Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Arkady1964

Strony: [1] 2 3 ... 98
1
Mam jeszcze pytanie.Czy da rade zainstalować YT to co był ostatnio był fajny i bez reklam?


Na Manty 94801s i 94901s nie da rady, tzn. można zainstalować , ale co z tego jak te apki teraz nie działają na tych telewizorach...

Możesz wypróbować bardzo dobrą aplikację Dolphin 12.0.18, obecnie najlepszą apkę na Manty, jest logowanie się, można też opcjonalnie użyć każdy dowolny zewnętrzny odtwarzacz Audio - Wideo. Reklamy są ograniczone do przepisowego minimum tj. trwają kilka sekund. Aplikacja działa stabilnie i bardzo szybko, ma wygodny w obsłudze interfejs. Posiada aktywny Dolphin Jetpack tj. przyśpieszwnie. Zabiera bardzo mało pamięci Manty. Można instalować różne dodatki. Ma wbudowany tryb nocny. Jest HD, gdy sygnał jest nadawany w HD:   Aplikacja Dolphin 12.0.18, zwiększona funkcjonalność.

Dolphin 12.0.18  (armeabi)
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/youtube-dolphin-12-0-18-przegladarka-internetowa-z-duza-funkcjonalnoscia/
Na Manty musi być Dolphin 12.0.18 w architekturze  armeabi  Do pobrania:
https://www.apkmirror.com/apk/dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser-12-0-18-release/dolphin-best-web-browser-%f0%9f%90%ac-12-0-18-android-apk-download/


Edit.  Zauważyłem, że załączenie w ustawieniach przeglądarki Adblock w Dolphin 12.0.18 praktycznie niewiele daje w blokowaniu, zarazem jednak dość znaczącą spowalnia przeglądarkę na YouTube. Chyba lepiej mieć funkcję Adblock wyłączoną.  Dolphin 12.0.18 ma również działającą niezależnie od Adblock funkcję automatycznie "Pomiń reklamy":

Dolphin 12.0.18, ma wbudowaną skuteczną funkcję tj. automatycznie "Pomiń reklamy" po określonym czasie. Dzięki temu, wyświetlane krótkie reklamy są dużo mniej uciążliwe.  W Dolphin 12.0.18 "Pomiń reklamy" na filmach z YouTube działa automatyczne, pomija ręczne kliknięcie, następuje automatycznie po 3 - 6 sekundach od rozpoczęcia reklamy, o ile ich łączny czas trwania przekracza 15 - 30 sekund. Pominięcie długiej reklamy staje się proste i wygodne, po upływie 3 - 6 obowiązkowych sekund YouTube natychmiast rozpocznie odtwarzanie filmu wideo. Przeglądarka Dolphin 12.0.18 robi to za nas w sposób całkowicie automatyczny. Działa to skutecznie i umożliwia przeglądanie YouTube z dużo mniejszymi przerwami, nie musimy koncentrować się też na wyłączeniu reklamy.


Pozdrawiam

2
Aktualizacja wątku, użycie zewnętrznego odtwarzacza MX Player w dla Dolphin 12.0.18 do ogladania filmów z Youtube.

ZAZNACZAM, że dla Dolphin 12.0.18, zewnętrzny odtwarzacz MX Player nie jest konieczny do działania YouTube, jest to opcjonalne, bez niego YouTube też ruszy na Mancie w SD i HD, wraz z logowaniem się. Przede wszystkim jest HD (jak sygnał jest w HD), obraz ostry jak żyletka.

Poniższy opis odnosi się do tego jak ustawić HD, przy pomocy Dekodera HW w zewnętrznym odtwarzaczu MX Player na YouTube w Dolphin 12.0.18.


