Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Arkady1964

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Po zainstalowaniu na mojej Mancie 94901s aplikacjj VidMate, okazało się, że aplikacja działa prawidłowo do momentu kiedy przechodziła na auto odtwarzanie (Autoplay). Wtedy zmieniał się tryb wyswietlania obrazu tj. obraz był przechylony.

Jest rozwiązanie tego typu problemów z aplikacjami:
https://www.youtube.com/watch?v=G3VYLFPTRyo

Set Orientation  1.1.4 (wielkość pliku APK, BARDZO MAŁA, około 0,1 MB), plik APK jest do pobrania stąd:
https://apkpure.com/pl/set-orientation/com.googlecode.eyesfree.setorientation/download?from=details

Po załaczeniu aplikacji trzeba wybrać z wyświetlonej listy:

landskape (krajobraz) i zatwierdzić OK

Aplikację sprawdziłem i działa bez problemu na Mancie 94901s
Uwaga. Zaznaczam, że aplikacja Set Orientation powinna działać też na większości telewizorów z Android TV. Oczywiście powinno ją się instalować jak jest potrzebna, ja musiałem ją zainstalować, aby aplikacja VidMate działała prawidłowo na moim TV:
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/vidmate-super-apka-jest-znakomita-alternatywa-youtube-na-manty-94801s-i-94901s/msg41289/#new

Są też inne aplikacje które mogą wymagać trybu landskape np. gdy się instaluje gry z Androida na telewizorze (obraz gry nie obraca się), wtedy apka Set Orientation  1.1.4 może okazać się przydatna.

Część gier podanych w wątku, do którego link jest poniżej może wymagać trybu landskape, aby poprawnie działać na telewizorze z Android TV:
http://www.manta.info.pl/forum/manta-android-tv/lista-gier-jaka-dziala-z-podlaczonym-padem-pc-przez-port-usb-na-androidzie/


Pozdrawiam

2
Jak w temacie.  Oficjalne pobieranie VidMate:

https://www.vidmateapp.com/?pc

W aplikacji trzeba ustawić 720p (w prawym dolnym rogu okienka wyświetlanego klipu wideo).

Po zainstalowaniu na mojej Mancie 94901s aplikacjj VidMate, okazało się, że aplikacja działa prawidłowo do momentu kiedy przechodziła na auto odtwarzanie (Autoplay). Wtedy zmieniał się tryb wyswietlania obrazu tj. obraz był przechylony.
Jest rozwiązanie tego problemu,  Set Orientation w trybie landskape :
http://www.manta.info.pl/forum/manta-android-tv/set-orientation-app-apk-dla-android-tv-aplikacje-nie-zmieniaja-trybu-wyswietla/msg41287/#msg41287

Aplikacja VidMate działa znakomicie. Sterowanie aplikacją VidMate jest możliwe myszką bezprzewodową lub pilotem Air Mouse. Główną zaletą aplikacji VidMate jest wygodny w obsłudze, intuicyjny i przejrzysty interfejs, mający wiele opcji. W VidMate jest możliwość logowania się w serwisach internetowych. Moim zdaniem obecnie na Manty 94801s i 94901s jest to jedna z lepszych aplikacji i bardzo ją polecam.

Uwaga!!!  Zdecydowanie zaznaczam, że VidMate absolutnie nie nadaje się do pobierania filmów z YouTube, Facebooka, Instagrama, WhatsApp i Tiktok na Mantę, ze względu na bardzo małą pamięć wewnętrzną telewizora, może natomiast służyć do przeglądania filmów z tych serwisów internetowych w jakości HD.


Pozdrawiam

3
Od czasu kiedy aplikacja YT Manty zainstalowana fabrycznie na telewizorach z serii 94801s i 94901s przestała działać tj. w dniu 13.12.2019, trwają poszukiwania działających aplikacji alternatywnych YT. Największą skutecznością wykazuje się użytkownik Polop który znalazł kilka aplikacji które działały, znaczna część z nich dalej działa na tych Mantach.

Reasumując, obecnie są 4 aplikacje do wyboru działające na tych telewizorach.

