być wystarczająca. Do oglądania pełnej oferty cda.pl trzeba mieć wykupioną wersję Premium, dostępna darmowa baza materiałów wideo jest uboższa. Abonenci usługi cda.pl Premium mają, priorytetowy transfer oraz wyższą jakość wyświetlanych filmów. Użytkownik ma możliwość wybrania jakości, w jakiej wyświetlany (rozdzielczości wideo) będzie dany film czy serial tj.  360p, 480p, 720p,1080p (klikając na wybraną rozdzielczość jednocześnie powodujemy start filmu). Do opcji cda.pl Premium wchodzimy przez klikanie na ikonkę trzech poziomych kresek w lewym górnym rogu MENU, następnie napis - CDA Premium (można wybrać gatunek filmu np. Horror, Komedie oraz wersję z lektorem lub napisami).

Uwaga!!!   Bez załączonego do odtwarzania MX Player 1.26.4  (arm-v7a), aplikacja cda.pl 1.2.63 ma problem z odtwarzaniem filmów.
Uruchomienie wideo na zewnętrznym playerze MX Player (arm-v7a) trwa chwilę (nie jest to błyskawiczne, następuje jednak automatycznie), ale potem już czterordzeniowy procesor Manty radzi sobie bez problemu w tym  1080p full HD, oczywiście do odbioru potrzebny jest dość silny i stabilny sygnał internetowy.


Dla zaoszczędzenia miejsca w pamięci wewnętrznej Manty warto spróbować zatrzymać działanie aplikacji facebook.

INSTRUKCJA zatrzymania facebooka:     
Wchodzimy   w interfejs   HOME/Aplikacje/Pliki do pobrania/Facebook/  następnie WYCZYŚĆ PAMIĘĆ PODRĘCZNĄ zatwierdzamy OK , potem WYCZYŚĆ DANE  zatwierdzamy OK , następnie odchaczamy Pokaż powiadomienia zostawiając puste kwadratowe pole  zatwierdzamy OK  ,  na samym końcu WYMUŚ ZATRZYMANIE    zatwierdzamy OK

Niestety nie ma możliwości odinstalowania na stałe aplikacji facebook z Manty...


Pozdrawiam

32
MANTA ANDROID TV / Nowe Kodi wersja 18.8
« dnia: Sierpnia 01, 2020, 10:16:08 »
Nowe Kodi 18.8 można zainstslować na telewizorach Manty z Androidem 5.0 lub wyższym, ze strony producenta.

https://kodi.tv/download


Pozdrawiam

33
Być może jest szansa na zainstalowanie niektórych aplikacji bez konieczności korzystania z Usług Google w szczególności na telewizorach z serii 94801s oraz 94901s.

AppGallery z Huawei - gry i aplikacje, które nie potrzebują Usług Google

"Huawei AppGallery to interesująca alternatywa dla innych sklepów z aplikacjami, ponieważ niezależnie od tego, co sugeruje nazwa, możesz pobierać aplikacje na dowolne urządzenie, o ile ma system operacyjny Android."

Info:

https://huawei-appgallery.en.uptodown.com/android

Edit. Poniżej lista niektórych polskich aplikacji w AppGallery które  pochodzą od oficjalnego dostawcy:

Ceneo
Snapchat
OLX
Otomoto
Fixly
TikTok
Aliexpress
Allegro
Opera mini
GG
Żappka
Tinder
Lidl
CCC
eSky
EmpikGO
Telegram
Ipla
Rossmann
Microsoft Office
Amazon
Yanosik
DOZ apteka
Onet
CDA
Open FM
Skycash
Pracuj.pl
Going
JakDojade
Squid
WP Poczta
TVP VOD
Tidal
Legimi
Wattpad
Kahoot!
Empik Foto
Ryanair
Trivago
Cyfrowy Polsat
TOK FM
Asphalt 9
Fortnite
Audioteka
e-pity
Qpony
SMYK
vod.pl
Sympatia
TVN24 Go
Polsat News
Polsat Sport
Radio ZET
Antyradio
Kodi
Multikino
RMF FM
ESKA Radio
Gazeta.pl
Fotka
Eleven Sports
mBOK PGNiG
Nawigacja plus
Tesco e-zakupy
Poczta o2
Mój T-Mobile
Microsoft News
Avast
Empik
Gazetka
Mój Tauron
Nowiny24
Orange telefon
Yazio
Morele.net
Teamviewer
AVG Cleaner
Telepizza
Zdrowe zakupy
Automapa
Stocard
Blix
Koleo
AccuWeather
TVN Player
CPU-Z
ReadEra
Mobilet
TVP Sport
Radio WAWA
STS – zakłady
SwiftKey Keyboard
Vivus.pl
Huawei Store
Natura
Społem
Bing Search
Vimage
WBMC

W tej chwili jestem na dłuższym urlopie i nie mam dostępu do mojej Manty, ale jak wrócę do domu postaram się sprawdzić możliwość działania AppGallery na telewizorze.

Zaznaczam, źe sterowanie aplikacjami jak będą działać będzie możliwe przez bezprzewodowe myszki i klawiatury podłączone pod USB lub pilotem Air Mouse.

Jest też dostępny inny sprawdzony alternatywny sklep z aplikacjami który działa (aplikacja Yalp Store 0.41), jest to odpowiednik Sklepu Play.  Szersze info:

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/link-yalpstore-0-41-dziala-tak-jak-sklep-google-play!/


Edit. Dostałem informacje z istotnymi uwagami od jednego z użytkowników.