Jeżeli chcemy użyć zewnętrznego odtwarzacza na YouTube w Dolphin 12.0.18 warto przy HD, zastosować dekodowanie kodekiem HW. Producenci instalują chipsety multimedialne, aby wspomóc proces dekodowania wideo, więc dekoder HW odtwarzacza MX Player używa tych chipsetów do wspomagania odtwarzania wideo (akceleracja sprzętowa). Manta ma wydajne przyspieszenie sprzętowe i Dekoder HW odtwarzacza MX Player umożliwiające odtwarzanie filmów w ostrych i pełniejszych kolorach, wtedy gdy dekodowanie programowe SW daje gorsze efekty. Gdy jest tylko możliwość lepiej używać dekodera HW (akceleracja sprzętowa), zamiast SW (dekodowanie programowe). Dekoder HW+ jest mniej stabilny niż niż HW, ale lepszy od SW.

Jak załączyć HW w MX Player jako odtwarzacz zewnętrzny do Dolphin 12.0.18, serwis internetowy YouTube:

1. Jak jest okienko zminimalizowane po lewej stronie. Robimy pauzę, potem w prawym górnym rogu klikamy na zębatkę ustawień, wybieramy HD (jak sygnał jest w HD). Klikamy na HD 720p, następnie powiększamy obraz klipu wideo, klikając na dolny prawy róg na ikonkę powiększenia.

2. W Dolphin 12.0.18 odtwarzacz zewnętrzny MX player załączamy klikając w trybie pełnoekranowym na trzy pionowe kropki w prawym Dolnym rogu, a następnie na napis który się wyświetli tuż pod spodem "Open in other apps" (Otwórz w innych aplikacjach) z wyświetlonej na dole listy na planszy "Play with..." (używaj odtwarzacza), ze znalezionych odtwarzaczy zainstalowanych na Mancie wybieramy odtwarzacz. Możemy nasz wybór zaznaczyć jako domyślny zaznaczając "Set as default" (Ustaw jako domyślne) lub bezpośrednio wybrać odtwarzacz. Możemy też anulować klikając na Anuluj, tym samym wracając do odtwarzacza wideo domyślnego (wbudowanego) w Dolphin 12.0.18.

Ja używam MX Playera, innych odtwarzaczy nie testowałem ponieważ MX Playera używam również jako odtwarzacz zewnętrzny do aplikacji cda.pl  1.2.70, a wersja 1.2.70 obsługuje wyłącznie MX Player-a i jestem na niego skazany...

Do płynnego działania odtwarzacza Audio-Wideo MX Player w Dolphin 12.0.18, trzeba ręcznie przez zaznaczenie załączyć absolutnie wszystkie możliwe kodeki dekodujące sygnał Audio-Wideo.  W celu załączenia kodeka HW i innych kodeków, wchodzimy przez klikanie na ikonkę trzech poziomych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu MX Playera. Następnie wybieramy Ustawienia, potem Dekoder, gdzie zaznaczamy wszystkie możliwe kodeki.

Kodek HW aktywujemy pauzując w trakcie odtwarzania MX Playera, następnie klikamy w prawym górnym rogu i wybieramy Dekoder HW.


Dla Dolphin 12.0.18 jako opcjonalny zwwnętrzny odtwarzacz polecam wersję MX Player 1.30.2 beta

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/nowa-wersja-mx-player-odtwarzacza-wideo-z-zaawansowana-akceleracja-sprzetowa/msg41639/#msg41639


Pozdrawiam

3
LED94901S EMPEROR Android TV / Odp: You Tube ta czynność jest niedozwolona
« dnia: Października 26, 2020, 12:09:41 »
Wersja Dolphin 12.0.18 działa naprawdę znakomicie na mojej Mancie 94901s, dopóki nie znajdę nic lepszego z mej strony jest to wersja finalna.

Dolphin 12.0.18, apka na wszystkie Manty, szczególnie 94801s i 94901s, jest logowanie się.

Najwyższą działającą wersją jest Delfin 12.0.18  :D, niższą działającą wersją jest Dolphin 12.0.11. Obie wersje są podobne z tj. mają tryb nocny wbudowany i aktywny Dolphin Jetpack tj. przyśpieszenie. Z tym, że Delfin 12.0.18 działa jakby szybciej.