1. VidMate  4.4305
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/vidmate-super-apka-jest-znakomita-alternatywa-youtube-na-manty-94801s-i-94901s/msg41289/#new


2. Tubio, jest logowanie się, intuicyjny interfejs:
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/tubio-nie-przez-dlna-ale-bezposrednio-instalowane-z-pliku-apk-dziala-mancie/

Uwaga! Aplikację Tubio – wideo z sieci na TV, Chromecast, Airplay, można zastosować też do przesyłania YouTube ze smartfona i tableta na telewizor (jest logowanie się):
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/youtube-przez-dlna-na-mantach-94801s-oraz-94801s-dziala-naprawde-rewalacyjnie!/

Czyli, istnieją dwie możliwości wykorzystania aplikacji Tubio, tj. przesylanie YouTube ze smartfona/tableta oraz możliwość  działania niezależnie od smartfona bezpośrednio na telewizorze sterowanie pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową. W obu przypadkach można się zalogować.

3. NewPipe, aplikacja ogólnie podobna do Tubio, ale bez logowania się oraz z innym interfejsem:
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/newpipe-klient-youtube-dobra-alternatywa-szczegolnie-dla-mant-94801s-i-94901s/

4. SkyTube Extra, bez logowania się, ale można w tej aplikacji przekopiować subskrypcje i dodawać na bierząco nowe:
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/skytube-extra-aplikacja-multimedialna-ktora-dziala-na-mantach-94801s-i-94901s/msg41221/#msg41221

Obecnie mamy więc 4 aplikacje, wszystkie działają dość stabilnie i bez problemów na Mantach. Różnią się one możliwościami, ale można je przetestować i stosować tę która najbardziej przypasuje.

Polecam też wątek z poniższego linku. Zaznaczam, że obecnie na Mantach 94801s i 94901s działają tylko aplikacje z kilku ostatnich wpisów tego wątku:
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/you-tube-ta-czynnosc-jest-niedozwolona/msg41265/#new


Pozdrawiam

4
Coś mnie dzisiaj podkusiło i zainstalowałem dzisiaj rano Tubio z pliku APK na Mancie 94901s (w trakcie instalacji klikamy OK, gdy są komunikaty, plik APK można pobrać stąd (rozmiar pliku APK 28,9 MB):
https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=tubio

https://www.apkmirror.com/apk/ae-software-ltd/tubio-cast-web-videos-to-tv-chromecast-airplay/tubio-cast-web-videos-to-tv-chromecast-airplay-2-67-release/tubio-cast-web-videos-to-tv-chromecast-airplay-2-67-android-apk-download/

Lub z tej witryny:
https://tubio.en.uptodown.com/android

https://tubio.en.uptodown.com/android/download


Tutaj zaskoczenie wszystko działa, oczywiście sterownie pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową. Po instalacji wchodzimy w Select TV, wybieramy znajdujący się na dole wyświetlonej listy >  Local playback (Unknown Android TV on nt.....)

Obsługa aplikacji jest jest taka sama jak z telefonu, ale jest jednocześnie więcej wyświetlane na ekranie telewizora.

Rozdzielczość materiału  wideo wybieramy klikając na środek ekranu. Następnie w czasie pauzy filmu wideo, w prawym górnym rogu ekranu klikamy na ikonkę koła zębatego, Ustawienia odtwarzania, wybieramy jakość odtwarzania 720p (nie automatyczną!!!) Ustawienia zatwierdzamy, przeciągając do góry planszy USTAWIEŃ i na samym dole klikając na > OK

Pozostała obsługa jest podobna jak na telefonie, z tym, że do sterowania używamy kursora Air Mouse lub myszki bezprzewodowej:

http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/youtube-przez-dlna-na-mantach-94801s-oraz-94801s-dziala-naprawde-rewalacyjnie!/

Może być,że pierwszy klip filmowy nie rusza, należy wybrać inny (do tego pierwszego zawsze można wrócić), potem wszystko już działa.


Pozdrawiam


5
Niezawodny Palop znalazł kolejną aplikację która działa na  Mantach 94801s i 94901s, jest to SkyTube Extra.

SkyTube Extra, aplikacja działa na  Mantach z serii 94801s i 94901s.  Jest bezpłatną i alternatywna aplikacją typu open source na Androida. Aplikacja jest dość funkcjonalna, ale w obecnej wersji nie ma możliwości logowania się.