AppGallery, na Mancie można bezpiecznie i bez problemu zainstalować, ale:

Uwaga!!!. Potrzeba sporo wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej Manty, ponieważ trzeba zainstalować dodatkowo zależne aplikacje, aby AppGallery działała (około 300-400 MB).

2. Tak jak pisałem wcześniej sterowanie AppGallery i zainstalowanymi aplikacjami i grami będzie możliwe przez bezprzewodowe myszki i klawiatury podłączone pod USB lub pilotem Air Mouse.


Pozdrawiam

34
Pamięć wewnętrzna FLASZ 4 lub 8 GB to wciąż standard w telewizorach Manty. Ilość 8 GB jest to wartość nominalna, gdyż po odjęciu około 3 GB na system, faktycznie zostaje dla użytkownika około 5 GB miejsca na aplikacje i dane, jest to ilość w miarę wystarczająca.

Problem jest z telewizorami z 4 GB pamięci wewnętrznej FLASZ, tutaj też odpada około 3 GB pamięci dla systemu telewizora, zostaje tylko 1 GB pamięci wewnętrznej FLASH  dla użytkownika. Wymusza to bardzo oszczędne gospodarowanie pamięcią. Przykładowo w telewizorach z serii 94801s/94901s pamięci wewnętrznej wystarczy jedynie na zainstalowanie YouTube oraz Kodi bez skórki z niewielką ilością dodatków, maksymalnie 3 - 4. Można próbować instalować więcej aplikacji, ale kończy się to niestabilnym działaniem telewizora...


Pozdrawiam

35
Wbudowany systemowy odtwarzacz Wideo Manty w modelach 94801s/94901s posiada duże możliwości ustawienia napisów np. koloru i czcionki.

Wejscie do Ustawień przez MENU/Ustawienia napisów. Odtwarza napisy w formacie SRT. Do poprawnego odczytu pliku z napisami SRT należy upewnić się, że nazwa SRT odpowiada nazwie pliku z filmem wideo.


Pozdrawiam

36
Moja Manta jest oddalona o 2 pokoje od rutera, miałem problem z odbiorem Wi Fi. Kabel sieciowy nie wchodził w rachubę, ponieważ musiałbym go pociągnąć przez cały dom... Zwróciłem uwagę na wzmacniacze sygnału i tu był problem. Miałem dosłownie kilkanaście kilkanaście wzmacniaczy, wszystkie działały bardzo słabo dopiero dopiero użycie wzmacniacza sygnału/repeater Wi Fi tp-link RE200 rozwiązało całkowicie moje problemy z zasięgiem Wi Fi i ten model z tańszych polecam.

Info:

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/tp-link-re200-test.html

Uwaga!!!  Zdecydowanie nie polecam modelu tp-link TL-WA750RE jest trochę tańszy, jednak w praktyce ma dużo gorze wzmocnienie sygnału od tp-link RE200.

Dla potrzebujących jeszcze większego wzmocnienia sygnału Wi Fi polecam TP-Link RE505X, jest on jednak 2 - 3 krotnie droższy od tp-link RE200.

https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/tp-link-wprowadza-re505x-wzmacniacz-sygnalu-wi-fi-6-dla-graczy-i-do-streamingu-4k

http://www.manta.info.pl/forum/led9500s-emperor-android-tv/problem-z-wifi-7438/

Jeszcze bardzo istotne jest umiejscowienie repeatera Wi Fi tp-link RE200, u mnie jest załączony gdzieś w połowie odległości pomiędzy telewizorem a ruterem. Podłączony do przedłużacza leźącego na szafie (jak jest wyżej lepiej przesyła sygnał, podobnie jak anteny). Sygnał Wi Fi jest wzmocniony rewelacyjnie, działa wszystko bez problemu. Zaznaczam, że umiejscowienie repeatera Wi Fi trzeba wybrać starannie, sprawdzając różne lokalizacje, zostawiając ostatecznie tą która daje największe wzmocnienie sygnału.


Pozdrawiam

37
"Poniżej lista gier jaka działa z podłączonym padem PC przez port USB i nie wymagające żadnych modyfikacji ani dodatkowych programów.

Shadowgun

Riptide Gp
Reckless Getaway

GTA 3
Raging Thunder II
Cordy

Hockey Nations 2011
SoulCraft THD
Shine Runner

Muffin Knight
Sleepy Jack
Diversion

Dizzy - Prince of the Yolkfolk

Drag Racing
Inertia Escape Velocity

Mobile Andrio

Sonic CD™
Sonic 4™ Episode I

Sonic 4 Episode II

Overkill

Space War
R-Type

Acceler8
Tiki Kart 3D

ZENONIA® 4

Meganoid
Gunman Clive

Helium Boy Demo

Jett Tailfin Racers THD

Zen Pinball THD
TurboFly 3D

Virtua Tennis™ Challenge

Demolition Inc. THD
DEAD TRIGGER
Max Payne Mobile
Beach Buggy Blitz

Zombie Driver THD

Renaissance Blood THD

Vendetta Online (3D Space MMO)

Monster Madness: Grave Danger

SHADOWGUN: DeadZone
Grand Theft Auto: Vice City
Steampunk Racing 3D

Cracking Sands
The Conduit HD

źródło:
Android Games with Gamepad support - xda-developers

kolejne pozycje
SoulCraft - MOBILEBITS GMBH (Google Play)

Helium Boy, Gunman Clive - Bertil Horberg (Google Play)

Beans Quest - Kumobius (Google Play)

Cananbalt - Kittehface Software (Google Play)

Inertia: Escape Velocity/HD - Red Fly Studio (Google Play)

Pix’n Love Rush - Bulkypix.Ama (Google Play)

Another World, R-Type - DotEmu (Google Play)