Dolphin 12.0.18  (armeabi)
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/youtube-dolphin-12-0-18-przegladarka-internetowa-z-duza-funkcjonalnoscia/
Na Manty musi być Dolphin 12.0.18 w architekturze  armeabi  Do pobrania:
https://www.apkmirror.com/apk/dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser-12-0-18-release/dolphin-best-web-browser-%f0%9f%90%ac-12-0-18-android-apk-download/


POZDRAWIAM

4
Zauważyłem, że ta wersja MX Player tj. MX Player 1.30.2 beta bardzo dobrze działa z akceleracją sprzętową HW i HW+

Jak załączyć HW w MX Player jako odtwarzacz zewnętrzny do cda.pl  1.2.70 i niekiedy opcjonalnie Dolphin 12.0.18

Do płynnego działania odtwarzacza Audio-Wideo MX Player w cda.pl  1.2.70  i niekiedy opcjonalnie  Dolphin 12.0.18, trzeba ręcznie przez zaznaczenie załączyć absolutnie wszystkie możliwe kodeki dekodujące sygnał Audio-Wideo w ustawieniach MX Playera.  W celu załączenia kodeków HW, HW+, SW, wchodzimy przez klikanie na ikonkę trzech poziomych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu MX Playera. Następnie wybieramy Ustawienia, potem Dekoder, gdzie zaznaczamy wszystkie możliwe kodeki.

Uwaga!!!  Kodek HW aktywujemy pauzując w trakcie odtwarzania MX Playera, następnie klikamy w prawym górnym rogu i wybieramy Dekoder HW.

Ja używam MX Playera jako odtwarzacz zewnętrzny do aplikacji cda.pl  1.2.70, gdy jest tylko możliwość staram się używać dekodera HW (akceleracja sprzętowa), zamiast SW (dekodowanie programowe). Jak Dekoder HW nie jest obsługiwane, należy przełączyć na  HW+, gdy też Dekoder HW+ nie jest obsługiwane, dopiero wtedy należy załączyć SW, który zawsze jest obsługiwany, ale nie raz z gorszą jakością wideo.

Zaznaczam, zawsze gdy tylko jest możliwość w MX Player należy używać dekodera HW, gdy nie działa następnie dekodera HW+, w ostatniej kolejności zawsze dzialajacego dekodera SW (zawsze najlepszą jakość wideo zapewnia Dekoder HW, gdy jest obsługiwany).


Pozdrawiam


5
Najnowsza wersja cda.pl, działa wraz z MX Player:

cda pl  1.2.70  (wielkość pliku APK, 18,3 MB)

https://apkpure.com/cda-pl/pl.cda/download/299-APK?from=versions%2Fversion


Aplikacji cda.pl wersja 1.2.70 obsługuje wyłącznie MX Player-a, jako odtwarzacz zewnętrzny wideo. Najnowsza wersja cda.pl 1.2.70 umożliwia zastosowanie dekodera HW w odtwarzaczu MX Player w rozdzielczościach SD 480p i HD 720p.

Jeżeli używamy zewnętrznego odtwarzacza do filmów z serwisu cda.pl, warto w MX Player zastosować dekodowanie kodekiem HW. Producenci instalują chipsety multimedialne, aby wspomóc proces dekodowania wideo, więc dekoder HW odtwarzacza MX Player używa tych chipsetów do wspomagania odtwarzania wideo (akceleracja sprzętowa). Manta ma wydajne przyspieszenie sprzętowe i Dekoder HW odtwarzacza MX Player umożliwiające odtwarzanie filmów w ostrych i pełniejszych kolorach, wtedy gdy dekodowanie programowe SW daje gorsze efekty. Dekoder HW+ jest mniej stabilny niż niż HW, ale lepszy od SW.

Jak załączyć HW w MX Player jako odtwarzacz zewnętrzny do cda.pl  1.2.70

Do płynnego działania odtwarzacza Audio-Wideo MX Player w Dolphin 12.0.18, trzeba ręcznie przez zaznaczenie załączyć absolutnie wszystkie możliwe kodeki dekodujące sygnał Audio-Wideo.  W celu załączenia kodeka HW i innych kodeków, wchodzimy przez klikanie na ikonkę trzech poziomych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu MX Playera. Następnie wybieramy Ustawienia, potem Dekoder, gdzie zaznaczamy wszystkie możliwe kodeki.