Główne cechy:

Dostęp do filmów z list Polecane i Najpopularniejsze.
Oglądanie kanałów YouTube.
Odtwarzanie filmów z YouTube.
Przeglądać komentarze do filmu.
Wyszukiwać filmy, muzykę i kanały.
Subskrypcja kanału i dyskretne powiadomienia.
Wynik wyszukiwania zawiera listy odtwarzania i kanały wśród filmów.
Sprawdzanie kanału subskrypcji wyświetla powiadomienie.
Listę kanałów można filtrować.

SkyTube Extra, szczegóły techniczne:

Pełna nazwa aplikacji: SkyTube Extra
Obsługiwane wersje Androida: 4.0+
Nazwa pliku APK: SkyTube-Extra
Rozmiar pliku APK: około12 MB  (11,2 MB)

SkyTube Extra, pobieranie:
https://skytube-app.com/

Aby aplikacja na Mantach działała konieczne jest dokonanie następujących ustawień w Preferencjach:

Odtwarzacz filmów:
Odtwarzacz wideo/ Legacy Player (unsupported)

Ustawienie polskiego regionu:
Blokowanie filmów//Preferowany region/Poland

Następnie trzeba zrobić restart aplikacji.

W Preferencjach można też zmienić inne ustawienia w zależności od potrzeb, ale te dwa ustawienia powyżej są niezbędne.

SkyTube Extra jest lepsza od fabrycznej wykastrowane aplikacji YT Manty zainstalowanej na telewizorach z serii 94801s i 94901s, która nie działa na tych telewizorach od przeszło pół roku tj. 13.12.2019.

Do tego na Manty jest jeszcze alternatywa w postaci NewPipe:

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/newpipe-klient-youtube-dobra-alternatywa-szczegolnie-dla-mant-94801s-i-94901s/

Świetnie działa też na Mantach Tubio, aplikacja przesyłająca YouTube ze smartfonów i tabletów na telewizor (jest logowanie się):
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/youtube-przez-dlna-na-mantach-94801s-oraz-94801s-dziala-naprawde-rewalacyjnie!/

Więc jest nieźle, pomimo tego ja dalej w chwilach wolnych szperam w internecie, może coś jeszcze znajdę. Co rusz są tworzone lub udoskonalane różne aplikacje.


Pozdrawiam

6
Przydatną aplikacją do  przesyłania ze smartfona/tabletu mediów audio-video w tym YouTube jest Tubio.

Możliwości tej aplikacji były poruszone w innym wątku i dziale o Mantach 9901s/94901s i można było odnieść błędne wrażenie, że aplikacja Tubio działa tylko na Mantach 94801s oraz 94801s. Do tego nie każdy odwiedza te działy przeznaczone głównie dla tych określonych modeli Mant. Dlatego ten wątek w ogólnym dziale Manta Android TV, ponieważ Tubio: YouTube przesył przez DLNA, wideo z Wi-Fi, działa na wszystkich Mantach z Androidem

Info o aplikacji oraz link do pobrania na smartfon lub tablet z Androidem poniżej:

Aplikacji typu Tubio jest dziesiątki, ale Tubio jest jedną z nielicznych która działa bez żadnych problemów na praktycznie każdym telewizorze z DLNA, dając możliwość przesyłania (streamowania) ze smartfona/tabletu mediów audio-video w tym YouTube.

Aplikacja Tubio nie ma na celu zastąpienie alternatywnych aplikacji YouTube na telewizorze. Ma natomiast na celu wykorzystanie przesyłanie YouTube przez DLNA (Digital Living Network Alliance).  Urządzenia wspierające DLNA nie wymagają praktycznie żadnej konfiguracji. Wymagają jedynie tylko wybrania na wszystkich urządzeniach jednakowej sieci domowej Wi-Fi (dla każdego urządzenia musi być identyczna). Smartfon/tablet wymaga Androida 4.1 lub nowszej wersji.

Instalacja aplikacji Tubio:

Na smartfon lub tablet z Androidem pobieramy bezpłatną aplikację Tubio – wideo z sieci na TV, Chromecast, Airplay i instalujemy ją na urządzeniu (instalacja tylko na smartfon/tablet, na telewizor nie trzeba).