Dark Incursion - Big Blue Bubble (Google Play)

Gunslugs, Meganoid, Meganoid 2,INC: The Beginning, Stardash,Neoteria, Chrono & Cash - OrangePIxel (Google Play)

Muffin Knight, AVP: Evolution - Angry Mob Games (Google Play)

Virtua Tennis Challenge, Sonic CD, Sonic 4 Episode II - SEGA OF AMERICA (Google Play)

Temple Run - Imangi Studios (Google Play)

The Bard’s Tale - inXile entertainment (Google Play)

Radiant, Evac/HD - Hexage (Google Play)

Critical Missions: SWAT, Critical Strike Portable - Studio OnMars (Google Play)

Diversion - Ezone.com (Google Play)

Doom GLES, Heretic GLES, Hexen GLES - Kokak (Google Play)

Final Freeway 2R - Oyatsukai.com (Google Play)

Blazing Souls Accelate, Spectral Souls, Generation of Chaos, ExZeus 2 - HyperDevbox Studio (Google Play) and (Google Play) for ExZeus 2

Knight of the Earthends,Symphony of the Origin, Silver Nomir, Alphadia 2, Covenant of Solitude, Eve of the Genesis,DarkGate, Aeon Avenger,Alphadia, Grinisia, End of Aspiration - Kemco Games (Google Play)

Reckless Racing, Reckless Racing 2, Reckless Getaway - Polarbit (Google Play)

Riptide GP, Beach Buggy Blitz,Shine Runner - Vector Unit (Google Play)

Steampunk Racing 3D, Tiki Kart 3D - ARB Studios (Google Play)

Trial Xtreme - Deemedya M.S. LTD (Google Play)

Expandable Rearmed - Retrobomb (Google Play)

Enborn X - Lantansia (Google Play)

THE KING OF FIGHTERS Android - Published on G-Gee (Google Play)

Sleepy Jack, Cordy, Cordy 2 - SilverTree Media (Google Play)

Shadowgun, Shadowgun: DeadZone, Dead Trigger - MadFinger Games (Google Play)

Legends of Yore - Coke and Code (Google Play)

A Space Shooter - Frima Studio Inc. (Google Play)

Max Payne Mobile, Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto Vice City - Rockstar Games, Inc. (Google Play)

Crusade of Destiny, Earth and Legend - Dvide Arts (Google Play)

Happy Vikings - HandyGames (Google Play)

Icy Joe Extreme Jump - Artofbytess (Google Play)

Roboto - Fenix Fire Entertainment (Google Play)

They Need To Be Fed - YOYO Games LTD (Google Play)

SummitX - Com2uS (Google Play)

Asphalt 7 - Gameloft (Google Play) *Gameloft also has games available inside the MOGA store

Time to Rock Racing, Tiny Little Racing - Public Object Games (Google Play)

Aftermath XHD - TwoHeadsGames (Google Play)

Repulze - Pixelbite (Google Play)

Super Daddio 2 - Glenn Bacon (Google Play)

The Conduit HD - High Voltage Software, Inc. (Google Play)

God of Blades - White Whale Games (Google Play)

Dragon Fantasy - Muteki Corporation (Google Play)

Battle Squadron ONE - Cope-Com (Google Play)

Jones On Fire - Glass Bottom Games (Google Play)

OpenArena - Pelya (Google Play)

Super Hexagon - Terry Cavanagh (Google Play)

Demolition Inc THD - Zeroscale (Google Play)

Renaissance Blood THD - NC Soft/BRIDEA (Google Play)

Zen Pinball HD - Zen Studios (Google Play)

Beyond Ynth HD - FDG Entertainment (Google Play)

MiniSquadron! - Gray Fin Studios (Google Play)

Helidroid 3D - MH Production (Google Play)

Galaxy Hero (Donate Version) - FOPPYOMEGA (Google Play)

Space War HD - VIRTUAL GS (Google Play)

Antigen - BATTERY POWERED GAMES, LLC (Google Play)

Sinister Planet - NEOLITHIC SOFTWARE (Google Play)

Overkill: Space Shooter - CREATIVE MOBILE (Google Play)

Alien Rescue Episode 1 - ROMBOTSTEAM (Google Play)

Keidoro Special - BOOSIM LAB (Google Play)

Gem Breakers - NARBLE GAMES (Google Play)

Striker Soccer - U-PLAY ONLINE (Google Play)

Deadly Chambers - BATTERY POWERED GAMES, LLC (Google Play)

Gloomy Dungeons 3D - ZAMEDEV (Google Play)

Micronytes - Gibs & Gore (Google Play)

RC Mini Racing - QUBYTE INTERACT (Google Play)

Temple’n Zombies Runner - Fightingfish Games (Google Play)

Acceler8 - Gray Fin Studios (Google Play)

Star Fighter 2 - Aminet Games (Google Play)

Lemegeton - Lantansia (Google Play)

Galaxy NGC3D/HD - AndCreations (Google Play)

Monster RPG 2 - NOOSKEWL (Google Play)

HyperBowl - Technicat, LLC (Google Play)

Magical Drop (Chain Reaction) - Embedded Arts (Google Play)

Cube Defender - ParkPosseGames (Google Play)

GalaxyLaserR - SAT-BOX R (Google Play)

Race the Robots 3D - Gallant Realm (Google Play)

Fugu Bowl* - TECHNICAT, LLC (Google Play)

The Legend Of Item Shop - BOOSIM LAB (Google Play)

ShotChanGE -Drug&Aim 2D STG - DOKOKANO.COM (Google Play)

Ring Racer 3D, Space Pinball 3D - GALLANT REALM (Google Play)