Kodek HW aktywujemy pauzując w trakcie odtwarzania MX Playera, następnie klikamy w prawym górnym rogu i wybieramy Dekoder HW.

Ja używam MX Playera jako odtwarzacz zewnętrzny do aplikacji cda.pl  1.2.70, gdy jest tylko możliwość staram się używać dekodera HW (akceleracja sprzętowa), zamiast SW (dekodowanie programowe).


Dla cda.pl jako zwwnętrzny odtwarzacz polecam wersję MX Player 1.30.2 beta

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/nowa-wersja-mx-player-odtwarzacza-wideo-z-zaawansowana-akceleracja-sprzetowa/msg41639/#msg41639


Pozdrawiam

6
MX Player, nowsza wersja odtwarzacza wideo z zaawansowaną akceleracją sprzętowa HW. Poprawiono w tej wersji bazę kodeków oraz zwiekszono wydajność, zapewniając bezproblemowe i zdecydowanie szybsze działanie aplikacji.

MX Player 1.30.2 beta

https://www.apkmirror.com/apk/mx-media-entertainment-formerly-j2-interactive/mx-player/mx-player-1-30-2-release/mx-player-1-30-2-android-apk-download/

Ta wersja bardzo dobrze działa z cda.pl i Dolphin 12.0.18 odtwarzając jako zewnętrzny Player.


Pozdrawiam

7
LED94901S EMPEROR Android TV / Odp: You Tube ta czynność jest niedozwolona
« dnia: Października 25, 2020, 08:24:59 »
Zauważyłem, że załączenie w ustawieniach przeglądarki Adblock w Dolphin 12.0.18 praktycznie niewiele daje w blokowaniu, zarazem jednak dość znaczącą spowalnia przeglądarkę na YouTube. Chyba lepiej mieć funkcję Adblock wyłączoną.  Dolphin 12.0.18 ma również działającą niezależnie od Adblock funkcję automatycznie "Pomiń reklamy":

Dolphin 12.0.18, ma wbudowaną skuteczną funkcję automatycznie "Pomiń reklamy" po określonym czasie. Dzięki temu, wyświetlane krótkie reklamy są dużo mniej uciążliwe.  W Dolphin 12.0.18 "Pomiń reklamy" na filmach z YouTube działa automatyczne, pomija ręczne kliknięcie, następuje automatycznie po 3 - 6 sekundach od rozpoczęcia reklamy, o ile ich łączny czas trwania przekracza 15 - 30 sekund. Pominięcie długiej reklamy staje się proste i wygodne, po upływie 3 - 6 obowiązkowych sekund YouTube natychmiast rozpocznie odtwarzanie filmu wideo. Przeglądarka Dolphin 12.0.18 robi to za nas w sposób całkowicie automatyczny. Działa to skutecznie i umożliwia przeglądanie YouTube z dużo mniejszymi przerwami, nie musimy koncentrować się też na wyłączeniu reklamy.


POZDRAWIAM

8
LED94901S EMPEROR Android TV / Odp: You Tube ta czynność jest niedozwolona
« dnia: Października 24, 2020, 18:25:08 »
Jeżeli chcemy użyć zewnętrznego odtwarzacza na YouTube w Dolphin 12.0.18 warto przy HD, zastosować dekodowanie kodekiem HW.  Producenci instalują chipsety multimedialne, aby wspomóc proces dekodowania wideo, więc dekoder HW odtwarzacza MX Player używa tych chipsetów do wspomagania odtwarzania wideo (akceleracja sprzętowa). Manta ma wydajne przyspieszenie sprzętowe i Dekoder HW odtwarzacza MX Player umożliwiające odtwarzanie filmów w ostrych i pełniejszych kolorach, wtedy gdy dekodowanie programowe SW daje gorsze efekty. Gdy jest tylko możliwość lepiej używać dekodera HW (akceleracja sprzętowa), zamiast SW (dekodowanie programowe). Dekoder HW+ jest mniej stabilny niż niż HW, ale lepszy od SW.