Pobieranie Tubio od producenta, w Sklepie Google Play, wersja bezpłatna, najnowsza:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aesoftware.tubio&hl=pl

Mając włączony telewizor na smartfonie/tablecie po załączeniu aplikacji Tubio automatycznie wykryje telewizory z DLNA, jężeli automatycznie nie wykryje wchodzimy przez ikonkę w Select TV i wybieramy telewizor zaznaczając go.
 
Uwagi, co do obsługi smartfona/tabletu przez aplikację Tubio:

1.  Przejście do YouTube przez menu w postaci trzech kresek w prawym górnym rogu ekranu, potem klikamy YouTube Jest to istotne, też w przypadku jakiegoś mulenia się, warto wtedy wrócić  do tego.  W celu wybrania nowego filmu wchodzimy przez  menu do YouTube, filmy przewijamy do wyboru tzn. góra-dół lub wybieramy klikając na ikonę lupy, wpisując nazwę filmu.

2.  Jak chcemy całkowicie zamknąć wideo, trzeba koniecznie zatrzymać wideo przyciskiem stop (kwadracik w ikonce telewizora). Inaczej nawet po wyjściu z aplikacji wideo będzie dalej wyświetlane na telewizorze (można wyłączyć wchodząc z powrotem w aplikacje Tubio).

3.  Jest możliwość logowania się.

4.  W wersji darmowej dla dalszego działania trzeba zamykać reklamy, ale działa bez problemu.

Uwagi, co do obsługi telewizora:

Jest możliwość sterownia pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową na ekranie telewizora tj. start, pauza, przewijanie do przodu i tyłu oraz wybranie miejsca czasu w filmie. Pilot od telewizora działa start i pauza oraz działa też przewijanie tj. wciskamy równocześnie przycisk "OK" potem kursorem w lewo lub prawo.

Oczywiście, jest też pełne sterowanie dotykowe z ekranu smartfona/tabletu oraz można zwiększyć lub zmniejszyć głośność telewizora przyciskami od głośności telefonu/tabletu.

Do obsługi Tubio można wykorzystać starsze smartfony i tablety tj.  Android 4.1+


Pozdrawiam

7
Na wstępie, ta aplikacja nie ma na celu zastąpienie alternatywnych aplikacji YouTube na telewizorze. Ma natomiast na celu wykorzystanie przesyłanie YouTube przez DLNA (Digital Living Network Alliance) na Mantach 94801s oraz 94901s.  Urządzenia wspierające DLNA nie wymagają praktycznie żadnej konfiguracji. Wymagają jedynie tylko, aby była możliwość przesyłania (streamowania) mediów (video, zdjęcia, audio), wybrania na wszystkich urządzeniach jednakowej sieci domowej Wi Fi (dla każdego urządzenia musi być identyczna).

Smartfon/tablet Android wymaga: 4.1 lub nowszej wersji

Przesyłamy obraz YouTube ze smartfona/tabletu na telewizor Manty 94801s lub 94801s, poniżej jakie należy podjąć działania w tym celu.

Instalacja aplikacji Tubio:

Na smartfon lub tablet z Androidem pobieramy bezpłatną aplikację Tubio – wideo z sieci na TV, Chromecast, Airplay i instalujemy ją na urządzeniu (tylko na smartfon/tablet, na telewizor nie trzeba).
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aesoftware.tubio&hl=pl

Mając włączony telewizor na smartfonie/tablecie po załączeniu aplikacji Tubio automatycznie wykryje telewizory z DLNA. Wybieramy Mantę która będzie pod nazwą EShare-....  lub  EShare-.... (DLNA), jężeli automatycznie nie wykryje wchodzimy przez ikonkę w Select TV i wybieramy zaznaczając EShare-.... lub  EShare-.... (DLNA)
Dla telefonów/tabletów Apple zawsze wybieramy EShare-.... (Apple TV), natomiast gdy mamy telefon/tablet z systemem Android wybieramy EShare-....  lub  EShare-.... (DLNA)

Uwaga!!! na moich telefonach najlepiej działa EShare-.... (DLNA), jest pełne sterowanie smartfonem oraz myszką bezprzewodową i pilotem Air Mouse, ale na innych smartfonach/tabletach lepiej może sprawdzać się EShare-[/b].... Trzeba sprawdzić które połączenie lepiej działa na danym smartfonie lub tablecie.