Sky Maze 3D Free - KARGA GAMES (Google Play)

Bumpers 3D - GALLANT REALM (Google Play)

Kilgamore Castle - The Secret Pie (Google Play)

EggWorld 3D - Gallant Realm (Google Play)

Like Paper Sumo - ROSSA104 (Google Play)

Bounce 4-Sides Ad - RABISOFT (Google Play)

Alien Invasion, Mercenary, Demon King, Soldier of Fortune - Family Works (Google Play)

Pixeline & The Jungle Treasure - OSAO (Google Play)

Antigen: Outbreak - BATTERY POWERED GAMES, LLC (Google Play)

Zaz - Phuzzbox Media (Google Play)

All My Enemies, Bugs Race,Aircraft City Strike, Car Tracks - Drowning Zebra (Google Play)

Abuga: Enter StrangePlace - Broken Walls Studios (Google Play)

Pixel Idols, Pixel Broken - Pixel Brain Games (Google Play)
Cats & Bombs, Angry Wife - ATOMICOM (Google Play)

Dizzy: Prince of the Yolkfolk - Codemasters Software Company Ltd (Google Play)
Drag Racing - Creative Mobile (Google Play)
Zombie Driver THD - NVIDIA Tegra Partners (Google Play)

Need for Speed Most Wanted

Modern combat 4

Dead trigger 2

dungeon hunter 4"

Zachęcam do uzupełnienia tej listy gier, jeżeli  ktoś zna kolejną grę lub gry które działają ze sterowaniem padem podłączonym pod wejście USB.

Zaznaczam, że wymienione powyżej gry mogą wymagać do działania od urządzenia opartego na Androidzie funkcji OTG w USB. Bardzo dużo zależy od możliwości obsługi sterowników, z tego powodu nie ma pewności czy urządzenie będzie właściwie działać z podłączonym padem PC (o ile w ogóle kontroler się załączy). Z kompatybilnością tego sprzętu na Androidzie bywa różnie. Na Androida TV większość powyższych gier trzeba instalować z plików APK, natomiast na smartfona lub tablet można je pobierać z Google Play.


Pozdrawiam

38
Fabryczny odtwarzacz multimedialny Manty nie odtwarza wszystkich plików Audio - Wideo. W celu odtwarzania plików multimedialnych z wejścia USB lub internetu można zainstalować Kodi 17/18/19 wraz z doskonałą skórką Titan która bardzo ułatwia obsługę (zaznaczam, że gdy chce się instalować większą ilość wtyczek/dodatków lepiej pozostać przy fabrycznej oficjalnej domyślnej skórce Kodi, ponieważ skórka Titan zabiera sporo pamięci wewnętrznej Manty).


Pozdrawiam

39
LED9320E1S EMPEROR Android TV / Post zbiorczy o Manta LED9320E1S EMPEROR
« dnia: Kwietnia 26, 2020, 09:03:09 »
Manta  LED9320E1S posiada procesor dwurdzeniowy tj.   A7  2 core o taktowaniu   1.4   GHz,  który powinien bez problemu  wyrabiać,  ma też 1 GB pamięci operacyjnej RAM pozwalającą na płynną pracę aplikacji w tym Kodi.

Jest jednak pewien problem, telewizor ten ma Androida w wersji 4.4.4. natomiast Kodi w wersjach 17/18/19 do instalacji wymagają Androida minimum w wersji 5.0.0, można zainstalować Androida w wersji 16, ale dużo dodatków obecnie na wersji 16-tej nie działa.

Jest jednak skuteczne rozwiązanie, należy zainstalować odpowiedniki Kodi 17, gdyż wystarczy zainstalować zmodyfikowaną tj. przerobioną wersję Kodi 17, która działa na starszych systemach Android.  W tym celu należy pobrać plik APK. Na Androidzie w ustawieniach dać pozwolenie na instalację z nieznanych źródeł i zainstalować zmodyfikowaną wersję Kodi 17 która działa bez problemu.
 
Na Androida 4.4 działają zmodyfikowane wersje Kodi w tym MyGica Media Center, WBMC 17.1 oraz Smart 17 for 4.4 TV Player (Kodi 17.1 fork)

1. Aplikacja MyGica Media Center  ( Kodi 17 for Android 4.4) ,     czyta wszystkie pliki Audio - Video    działa już na Android KitKat 4.4.2   

MyGica stworzyła własną odmianę Kodi ver 17 o nazwie MyGica Media Center, wygląda i działa identycznie jak Kodi ver 17, i jest w pełni kompatybilna z Android 4.4.2, 32-bitowe odtwarzacze multimedialne, telewizory Android TV.

  Link do pobrania:

https://kod1help.com/kodi-17-krypton-fork-for-android-4-4-2

Ten powyższy link jest bez wirusów, SPRAWDZONE.   Pierwszy na niebiesko tekst, przekierowuje do pobrania pliku apk,  wielkość 65,9  MB    KODI 17 KRYPTON FORK FOR ANDROID 4.4.2    MyGica Media Center    ANDROID 4.4.2
 
MyGica Media Center    ANDROID 4.4.2+  działa na Androidzie 4.4.2  wzwyż  w tym na Androidzie 4.4.4


2. Jest dostępnych kilka wersji odtwarzacza wideo WBMC na Androida w tym na Androida 4.4  jest  WBMC 17.1

Link do oficjalnej strony producenta:

https://www.wonderbox.tv/wonderbox-tv-media-centre-v17-1-released-fork-of-kodi-v17-1-krypton/


3. Podobna aplikacja też oparta na Kodi 17.1    Smart 17 for 4.4 TV Player (Kodi 17.1 fork)

https://apkpure.com/pl/smart-17-for-4-4-tv-player-kodi-17-1-fork/systems.smarttv.smart17

Dla mających dylemat, czy na Androida TV  4.4  lepiej zainstalować  MyGica Media, WBMC 17.1 czy Smart 17 for 4.4 TV Player Center 17.  Odpowiadam na forum, ponieważ info może być przydatne dla innych użytkowników Androida 4.4.