Jak załączyć HW w MX Player jako odtwarzacz zewnętrzny do Dolphin 12.0.18, serwis internetowy YouTube:

1. Jak jest okienko zminimalizowane po lewej stronie. Robimy pauzę, potem w prawym górnym rogu klikamy na zębatkę ustawień, wybieramy HD (jak sygnał jest w HD). Klikamy na HD 720p, następnie powiększamy obraz klipu wideo, klikając na dolny prawy róg na ikonkę powiększenia.

2. W Dolphin 12.0.18 odtwarzacz zewnętrzny MX player załączamy klikając w trybie pełnoekranowym na trzy pionowe kropki w prawym Dolnym rogu, a następnie na napis który się wyświetli tuż pod spodem "Open in other apps" (Otwórz w innych aplikacjach) z wyświetlonej na dole listy na planszy "Play with..." (używaj odtwarzacza), ze znalezionych odtwarzaczy zainstalowanych na Mancie wybieramy odtwarzacz. Możemy nasz wybór zaznaczyć jako domyślny zaznaczając "Set as default" (Ustaw jako domyślne) lub bezpośrednio wybrać odtwarzacz. Możemy też anulować klikając na Anuluj, tym samym wracając do odtwarzacza wideo domyślnego (wbudowanego) w Dolphin 12.0.18.

Ja używam MX Playera, innych odtwarzaczy nie testowałem ponieważ MX Playera używam również jako odtwarzacz zewnętrzny do aplikacji cda.pl  1.2.70, a wersja 1.2.70 obsługuje wyłącznie MX Player-a i jestem na niego skazany...

Do płynnego działania odtwarzacza Audio-Wideo MX Player w Dolphin 12.0.18, trzeba ręcznie przez zaznaczenie załączyć absolutnie wszystkie możliwe kodeki dekodujące sygnał Audio-Wideo.  W celu załączenia kodeka HW i innych kodeków, wchodzimy przez klikanie na ikonkę trzech poziomych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu MX Playera. Następnie wybieramy Ustawienia, potem Dekoder, gdzie zaznaczamy wszystkie możliwe kodeki.

Kodek HW aktywujemy pauzując w trakcie odtwarzania MX Playera, następnie klikamy w prawym górnym rogu i wybieramy Dekoder HW.

Dla Dolphin 12.0.18, zewnętrzny odtwarzacz MX Player nie jest konieczny do działania YouTube, jest to opcja alternatywna, bez niego YouTube też ruszy na Mancie, wraz z logowaniem się. Przede wszystkim jest HD (jak sygnał jest w HD), obraz ostry jak żyletka.

Powyższy opis odnosi się do tego jak ustawić HD, przy pomocy Dekodera HW w zewnętrznym odtwarzaczu MX Player na YouTube w Dolphin 12.0.18.


Edit.  Palop, wcześniej pisząc, że sprawdziłem wszystkie wersje Dolphin, miałem na myśli tylko oficjalne wersje, te chyba wszystkie przetestowałem...  Modowane wersje w sporej części pominąłem. Być może je kiedyś potestuję z ciekawości. Jednak na razie daję sobie na luz, tym bardziej, że Dolphin 12.0.18 działa naprawdę znakomicie na mojej Mancie 94901s. :D  Plik APK Dolphin 12.0.18 który podałem, jest do pobrania z jednego z bardziej bezpiecznych serwisów internetowych tj. APKMirror:

https://www.apkmirror.com/apk/dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser-12-0-18-release/dolphin-best-web-browser-%f0%9f%90%ac-12-0-18-android-apk-download/

Testowałem też wersje z innych serwisów internetowych, ale jak mam wybór zawsze wybieram APKMirror, lub inny większy serwis który stara się podawać pliki APK z wiarygodnych źródeł.