Uwagi, co do obsługi smartfona/tabletu przez aplikację Tubio:

1.  Przejście do YouTube przez menu w postaci trzech kresek w prawym górnym rogu ekranu, potem klikamy YouTube Jest to istotne, też w przypadku jakiegoś mulenia się, warto wtedy wrócić  do tego.  W celu wybrania nowego filmu wchodzimy przez  menu do YouTube, filmy przewijamy do wyboru tzn. góra-dół lub wybieramy klikając na ikonę lupy, wpisując nazwę filmu.
Uwaga, dotycząca znacznego przyśpieszenia sterowania aplikacją z poziomu smartfona. Tubio jest prosty w obsłudze, gdyż połączono w nim funkcjonalność z naprawdę wygodnym i przyjaznym interfejsem.
Podczas oglądania filmu nie musimy wchodzić do menu przez ikonkę (w postaci trzech kresek), ponieważ wystarczy tylko przejechanie palcem od lewej krawędzi ekranu w prawa stronę, pozwala nam na to szybko wejście do YouTube lub innych serwisów Audio-Wideo. Natomiast, wykonanie gestu przeciągnięcie palca z prawej na lewą stronę ekranu pozwala na wyjście z menu, także w trakcje korzystania z aplikacji.

2.  Jak chcemy całkowicie zamknąć wideo, trzeba koniecznie zatrzymać wideo przyciskiem stop (kwadracik w ikonce telewizora). Inaczej nawet po wyjściu z aplikacji wideo będzie dalej wyświetlane na telewizorze (można wyłączyć wchodząc z powrotem w aplikacje Tubio).

3.  Jest możliwość logowania się.

4.  W wersji darmowej dla dalszego działania trzeba zamykać reklamy, ale działa bez problemu.

Uwagi, co do obsługi telewizora:

Jest możliwość sterownia pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową na ekranie telewizora tj. start, pauza, przewijanie do przodu i tyłu oraz wybranie miejsca czasu w filmie. Pilot od telewizora działa start i pauza oraz działa też przewijanie tj. wciskamy równocześnie przycisk "OK" potem kursorem w lewo lub prawo. 

Oczywiście, jest też pełne sterowanie dotykowe z ekranu smartfona/tabletu oraz można zwiększyć lub zmniejszyć głośność telewizora przyciskami od głośności telefonu/tabletu.

Do obsługi Tubio można wykorzystać starsze smartfony i tablety tj.  Android 4.1+


Pozdrawiam

 


9
MX Player wraz z kodekami SW jest niezbędny, aby aplikacja cda.pl działała na  Mantach 94801s oraz 94901s (działa jako zewnętrzny odtwarzacz Audio-Wideo).

Polecam instalacje najnowszej aktualnie wersji. Na Manty musi być instalowany MX Player armeabi-v7a:

https://mxplayerdownload.co/download-mx-player-apk-android


Uwaga!!!  Na Manty 94801s i 94901 instalujemy starszą wersję cda.pl 1.2.63 build 14559:

https://apkpure.com/pl/cda-pl/pl.cda

Poniżej link, do wątku opisującego konfigurację cda.pl z MX Playerem:

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/aplikacja-cda-pl-dziala-na-mantach-94801s-oraz-94901s/

Jak się dokona dobrą konfigurację cda.pl oraz MX Player, wtedy wszystko działa bardzo dobrze, bez żadnego problemu.


Pozdrawiam

10
OGYouTube dla Mant 94801s i 94901s, alternatywą po padnięciu YouTube na Mantach, jak zawsze to rozwiązanie wyszukał dla użytkowników Mant użytkownik Palop, szcun mu za to.

