Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - prosiak_wej

Strony: [1] 2
1
DVBT04 / Odp: Miesza się kolejność kanałów
« dnia: Luty 18, 2014, 23:09:47 »
Jeśli mimo aktualizacji firmware kanały gubią kolejność to tylko pomoże serwis. Oznacza to, że są jakieś problemy z pamięcią na płycie głównej i nie trzyma ustawień. Tego firmware nie naprawi.

Jakimś cudem inne ustawienia trzyma, a zmiana kanałów następuje podczas OGLĄDANIA telewizji, a nie po włączeniu tunera. Producent tunera czy też oprogramowania dał du..y i tyle!

2
No okej Panowie, zrobiłem według powyższego sposobu na swoim DVBT04, z taką różnicą, że za każdorazowym ręcznym wyszukiwaniem danego kanału tuner od razu sam wchodził w jego odbieranie (musiałbym ponownie nacisnąć MENU i przeszukać kolejny kanał), więc po każdym wyszukiwaniu go wyłączałem, włączałem ponownie i przeszukiwałem kolejny kanał. Jak włączyłem tuner po przeszukaniu ostatniego, trzeciego kanału to ustawiłem listę po swojemu (wstępnie była inna niż w przypadku wyszukiwania automatycznego) i po zniknięciu żółtej buźki wyłączyłem tuner. Po włączeniu go ponownie lista była taka jak być powinna, co mnie nie dziwi, bo miałem tak zawsze. Ciekawe tylko, czy się ona sama nie rozjedzie po jakimś czasie...

3
Dziś dostałem PW z linkiem do tego tematu. Jak wrócę z pracy to się pobawię, chociaż mam tuner DVBT04, ale wku##a mnie ustawianie kanałów po swojej kolejności co jakiś czas. A zdarza się, że kolejność z mojej na dziwną przeskoczy nawet podczas przełączania kanałów...

4
DVBT04 / Odp: Miesza się kolejność kanałów
« dnia: Wrzesień 01, 2013, 12:05:56 »
Nie, w nadawaniu nic nie mieszają, a poza tym telewizory raz zaprogramowane trzymają swoje kanały już od miesięcy.

Oprogramowanie mam zmienione, zaktualizowane. Obecnie kanały wymieszają się po miesiącu lub po kilku dniach (ustawiałem swoją kolejność w piątek i dzisiaj). I co tutaj serwis może pomóc? Potrzebna aktualizacja oprogramowania i tyle. Jak wyjdzie to zastosuję ją również w tunerze rodziców, aczkolwiek już dawno pogodzili się z tym, że nie będą mieli kolejności kanałów po swojemu.

Nawiasem mówiąc - jeżeli nawet nadawca by puszczał coś w sygnale, zmuszając tunery do ustawienia Polsatu na pierwszej pozycji a TVP na ostatnich, to może tuner powinien to jakoś ignorować?

5
DVBT04 / Odp: Miesza się kolejność kanałów
« dnia: Czerwiec 13, 2013, 09:00:28 »
I nikt z magików od Manty nie wie co z tym zrobić? Tuner działa na nowym oprogramowaniu (tym, gdzie usunięto problemy z napisami) - może warto się zainteresować problemem, poprawić soft i wydać kolejne uaktualnienie?

6
DVBT04 / Miesza się kolejność kanałów
« dnia: Marzec 31, 2013, 14:51:11 »
Od pewnego czasu (może miesiąc...) tuner miesza kolejność kanałów. Po wyszukiwaniu ustawiam sobie kolejność po swojemu, zapamiętuję i jest ok. Niestety, raz na jakiś czas przy przełączaniu kolejność wraca do stanu 'zaraz po szukaniu'.

Oto co mam:
1 - TVP1 HD
2 - TVP1
3 - TVP1 (z innego nadajnika)
4 - TVP2 HD
5 - TVP2
6 - TVP2 (z innego nadajnika)
7 - Polsat
8 - ATM Rozrywka
itd...