Kolego, jak mnie najdzie wena, to może jeszcze poszperam w internecie... :)

POZDRAWIAM

9
LED94901S EMPEROR Android TV / Odp: You Tube ta czynność jest niedozwolona
« dnia: Października 23, 2020, 19:18:53 »
Zakończyłem testy Delfin:

Najwyższą działającą wersją jest Delfin 12.0.18  :D, niższą działającą wersją jest Dolphin 12.0.11. Obie wersje są podobne z tj. mają tryb nocny wbudowany i aktywny Dolphin Jetpack tj. przyśpieszenie. Z tym, że Delfin 12.0.18 działa jakby szybciej.

https://www.apkmirror.com/apk/dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser-12-0-18-release/dolphin-best-web-browser-%f0%9f%90%ac-12-0-18-android-apk-download/


POZDRAWIAM

10
LED94901S EMPEROR Android TV / Odp: You Tube ta czynność jest niedozwolona
« dnia: Października 23, 2020, 02:21:04 »
Palop, w ten łykend mam czas i dokładnie sprawdzę która wersja najwyższa działa na Mantach 94801s/94901s. Do tej pory z braku czasu sprawdzałem chaotycznie, "skacząc" z wersji na wersje. Do tego miałem sporo plików z wersjami Delfin-a pobranych na pendrajwa, i to mi się w końcu wszystko pomieszało tzn. pogubiłem się które wersje testowałem i oznaczenia wersji...

Z tego co testowałem prawdopodobnie najwyższą działającą wersją jest Delfin 12.0.18  :D, niższą działająćą wersją jest Dolphin 12.0.11. Obie wersje są podobne z tj. mają tryb nocny wbudowany i aktywny Dolphin Jetpack tj. przyśpieszwnie. Z tym, że Delfin 12.0.18 działa jakby szybciej.

Po powrocie z pracam wracam do testów wersji Delfin-a. Oczywiście o wynikach dam znać, ale wydaje mi się że najwyższą działającą wersją będzie będzie właśnie Delfin 12.0.18, chcę mięć jednak pewność, że czegoś nie pominęłem.

Kolego, co nieco, testowałem też w międzyczasie inne apki,  ale do Delfin-a im daleko...

POZDRAWIAM

11
Na Manty 94801s i 94901s polecam zainstalowanie przeglądarki Dolphin 12.0.18, która umożliwia odtworzenie filmu z YouTube w HD 720p (jak sygnał jest w HD). Trzeba tylko na początku odpowiednio ją ustawić tj. w zminimalizowanym oknie po prawej stronie załączamy w ustawieniach HD 720p, obraz ostry jak żyletka.

Jak jest okienko zminimalizowane po prawej stronie. Robimy pauzę, potem w prawym górnym rogu klikamy na zębatkę ustawień, wybieramy HD (jak sygnał jest w HD). Klikamy na HD 720p, następnie powiększamy obraz klipu wideo, klikając na dolny prawy róg na ikonkę powiększenia, aby mieć film na całym ekranie.

Proponuję wybrać jakiś klip 4K lub 8 K i sprawdzić.

Uwaga!!! Sterowanie aplikacją Dolphin 12.0.18 jest możliwe myszką bezprzewodową lub pilotem Air Mouse.


Edit.  Zakończyłem testy Delfin:

Najwyższą działającą wersją jest Delfin 12.0.18  :D, niższą działającą wersją jest Dolphin 12.0.11. Obie wersje są podobne z tj. mają tryb nocny wbudowany i aktywny Dolphin Jetpack tj. przyśpieszenie. Z tym, że Delfin 12.0.18 działa jakby szybciej.

Na Manty musi być Dolphin 12.0.18 w architekturze  armeabi  Do pobrania:

https://www.apkmirror.com/apk/dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser-12-0-18-release/dolphin-best-web-browser-%f0%9f%90%ac-12-0-18-android-apk-download/

Zalety Delfin 12.0.18:
1. obsługa flash player
2. obsługa klasycznych kart
3. możliwość instalowania dodatkowych rozszerzeń
4. łatwa personalizacja
5. intuicyjna obsługa
6. tryb nocny
7. obsługa pełnych wersji stron