Reasumując, jak zainstalować OGYouTube na telewizory Manty z serii 94801s i 94901s:

Pobieramy i instalujemy wersja black OGYouTube 12.10.60-3.5T (plik apk, 42,3 MB):
https://mega.nz/file/z8xhWA4B#vgJR7Zdc1vycs9VNaY3jiWXxMFvbygEpVJHSsM50Twc

Nastsępnie instalujemy MikroG (niższą wersję) można pobrać z:
https://youtubevanced.com/non-root
MicroG - musi być WERSJA  0.2.4-105  rozmiar pliku 2.6 MB

Uwaga!!!!!!  Najważniejsze, bardzo prosta sprawa ale sam miałem z tym problem tj. otwieranie aplikacji. Nie po prawej stronie ekranu (ja do tej pory zawsze rutynowo po prawej stronie). :'(
Natomiast, aby wejść wystarczy tylko wykonać kolejno tj. najpierw  przycisk "HOME" na pilocie, potem kierujemy się maksymalnie w lewo (górny lewy róg ekranu telewizora - ikonka Wszystkie aplikacje, poniżej jest ikonka Sklep TV). Starczy kliknąć Wszystkie aplikacje. Następnie OGYouTube i szystko działa. Do wybierania innych aplikacji najlepiej jest też korzystać tylko z ikonki z lewej strony ekranu tj. Wszystkie aplikacje. :D

Zaznaczam, że sterowanie aplikacją OGYouTube jest możliwe myszką bezprzewodową lub pilotem Air Mouse. Dla tych których priorytetem jest możliwość sterowania pilotem od telewizora Manty, mogę polecić aplikację NewPipe, ale poza tym NewPipe ma mniejszą funkcjonalność od OGYouTube, jednak to też jest jakaś alternatywa. Dla zainteresowanych NewPipe, wątek:

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/newpipe-klient-youtube-dobra-alternatywa-szczegolnie-dla-mant-94801s-i-94901s/msg41132/#new


Pozdrawiam

11
NewPipe klient YouTube, dobra alternatywa, szczególnie dla Mant 94801s i 94901s, może być bez żadnych problemów używany jako zamiennik aplikacji YouTube. Sprawa została zasygnalizowana przez użytkownika Palop, po problemach z aplikacja YTV na Mantach. Sam też zainteresowałem się aplikacją NewPipe, tym bardziej, że aplikacja ma duży potencjał dla dalszego rozwoju. NewPipe wyszukuje i odtwarza filmy z YouTube (od wersji 0.3), głównym celem dalszego rozwoju tej aplikacji będzie NewPipe w wersji 2.0.0, gdy aplikacja powinna mieć jeszcze większą funkcjonalność.

Obecne zalety NewPipe:

1. Pełna obsługa w języku polskim.

2. Obsługa Android TV (od 0.19.3)  Pozwala na sterowanie aplikacji pilotem od telewizora, myszka bezprzewodowa i plot Air Mouse też działa.

3. Uruchamia się szybko i działa płynnie z zewnętrznym odtwarzaczem np. MX Player, VLC, Kodi itp.

4. Bardzo mała wielkość pliku (plik pobierany APK około 7.3 MB, natomiast po instalacji zajmuje około 27 MB pamięci wewnętrznej)

5. Bardzo małe wymagania sprzętowe, wersje na Android 4.1+ oraz Android 4.4+

6. Przejrzysty interfejs, łatwy w obsłudze, bardzo podobny do interfejsu cda.pl

7. Nie wymaga roota.

Obecne wady NewPipe:

Ogólnie ta obecna wersja ma mniejszą funkcjonalność jak OGYouTube. Może następne wersje zwiększą funkcjonalność NewPipe.

Zainstalowanie NewPipe na telewizorach Manty.

Krok 1: Włącz nieznane źródło.

Krok 2: Zainstaluj NewPipe tj.  pobierz plik APK NewPipe bezpośrednio z linku poniżej (na wszystkie Manty trzeba wybrać wersje Android 4.4+):

https://newpipe.schabi.org/


Do odtwarzania na telewizorze NewPipe niezbędny jest zewnętrzny player audio/video, może być dowolny np.  MX Player, VLC, Kodi itp.  Ja używam MX Playera, który stosuję też do cda.pl  Działa on płynnie.
MX Player 1.26.4 (arm-v7a) (Android 4.2+), pobieramy tutaj w postaci pliku apk:

https://www.apkmirror.com/apk/mx-media-entertainment-formerly-j2-interactive/mx-player/mx-player-1-26-4-release/mx-player-1-26-4-android-apk-download/
 
Zaznaczam, że w MX Player w celu jak najbardziej płynnego działania warto zaznaczyć wszystkie kodeki SW oraz HW, dla HW w ustawieniach dekodowania:

klikamy na  HW + kodeki wideo  >  po wyświetleniu planszy zaznaczamy wszystkie kodeki wideo i klikamy OK

klikamy na  HW + kodeki audio   >  po wyświetleniu planszy zaznaczamy wszystkie kodeki audio i klikamy OK