MyGica Media Center 17,  WBMC 17.1 oraz Smart 17 for 4.4 TV Player Center 17 są to w 100% odpowiedniki Kodi 17, dlatego też maja takie samo działanie i funkcjonalność, identyczne wręcz jak Kodi 17.

Pod względem technicznym WBMC 17.1 jest identyczne jak MyGica Media Center 17, jednak WBMC 17.1 jest bardziej znane, trochę łatwiej o linki z plikami systemu, jednak musi być wersja WBMC 17.1

Na MyGica Media Center, WBMC 17.1 oraz Smart 17 for 4.4 TV Player polecam znakomitą skórkę Titan, bardzo ułatwia obsługę i ma super wygląd.  Szersze info:

http://www.manta.info.pl/forum/led9320e1s-emperor/skorka-titan-na-androida-4-2-oraz-androida-4-4/Przy wystąpieniu problemów z YouTube, rozwiązaniem jest zainstalowanie Dolphin 12.0.18[/b]  (armeabi)

Dolphin 12.0.18  (armeabi)
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/youtube-dolphin-12-0-18-przegladarka-internetowa-z-duza-funkcjonalnoscia/
Na Manty musi być Dolphin 12.0.18 w architekturze  armeabi  Do pobrania:
https://www.apkmirror.com/apk/dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser-12-0-18-release/dolphin-best-web-browser-%f0%9f%90%ac-12-0-18-android-apk-download/


Pozdrawiam

40
LED94901S EMPEROR Android TV / Post zbiorczy o Manta 94801s i 94901s.
« dnia: Kwietnia 04, 2020, 10:45:33 »
W wątku piszę o Mancie 94901s, ale tyczy się też Manty 94801s, ponieważ mają podobne podzespoły (różnią się tylko wielkością matrycy o 1 cal  tj. 49/48).

Minęło 2 lata jak kupiłem Mantę 94901s. W owym czasie w cenie Manty 94901s można jedynie było kupić telewizor 40 cali bez żadnego systemu operacyjnego. Zdecydowana większość telewizorów które nawet miały smart dysponowały jedynie 0,5 GB pamięci operacyjnej i praktycznie nie nadawały się do żadnej aplikacji internetowej np. aplikacja Kodi potrzebuje minimum 600 MB RAM pamięci operacyjnej, aby mogła działać płynnie.

To tak na wstępie, minęło więc 2 lata, w związku z tym, że Manta 94901s ma 1 GB RAM pamięci operacyjnej wszystkie aplikacje działają na niej płynnie. Niestety Manta ma bardzo niewiele pamięci wewnętrznej na instalację aplikacji i danych, jest dostępne tylko około 1 GB RAM pamięci FLASH (ogółem FLASH ma 4 GB pamięci, ale dla użytkownika pozostaje wolne 950 MB). W zasadzie pozwala to na zainstalowanie jedynie 2 większych aplikacji razem z ich danymi lub kilku mniej pojemnych.

Pod koniec 2019 roku na Mantach 94801s i 94901s całkowicie padło fabryczne YouTube (wykastrowane z kilku istotnych funkcji fabrycznie). Można na Mancie zainstalować alternatywną aplikację która działa stabilnie. Zaznaczam, do sterowania tą aplikacją trzeba posłużyć się myszką bezprzewodową lub pilotem Air Mouse. 
Rozwiązanie problemu, poniżej info:

Mogę polecić pięć aplikacji Androida które warto zainstalować na Mantach 94801s oraz 94901s. Część z nich do obsługi sterowania wymaga myszki bezprzewodowej lub pilota Air Mouse. Wszystkie pięć aplikacji działa bez problemu. Najlepiej instalować te aplikacje na czysty system telewizora który jest po przywróceniu telewizora do ustawień fabrycznych tj. Kopia i kasowanie danych (wchodzimy przez HOME/Ustawienia/Aktualizacja/Kopia i kasowanie danych/po prawej stronie ostatni raz klikamy Kopia i kasowanie danych  Przywracanie do ustawień fabrycznych trwa około 15 - 20 minut).

Poniżej 5 aplikacji można zainstalować na Mantach 94801s oraz 94901s:

Najlepsza przeglądarką do YouTube dla Mant 94801s i 94901s jest wersja Dolphin 12.0.18  Aplikacja działająca na Mantach, jest logowanie się:
Najwyższą działającą wersją jest Delfin 12.0.18  :D, niższą działającą wersją jest Dolphin 12.0.11. Obie wersje są podobne z tj. mają tryb nocny wbudowany i aktywny Dolphin Jetpack tj. przyśpieszenie. Z tym, że Delfin 12.0.18 działa jakby szybciej.

