Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - KOMODO

Strony: [1]
1
Telewizory / Odp: Manta LED4202 nie pobiera kanałów z karty CI
« dnia: Październik 02, 2014, 20:55:12 »
Witam ponownie (a pewnie i tak mało kto to czyta:P )

Serwis nie wiedział jak naprawić usterkę, więc ku memu zaskoczeniu odesłali mi NOWY TV.
Uradowany myślą że teraz już wszystko będzie działało podpinam kartę wł tv skanuje kanały......i co znów leci z AIR 24 darmowe cyfrowe a kartę olewa.

Tym samym wniosek jest jeden. TV Manty nie współpracują z kartami CI, ewentualnie nie potrafią sobie poradzić z kartą operatora Multimedia Polska, co szczerze mało mnie obchodzi. Zmieniam pytanie:

Czy mogę się starać o zwrot pieniędzy i ja im ten TV z chęcią oddam ??
Bo coś mi się zdaje że w prawach konsumenta jest taka wzmianka że jak coś reklamuje 3 razy i za każdym razem nie potrafią naprawić usterki to należy mi się zwrot pieniędzy prawda ??

2
Telewizory / Odp: Manta LED4202 nie pobiera kanałów z karty CI
« dnia: Wrzesień 02, 2014, 16:03:25 »
Czyli na początek może głupie pytanko: Czy ten telewizor ma obsługę DVB-S lub DVB-S2?

Ale co ma tu do rzeczy DVB-S jak to jest operator kablowy a nie satelitarny ?
Manta pewnie nie ma DVB-S tak samo jak moje 2 pozostałe telewizory czyli Panasonic TX-L32U2E oraz SONY KDL-32EX520 a na nich karta CI działa prawidłowo.

Ale dziękuje za odp, liczę na dalsze :) Do Manty już też napisałem.....

3
Telewizory / Manta LED4202 nie pobiera kanałów z karty CI
« dnia: Wrzesień 02, 2014, 13:57:56 »
Witam,
Mam problem z którym chyba nawet serwisanci Manty nie mogą sobie poradzić. TV dziś wróciło z "niby" naprawy ale problem dalej nie zniknął.

A teraz na temat problemu. U dostawcy kablowego (Multimedia) zmieniłem modemy na karty CI. Tu się zaczął problem w Mancie. TV nie czyta kanałów z karty, w ogóle pomija poszukiwanie za jej pomocą. Przy wyszukiwaniu DTV od razu szuka z "AIR" czyli 24 darmowe kanały cyfrowe. Analogowe widzi poprawnie, ale cyfrowych z kablówki już nie. Karta CI sprawna na 10000% (zresztą mam je aż 2) na pozostałych tv SONY BRAVIA oraz PANASONIC VIERA karty działają idealnie i tamte telewizory jakoś potrafią znajdywać przez nią kanały.
Karta CI w telewizorze ogólnie jest widziana bo w menu ją widać, można na nią wejść zobaczyć wersje softu i jakieś tam inne jej dane, przy wł tv również jest monit że karta zainicjowana poprawnie.

Czy dla Manty taka opcja to już za wiele ? czy fachowcy z serwisu nie naprawili usterki a sprawny TV Manty powinien sobie z taką czynnością normalnie poradzić ? Pozostaje mi chyba znów reklamować telewizor ?

Pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc.

Strony: [1]