Jeżeli chcemy użyć zewnętrznego odtwarzacza na YouTube w Dolphin 12.0.18 warto przy HD, zastosować dekodowanie kodekiem HW. Producenci instalują chipsety multimedialne, aby wspomóc proces dekodowania wideo, więc dekoder HW odtwarzacza MX Player używa tych chipsetów do wspomagania odtwarzania wideo (akceleracja sprzętowa). Manta ma wydajne przyspieszenie sprzętowe i Dekoder HW odtwarzacza MX Player umożliwiające odtwarzanie filmów w ostrych i pełniejszych kolorach, wtedy gdy dekodowanie programowe SW daje gorsze efekty. Gdy jest tylko możliwość lepiej używać dekodera HW (akceleracja sprzętowa), zamiast SW (dekodowanie programowe). Dekoder HW+ jest mniej stabilny niż niż HW, ale lepszy od SW.

Jak załączyć HW w MX Player jako odtwarzacz zewnętrzny do Dolphin 12.0.18, serwis internetowy YouTube:

1. Jak jest okienko zminimalizowane po lewej stronie. Robimy pauzę, potem w prawym górnym rogu klikamy na zębatkę ustawień, wybieramy HD (jak sygnał jest w HD). Klikamy na HD 720p, następnie powiększamy obraz klipu wideo, klikając na dolny prawy róg na ikonkę powiększenia.

2. W Dolphin 12.0.18 odtwarzacz zewnętrzny MX player załączamy klikając w trybie pełnoekranowym na trzy pionowe kropki w prawym Dolnym rogu, a następnie na napis który się wyświetli tuż pod spodem "Open in other apps" (Otwórz w innych aplikacjach) z wyświetlonej na dole listy na planszy "Play with..." (używaj odtwarzacza), ze znalezionych odtwarzaczy zainstalowanych na Mancie wybieramy odtwarzacz. Możemy nasz wybór zaznaczyć jako domyślny zaznaczając "Set as default" (Ustaw jako domyślne) lub bezpośrednio wybrać odtwarzacz. Możemy też anulować klikając na Anuluj, tym samym wracając do odtwarzacza wideo domyślnego (wbudowanego) w Dolphin 12.0.18.

Ja używam MX Playera, innych odtwarzaczy nie testowałem ponieważ MX Playera używam również jako odtwarzacz zewnętrzny do aplikacji cda.pl  1.2.70, a wersja 1.2.70 obsługuje wyłącznie MX Player-a i jestem na niego skazany...

Do płynnego działania odtwarzacza Audio-Wideo MX Player w Dolphin 12.0.18, trzeba ręcznie przez zaznaczenie załączyć absolutnie wszystkie możliwe kodeki dekodujące sygnał Audio-Wideo.  W celu załączenia kodeka HW i innych kodeków, wchodzimy przez klikanie na ikonkę trzech poziomych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu MX Playera. Następnie wybieramy Ustawienia, potem Dekoder, gdzie zaznaczamy wszystkie możliwe kodeki.

Kodek HW aktywujemy pauzując w trakcie odtwarzania MX Playera, następnie klikamy w prawym górnym rogu i wybieramy Dekoder HW.

Dla Dolphin 12.0.18, zewnętrzny odtwarzacz MX Player nie jest konieczny do działania YouTube, jest to opcja alternatywna, bez niego YouTube też ruszy na Mancie, wraz z logowaniem się. Przede wszystkim jest HD (jak sygnał jest w HD), obraz ostry jak żyletka.

Powyższy opis odnosi się do tego jak ustawić HD, przy pomocy Dekodera HW w zewnętrznym odtwarzaczu MX Player na YouTube w Dolphin 12.0.18.


Pozdrawiam

12
LED94901S EMPEROR Android TV / Odp: You Tube ta czynność jest niedozwolona
« dnia: Października 22, 2020, 04:56:13 »
Bogatsza wersja Dolphin tj. Dolphin 12.0.18, zwiększona funkcjonalność.

https://www.apkmirror.com/apk/dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser/dolphin-browser-dolphin-browser-12-0-18-release/dolphin-best-web-browser-%f0%9f%90%ac-12-0-18-android-apk-download/

Posiada aktywny Dolphin Jetpack tj. przyspieszenie.

oraz Dolphin 12.0.18 ma wbudowany w przeglądarkę tryb nocny.