1. Dolphin 12.0.18  (armeabi)
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/youtube-dolphin-12-0-18-przegladarka-internetowa-z-duza-funkcjonalnoscia/
Na Manty musi być Dolphin 12.0.18 w architekturze  armeabi  Do pobrania:
https://www.apkmirror.com/apk/dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser-12-0-18-release/dolphin-best-web-browser-%f0%9f%90%ac-12-0-18-android-apk-download/

Dolphin 12.0.11  (armeabi)
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/youtube-dolphin-12-0-11-(armeabi)-najlepsza-przegladarka-internetowa!!!!!!!/msg41556/#new

lub UC Browser HD 3.4.3.532
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/uc-browser-hd-youtube-szybkie-plynne-dzialanie-zajmuje-znikoma-ilosc-pamieci/msg41409/#new

personalDNSfilter, apka działa na Mantach 94801s i 94901s wraz z UC Browser HD.
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/dnsfilter-personaldnsfilter-bez-roota-ekstremalnie-lekka-aplikacja-blokujaca/msg41506/#new

lub  UC 10.0.0 Browser lub UC Browser 11, 3, 0, 950 z zewnętrznym MX Player Można wypróbować takie rozwiązanie, jest logowanie się.
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/youtube-dziala-na-mantach-94801s-i-94901s-na-uc-browser-z-zewnetrznym-mx-player/msg41331/#msg41331

UC Browser HD 3.4.3.532  i UC Browser 11, 3, 0, 950. Obie wersje pod względem stabilności działania są podobne, ale UC Browser HD 3.4.3.532 jest zdecydowanie bardziej funkcjonalny pod względem interfejsu, co bardzo ułatwia obsługę aplikacji, do tego UC Browser HD 3.4.3.532 pochłania niesamowicie mało pamięci Manty.

2. Kodi 18.8 bez skórki (tylko skórka domyślna) oraz kilka dodatków.
http://www.manta.info.pl/forum/manta-android-tv/nowe-kodi-wersja-18-8/

3. cda.pl 1.2.63  wraz z MX Player 1.26.4
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/aplikacja-cda-pl-dziala-na-mantach-94801s-oraz-94901s/

4. MX Player 1.26.4
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/mx-player-plik-apk-pobieranie-najnowszj-darmowej-wersji-na-manty-94801s-i-94901s/

5. Tubio 2.67
Tubio, jest logowanie się, intuicyjny interfejs:
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/tubio-nie-przez-dlna-ale-bezposrednio-instalowane-z-pliku-apk-dziala-mancie/

Uwaga. Aplikację Tubio – wideo z sieci na TV, Chromecast, Airplay, można zastosować też do przesyłania YouTube ze smartfona i tableta na telewizor (jest logowanie się):
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/youtube-przez-dlna-na-mantach-94801s-oraz-94801s-dziala-naprawde-rewalacyjnie!/

Przydatne mogą być też aplikacje:

NewPipe 0.19.8
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/newpipe-klient-youtube-dobra-alternatywa-szczegolnie-dla-mant-94801s-i-94901s/

SkyTube Extra 2.973  Dobra apka
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/skytube-extra-aplikacja-multimedialna-ktora-dziala-na-mantach-94801s-i-94901s/msg41221/#msg41221


Co do Kodi:
Fabryczny odtwarzacz multimedialny Manty nie odtwarza wszystkich plików Audio - Wideo. W celu odtwarzania plików multimedialnych z wejścia USB lub internetu można zainstalować Kodi 18 wraz z doskonałą skórką Titan która bardzo ułatwia obsługę (zaznaczam, że gdy chce się instalować większą ilość dodatków lepiej pozostać przy fabrycznej oficjalnej domyślnej skórce Kodi, ponieważ skórka Titan zabiera około 30 - 40 MB pamięci wewnętrznej Manty). Odtwarzacz multimediów Kodi 18 odtwarza dosłownie wszystkie popularne formaty plików (nie powinno się instalować więcej jak 3 - 4 dodatki, przy większej ilości zapycha się pamięć wewnętrzna FLASH, nie ma z tym problemu, gdyż dodatki w swej zawartości w zdecydowanej większości są podobne do siebie), info:

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/spostrzezenie-stabine-dzialanie-wersji-kodi-18-0-leia-na-mantach-94801s94901s/

Uwaga!!!  Zaznaczam!!! Decydując się na skórkę Titan trzeba mieć świadomość, żę skórka Titan zabiera sporo pamięci wewnętrznej Manty i trzeba wtedy zrezygnować ze znacznej części innych aplikacji. Instalowanie aplikacji YouTube i Kodi 18 ze skórką Titan najlepiej zrobić po przywróceniu telewizora do ustawień fabrycznych. Pozwoli to maksymalnie oczyścić FLASH tj. pamięć wewnętrzną telewizora.  Skutkuje to większą ilością dostępnej pamięci oraz bardziej stabilnym działaniem aplikacji, info:

http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/info-przywracanie-ustawien-fabrycznych-w-mancie/

Uwaga!  Co jakiś czas warto wyczyścić pamięć telewizora przez systemową aplikacją "Oczyszczenie". Wchodzimy na planszę HOME i klikamy kilkukrotnie na kwadratową zieloną ikonkę z miotełką do czasu, aż wyświetli się napis "to jest czyste". Oczywiście następuje w TV powierzchniowe oczyszczenie pamięci (chociaż często dość skuteczne). Co prawda, jedynie po przywróceniu telewizora do ustawień fabrycznych następuje całkowite oczyszczenie.

Kodi 19 Matrix działa na Mantach 94801s/94901s. Jednak problemem jest to, że przejście na nowe Kodi 19 oznacza, że ​​duża liczba dodatków przestanie działać. Z biegiem czasu jednak większość wtyczek zostanie dostosowana na Kodi 19. Do tego czasu lepiej pozostać na Kodi 18 Leia.

Na Mantach z serii 94801s i 94901s działa też aplikacja CDA.pl, szersze info w wątku:

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/aplikacja-cda-pl-dziala-na-mantach-94801s-oraz-94901s/msg41035/#new

Jeszcze raz podkreślam!!!  Dla chcących zainstalować CDA.pl, MX Player oraz Kodi zalecam instalację Kodi bez skórki, ponieważ skórka zabiera sporo miejsca w pamięci wewnętrznej Manty.