NewPipe jest alternatywą dla Mant 94801s oraz 94901s, jednak, do czasu nim twórcy NewPipe nie rozwiozą tego problemu tzn.  wdrożą „ostatecznego” rozwiązania naprawiające problem. Zostaje korzystanie z informacji która rozdzielczość obsługuje audio i taką trzeba załączyć, aby był dźwięk tj:

Należy kliknąć prawy górny róg na dane o rozdzielczości, rozwinie się wtedy plansza które rozdzielczości obsługują Audio-Wideo w tym dźwięk w zewnętrznym odtwarzaczu. Natomiast pozostałe rozdzielczości Wideo,  gdzie jest przekreślona ikona głośnika mają całkowity braku dźwięku, jest dostępne do odbioru tylko Wideo bez głosu.

Zaznaczam, że dużo filmów działa w rozdzielczości 720p, najlepiej ją ustawić w ustawieniach Domyślna rozdzielczość.

Oczywiście, NewPipe można instalować na wszystkie Manty z Androidem.

Edit.  Obok NewPipe ta aplikacja jest jeszcze alternatywą tj.  OGYouTube

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/ogyoutube-dla-mant-94801s-i-94901s-alternatywa-po-padnieciu-youtube-na-mantach/msg41133/#new


Pozdrawiam

12
Mogę polecić pięć aplikacji Androida które warto zainstalować na Mantach 94801s oraz 94901s. Część z nich do obsługi sterowania wymaga myszki bezprzewodowej lub pilota Air Mouse. Wszystkie pięć aplikacji działa bez problemu. Najlepiej instalować te aplikacje na czysty system telewizora który jest po przywróceniu telewizora do ustawień fabrycznych tj. Kopia i kasowanie danych (wchodzimy przez HOME/Ustawienia/Aktualizacja/Kopia i kasowanie danych/po prawej stronie ostatni raz klikamy Kopia i kasowanie danych  Przywracanie do ustawień fabrycznych trwa około 15 - 20 minut).

Poniżej 5 aplikacji można zainstalować na Mantach 94801s oraz 94901s:

1. Kodi 18.8 bez skórki (tylko skórka domyślna) oraz kilka dodatków.
http://www.manta.info.pl/forum/manta-android-tv/nowe-kodi-wersja-18-8/

2. cda.pl 1.2.63  wraz z MX Player 1.26.4
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/aplikacja-cda-pl-dziala-na-mantach-94801s-oraz-94901s/

3. MX Player 1.26.4
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/mx-player-plik-apk-pobieranie-najnowszj-darmowej-wersji-na-manty-94801s-i-94901s/

4.VidMate  4.4305
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/vidmate-super-apka-jest-znakomita-alternatywa-youtube-na-manty-94801s-i-94901s/msg41289/#new
 
5. Tubio 2.67
Tubio, jest logowanie się, intuicyjny interfejs:
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/tubio-nie-przez-dlna-ale-bezposrednio-instalowane-z-pliku-apk-dziala-mancie/

Uwaga. Aplikację Tubio – wideo z sieci na TV, Chromecast, Airplay, można zastosować też do przesyłania YouTube ze smartfona i tableta na telewizor (jest logowanie się):
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/youtube-przez-dlna-na-mantach-94801s-oraz-94801s-dziala-naprawde-rewalacyjnie!/


Przydatne mogą być też aplikacje:

VidMate:
https://www.vidmateapp.com/?pc

NewPipe 0.19.8
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/newpipe-klient-youtube-dobra-alternatywa-szczegolnie-dla-mant-94801s-i-94901s/

SkyTube Extra 2.973
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/skytube-extra-aplikacja-multimedialna-ktora-dziala-na-mantach-94801s-i-94901s/msg41221/#msg41221

Weather 14 Days Meteored_vA.5.1.2
Jak ktoś potrzebuje informacji o pogodzie: Weather 14 Days Meteored_vA.5.1.2_apkpure.com.apk (9.7 MB)
https://apkpure.com/pl/weather-14-days-meteored/aplicacion.tiempo/download/215-APK
Edit.  Aplikacje pogodową (Weather 14 Days Meteored_vA.5.1.2) mam zainstalowaną tylko na okres letni, potem ją odinstaluję w celu oszczędzania pamięci wewnętrznej Manty.