Zabiera mało pamięci Manty.

Działa stabilnie.

Edit. Nastąpiła pomyłka (literówka) chodzi o wersje Dolphin 12.0.18 ta działa bardzo dobrze.

Wersja 12.1.1 nie działa.   Wracam do testów pozostałych wersji Dolphin.


POZDRAWIAM

13

Nie wiem, wiem jednak, że często gdy zaczyna się "grzebanie" w telewizorze to można go całkiem uwalić.

Pozdrawiam
Dlatego pierwsze koty za płoty, plik z firmware i software od producenta. Tego prawdziwego czyli CVTE.
https://forum.laboneinside.com/viewtopic.php?t=7046
Wszystkie z tą samą płytą t.ms638.733, bliźniaki modelu 65LUA58L:
revolution galaxy tv e65
polaroid pl6517uad
haier 55q9000ua
nobel uhd65leds1
sansui slhd-6512

Może niemcy lub taiwańczycy pochylili się nad aktualizacją.

Jakby był identyczny model tylko pod inną nazwą, wtedy można aktualizować bez ryzyka.

Pozdrawiam

14
Arkady wiesz co ma dać procedura opisana przez johans2?

Nie wiem, wiem jednak, że często gdy zaczyna się "grzebanie" w telewizorze to można go całkiem uwalić.

Pozdrawiam


15
MANTA ANDROID TV / Odp: przyciemniony obraz 50LUA28L 4K/SMART wi-fi/ ANDROID
« dnia: Października 20, 2020, 04:21:28 »
Cześć.

Co do punkt 1 - Zrobiłem, wyłączyłem na 3 godziny ale nic sie nie zmieniło.

2. Przywróciłem TV do fabrycznych ustawień ale nadal nic sie nie stało.

3. Co do wgrywania softu możesz na PW napisać jak to zrobić albo gdzie znajdę instrukcje jak to zrobić ? Będę wdzięczny.

Pozdrawiam :)

Ja miewam też sporadyczne problemy z obrazem, na mojej Mancie 94901s na całej matrycy wyskakują kolorowe plamy. Wtedy wyłączenie telewizora z prądu zawsze pomaga (moim zdaniem w moim TV nie jest to wina matrycy, tylko w tym przypadlu zawieszenie się tunera TV, dlatego reset zasilania pomaga).

Jak coś się dzieje z telewizorem, to standardowo należy przywrócić telewizor do ustawień fabrycznych. Nie jest to oczywiście cudowne panaceum na wszystkie problemy z TV, ale niekiedy pomaga, a nie jest problemem to samodzielnie zrobić. Nie wymaga poświęcenia czasu, ani specjalistycznej  wiedzy.

Nie mam softu do Twego telewizora, nie mam też do swego ani do żadnego TV Manty.  :'( Dlatego nie mogę udostępnić, gdybym miał softy, to bym je podał na Forum dla wszystkich zainteresowanych. :)

Zgadzam się w 100% z Hkkin, że wygranie softu nie pomoże. Gdybyś coś robił w menu serwisowym TV i go rozregulował, jak niektórzy użytkownicy tego forum poprawiający fabryczne ustawienia kolorów, to wtedy wygranie softu byłoby konieczne.

Po raz kolejny zgadzam się z Hkkin, mogą nie uznać reklamacji :'(, ponieważ kwestia podświetlenia matrycy nie jest znormalizowana lub stwierdzą, że jest to usterka mechaniczną, spowodowana upadkiem, uderzeniem itp. Możesz spróbować z serwisem Manty wysyłając bezpłatnym kurierem Manty do reklamacji w ramach usługi DOOR TO DOOR (wcześniej zgłaszając reklamację do Manty), ale wątpliwe, aby to coś dało, jak napisał Hkkin "będziesz musiał się przyzwolić z tym żyć". I ma tu rację, lepiej nie dawać dużych nadzieji, ja też nie słyszałem, aby Manta w takich przypadkach komuś uznała reklamacje...

Pozdrawiam

Strony: [1] 2 3 ... 98