Rozwiązanie problemów przy zapchanej pamięci wewnętrznej lub innych problemach:

http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/rozwiazanie-dla-problemow-ktore-sa-po-instalacji-i-deinstalacji-aplikacji/

Całkowicie zawiesił się telewizor, pojawił się czarny obraz lub gdy nie chce startować:
Należy przeprowadzić twardy reset telewizora zgodnie z procedurą:

1. Na odłączonym z gniazdka telewizorze przytrzymać na klawiaturze znajdującej się na obudowie  telewizora przyciski POWER i CH+
2. Podłączyć przewód zasilający do gniazdka przy jednoczesnym ciągłym trzymaniu przycisków POWER i CH+ (przez 30 sekund)
3. Odłączyć i ponownie podłączyć kabel zasilający
4. Włączyć telewizor przyciskiem POWER.

Szersze info:

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/odblokowanie-zawiesil-sie-telewizor-stop-klatka-lub-pojawil-sie-czarny-obraz/


Pozdrawiam

41
W niektórych TV box-ach i telewizorach jest zainstalowany tylko Android w wersji 4.2 lub 4.4   Sprzęt taki jeszcze nadaje się do użytku, ponieważ na Kodi 17 działa jeszcze bardzo dużo dodatków/wtyczek.

Kodi 17  formalnie wymaga do instalacji Androida minimum 5.0 , ale istnieją też możliwości zainstalowania Kodi 17 na niższych wersjach Androida wystarczy zainstalować zmodyfikowaną wersję Kodi 17, która działa na systemach Androida 4.4, są ta aplikacje WBMC 17 i MyGica Media Center. Natomiast na Androidzie 4.2 działają aplikacje CEMC i SPMC.

Na wersje Kodi 16, 17 oraz WBMC, CEMC, SPMC, MyGica Media Center, polecam znakomitą skórkę Titan, bardzo ułatwia obsługę i ma super wygląd.

Instalacja skórki Titan na 16 Jarvis lub 17 Krypton z repozytorium marcelveldt:
Wybierz w dodatkach, Zainstaluj z repozytorium ► repozytorium  repository.marcelveldt ► Wygląd i styl ► Skórka ► Zainstaluj  w WBMC, CEMC, SPMC, MyGica Media Center lub Kodi, wybierz potrzebną wersję ► 16 Jarvis, ► 17 Krypton

https://github.com/kodi-community-addons/repository.marcelveldt/blob/master/repository.marcelveldt/repository.marcelveldt-1.0.1.zip

Drugi sposób instalacji skórki Titan na Kodi 16 Jarvis lub Kodi 17 Krypton z oficjalnego repozytorium Kodi
Instrukcja instalacji:
1. W Kodi przejdź do Ustawienia ► Wygląd ► Skórka
2. Naciśnij przycisk „Uzyskaj więcej”
3. Wybierz „Titan” i kliknij zainstaluj
4. Instalacja jest zakończona, klikając OK zatwierdzamy wybór skóry 

WSKAZÓWKA: Skórkę można bardzo łatwo dostosować. Przejdź do ustawień Kodi ► Ustawienia skóry
Zaznaczam że, ustawienia i konfiguracja skórek Titan jest identyczna dla wszystkich wersji WBMC, CEMC, SPMC, MyGica Media Center, Kodi,  w tym, 16 Jarvis,  17 Krypton, 18 Leia. Oczywiście trzeba instalować skórkę dla danej wersji.

Szersze info o konfiguracji skórek Titan, tutaj (opis konfiguracji skórki jest dla wersji 18, ale pasuje i działa też na wersjach 16 oraz 17):

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/skorka-titan-vanilla-dla-kodi-leia-18/msg40568/#new


Nazwa tego wątku może być trochę myląca. Część informacji w wątku nie ogranicza się wyłącznie do Androida 4.2 czy Androida 4.4, ale może być zastosowane na wyższych wersjach Androida. Skórka Titan jest wszechstronna i świetnie się sprawuje na wszystkich platformach z Kodi.

Nadchodzi Kodi 19 Matrix, na nim też zagości zmodowana skórka Titan (może nawet znajdzie się w oficjalnym repozytorium). Jednak do tego czasu problemem jest to, że przejście na nowe Kodi 19 oznacza, że duża liczba dodatków przestanie działać. Z biegiem czasu jednak większość wtyczek zostanie dostosowana na Kodi 19. Nim się sytuacja z wtyczkami ustabilizuje lepiej pozostać na Kodi 17 Krypton lub Kodi 18 Leia.


Pozdrawiam

42
Polecam na Kodi 18 skórkę Titan Vanilla autorstwa malvinas2 (skórka dla Kodi Leia na podstawie skórki Titan). Znakomicie działa na każdym urządzeniu z Androidem, ułatwia obsługę Kodi, jest super, warto ją przetestować. Przy instalacji skórki opcje dodatkowe można anulować  (przy słabszym procesorze należy włączyć opcję niskiej wydajności w ustawieniach skóry). 

Dlaczego nazwa Vanilla?  Słownik Collinsa określa:
Cytat:

Jeśli opisujesz osobę lub rzecz jako Vanilla, masz na myśli, że są one zwyczajne, bez żadnych specjalnych lub dodatkowych funkcji.