Będąc na Polsacie (kan. 7) wciskam na pilocie 4 i OK celem przeskoczenia do TVP2 HD. Naciskając później strzałkę w górę już nie przechodzę z kanału 4 na 5 tylko z 21 na 22. Muszę wtedy od nowa układać kanały po swojemu. Stan sie utrzyma tydzień i znowu się pochrzani.

7
DVBT04 / Odp: Ciągle właczone napisy
« dnia: Styczeń 01, 2013, 13:05:36 »
Też na ten pomysł wpadłem, ale nie zadziałał akurat u mnie zgodnie z oczekiwaniami. Na szczęście, nowe oprogramowanie (chociaż nie jest to podane oficjalnie) problem ten rozwiązuje jak również resetowanie się tunera po naciśnięciu przycisku SUB-T.

8
DVBT04 / Odp: DVBT04 firmware FTA
« dnia: Grudzień 16, 2012, 22:08:11 »
Póki co, zaktualizowałem firmware w jednym tunerze i testuję. Szkoda tylko, że oficjalnie nie podano, jakie zmiany poza wyszukiwaniem FTA wprowadzono. Poza tym w Polsce DVBT mamy tylko FTA, a tunery te są produkowane na nasz rynek...

9
DVBT04 / Odp: boot - problem
« dnia: Grudzień 02, 2012, 11:53:18 »
Zgłosić się do serwisu, nikt widać nie miał takiego przypadku.

Już kilkakrotnie pisałem na forum, pisałem także maila do serwisu i jak dotąd zero odpowiedzi. Najwidoczniej firma Manta ma gdzieś użytkowników ich sprzętu i wszelkie sygnały dotyczące błędnego działania tunerów po prostu olewa.

Cóż, trzeba będzie kupić coś od normalnego producenta, np. Thomsona a obie manty sprzedać na Allegro...

10
DVBT04 / Odp: boot - problem
« dnia: Listopad 13, 2012, 20:31:58 »
U mnie tuner się resetuje po naciśnięciu przycisku SUB-T celem wyłączenia napisów, które i tak powinny być wyłączone (ustawienie w menu)! Najwidoczniej problem tkwi w sofcie a szanowny producent nie poczuwa się do wydania softu, który jest wolny od wad (a by się ich trochę naliczyło)...

11
DVBT04 / Odp: DVBT04 firmware FTA
« dnia: Listopad 01, 2012, 16:05:05 »
A poprawiliście wyświetlające się napisy podczas gdy w menu napisy są domyślnie wyłączone oraz resetowanie się urządzenia po naciśnięciu na pilocie przycisku SUB-T celem wyłączenia napisów?

12
DVBT04 / Odp: Skąd pobrać aktualizację dla DVBT04
« dnia: Październik 27, 2012, 17:38:35 »
Witam!
Panowie z Manty - jak się czuje aktualizacja softu dla DVBT04? Będzie kiedyś dostępna?

13
DVBT04 / Odp: Ciągle właczone napisy
« dnia: Sierpień 26, 2012, 13:43:22 »
Co ciekawe - na moim DVBT04 reset nie występuje, tylko grzecznie wyłącza napisy (które i tak powinny być wyłączone - ustawienie w menu).

14
DVBT04 / Odp: Komunikat po rosyjsku
« dnia: Sierpień 19, 2012, 19:00:53 »
Super, że szykuje się modyfikacja softu. Od razu możecie wziąć pod lupę napisy (opisywane problemy w innym poście).

15
DVBT04 / Odp: Ciągle właczone napisy
« dnia: Sierpień 11, 2012, 20:16:15 »
Kilka dni temu przyszedł do mnie drugi tuner DVBT-04 i jest jeszcze lepsza heca przy napisach.

1. Mimo, że w menu napisy są wyłączone - ciągle są wyświetlane, gdy stacja nadaje napisy,
2. Naciśnięcie przycisku SUB-T podczas oglądania kanału z napisami nie wywołuje opcji zmiany bądź wyłączenia napisów, lecz z opóźnieniem ok. 10 sekund resetuje tuner.

Panów z Manty proszę o poprawkę softu uwzględniającą nieprawidłowości z napisami.

Strony: [1] 2