Ten cytat doskonale charakteryzuje Titan Vanilla. Ten mod  jest adaptacją dobrze znanej skórki  „Titan dla Jarvis/Krypton” bez żadnych nowych wymyślnych funkcji. W całości zawarty jest w niej elegancki wygląd oraz wygodna i intuicyjna obsługa oryginalnej skóry Titan. W Kodi 18 Leia w Titan Vanilla są wszystkie funkcje skóry Titan które istniały do ​​tej pory w Kodi 16 Jarvis/Kodi 17 Krypton.

Poniżej link:

https://github.com/malvinas2/skin.titan.vanilla


Instalacja skórki Titan Vanilla:

1. Zainstaluj ostatnią wersję repozytorium Marcela Veldta (Kodi ► Dodatki ► kliknij „zainstaluj z zip”):
https://github.com/kodi-community-addons/repository.marcelveldt/blob/master/repository.marcelveldt/repository.marcelveldt-1.0.1.zip
2. Zainstaluj repozytorium Titan Vanilla:
https://github.com/malvinas2/repository.vanilla/blob/master/repo/repository.vanilla-1.0.0.zip
3. Wybierz w dodatkach, Zainstaluj z repozytorium ► repozytorium waniliowe ► Wygląd i styl ► Skórka ► Zainstaluj „Titan Vanilla”.


Pozdrawiam

43
Przejście na DVB-T2 umożliwi nadawanie części programów w jakości 4K w telewizji naziemnej. Do odbioru niezbędny będzie telewizor 4K, który będzie  mógł odbierać treści nadawane w standardzie DVB-T2/HEVC.

Pozdrawiam

44
Zauważyłem, że na majej Mancie 94901s najlepiej tj. całkowicie stabilnie działa pierwsza wersja kodi 18.0 Leia. Z wyższymi wersjami są mniejsze lub większe problemy np. przy instalacji skórek. W wersji Kodi 18.0 nie miałem nigdy problemu z instalacji skórki Amber. Do tego wyższe wersje Kodi 18 często miały problem z zawieszaniem się aplikacji lub z zamknięciem aplikacji. Obecnie wróciłem do wersji Kodi 18.0 Leia, ta wersja działa bez żadnych problemów:

https://www.apkmirror.com/apk/xbmc-foundation/kodi/kodi-18-0-release/kodi-18-0-3-android-apk-download/


Zespół Kodi dokonał naprawy dość licznych błędów występujących w Kodi 18.5
W wersji Kodi 18.6 nie ma żadnych nowych funkcji, tylko poprawki błędów. Obok wersji 18.0, obecnie wydana najnowsza wersja 18.6 jest najbardziej stabilną wersją Kodi 18 Leia.

https://www.apkmirror.com/apk/xbmc-foundation/kodi/kodi-18-6-release/kodi-18-6-2-android-apk-download/

AKTUALIZACJA.

Uwaga!!!

Na SPMC, WBMC i Kodi w wersji 17 oraz 18 zdecydowanie polecam skórkę Titan.

Również na starsze wersje 16 oraz 17, WBMC, CEMC, SPMC, MyGica Media Center, Kodi bardzo polecam znakomitą skórkę Titan, bardzo ułatwia obsługę i ma super wygląd.

Instalacja skórki Titan na 16 Jarvis lub 17 Krypton
Wybierz w dodatkach, Zainstaluj z repozytorium ► repozytorium  repository.marcelveldt ► Wygląd i styl ► Skórka ► Zainstaluj  w WBMC, CEMC, SPMC, MyGica Media Center lub Kodi, wybierz potrzebną wersję ► 16 Jarvis, ► 17 Krypton

https://github.com/kodi-community-addons/repository.marcelveldt/blob/master/repository.marcelveldt/repository.marcelveldt-1.0.1.zip 

Ustawienia i konfiguracja skórek Titan jest identyczna dla wszystkich wersji WBMC, CEMC, SPMC, MyGica Media Center, Kodi,  w tym, 16 Jarvis,  17 Krypton, 18 Leia. Oczywiście trzeba instalować skórkę dla danej wersji.

Szersze info o konfiguracji skórek Titan, tutaj (opis konfiguracji skórki jest dla wersji 18, ale pasuje i działa też na wersjach 16 oraz 17):

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/skorka-titan-vanilla-dla-kodi-leia-18/msg40543/#new


Pozdrawiam

45
LED94901S EMPEROR Android TV / Już przeszszło miesiąc...
« dnia: Stycznia 20, 2020, 06:10:11 »
Już minął miesiąc jak padło YouTube ma mojej Mancie 94901s. Dzięki koledze Palop nie tęsknię za tą "wykastrowaną" aplikacją.
Kolega szukał, szukał i wyszukał:

http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/you-tube-ta-czynnosc-jest-niedozwolona/

Alternatywna apka działa o niebo lepiej od tego fabrycznego "kastrata" z Mant 94801s i 94901s.


Edit. Najlepsza przeglądarką do YouTube dla Mant 94801s i 94901s jest wersja Dolphin 12.0.18  Aplikacja działająca na Mantach, jest logowanie się:
Najwyższą działającą wersją jest Delfin 12.0.18  :D, niższą działającą wersją jest Dolphin 12.0.11. Obie wersje są podobne z tj. mają tryb nocny wbudowany i aktywny Dolphin Jetpack tj. przyśpieszenie. Z tym, że Delfin 12.0.18 działa jakby szybciej.

Dolphin 12.0.18  (armeabi)
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/youtube-dolphin-12-0-18-przegladarka-internetowa-z-duza-funkcjonalnoscia/
Na Manty musi być Dolphin 12.0.18 w architekturze  armeabi  Do pobrania:
https://www.apkmirror.com/apk/dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser-12-0-18-release/dolphin-best-web-browser-%f0%9f%90%ac-12-0-18-android-apk-download/


Pozdrawiam

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11