Pozdrawiam

13
Stacjonarne odtwarzacze DVD / Nowy model Manty DVD072
« dnia: Sierpnia 12, 2020, 09:35:01 »
Nowy model Manty DVD072, ma dobry stosunek możliwości do ceny tj. czyta wiele formatów Audio-Wideo, a jest tani.

https://manta.com.pl/product/dvd072/


Pozdrawiam

14
Postanowiłem na mojej Mancie 94901s zainstalować 2 aplikacje tj. MX Player i CDA.pl

http://www.manta.info.pl/forum/manta-android-tv/kodi-bez-skorek-na-mantach-94801s-i-94901s-malo-pamieci-wewnetrznej-flash-rom/msg41035/#msg41035

Niestety z braku miejsca w pamięci Manty, musiałem odinstalować skórkę z Kodi 18.8 (w celu dokładnego oczyszczenia pamięci odinstalowałem Kodi i dane Kodi, następnie  zainstalowałem Kodi na nowo, ale już bez skórki), aby zrobić miejsce na dodatkowe aplikacje. Dla użytkowników którzy mają Manty z 8 GB pamięci wewnętrznej takie ograniczenia nie są konieczne.

Pozdrawiam

15
Aplikacja cda.pl działa na Mantach 94801s oraz 94901s, z tym, że do odtwarzania trzeba uaktywnić zewnętrzny odtwarzacz MX Player który na wstępie instalujemy z pliku APK,  MX Player 1.24.6 for Android:

https://apkpure.com/pl/mx-player/com.mxtech.videoplayer.ad

Jednak zdecydowanie polecam do pobrania na Manty najowszą wersję MX Player, w którym załączamy wszystkie kodeki w tym SW ( kodeki Audio-Wideo SW są niezbędne, aby aplikacja cda.pl działała na  Mantach 94801s oraz 94901s.

http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/mx-player-plik-apk-pobieranie-najnowszj-darmowej-wersji-na-manty-94801s-i-94901s/msg41144/#new

W celu aktywacji kodeków, wchodzimy przez klikanie na ikonkę trzech poziomych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu. Następnie wybieramy Ustawienia, potem Dekoder, gdzie zaznaczamy wszystkie możliwe kodeki.
Zaznaczam, że w MX Player w celu jak najbardziej płynnego działania warto zaznaczyć wszystkie kodeki SW oraz HW, dla HW w ustawieniach dekodowania:

klikamy na  HW + kodeki wideo  >  po wyświetleniu planszy zaznaczamy wszystkie kodeki wideo i klikamy OK

klikamy na  HW + kodeki audio   >  po wyświetleniu planszy zaznaczamy wszystkie kodeki audio i klikamy OK

MX Player 1.26.4 (arm-v7a) (Android 4.2+), pobieramy tutaj w postaci pliku apk:

https://www.apkmirror.com/apk/mx-media-entertainment-formerly-j2-interactive/mx-player/mx-player-1-26-4-release/mx-player-1-26-4-android-apk-download/


Do odtwarzania cda.pl instalujemy starszą wersję tj.  cda.pl 1.2.63 build 14559:

https://apkpure.com/pl/cda-pl/pl.cda

Następnie w ustawieniach cda.pl w prawym górnym rogu MENU, po otwarciu na samym dole listy klikamy na Ustawienia, dalej Oglądanie, załączamy MX Player Automatyczne odtwarzanie materiałów wideo na zewnętrznym playerze MX Player  (znacznik zostanie przesunięty w prawo).

Zaznaczam, że sterowanie aplikacją  cda.pl 1.2.63 build 14559 for Android na telewizorach Manty odbywa się przy pomocy myszki bezprzewodowej lub pilota Air Mouse.

Dla mających mniejsze wymagania darmowa oferta cda.pl może być wystarczająca. Do oglądania pełnej oferty cda.pl trzeba mieć wykupioną wersję Premium, dostępna darmowa baza materiałów wideo jest uboższa. Abonenci usługi cda.pl Premium mają, priorytetowy transfer oraz wyższą jakość wyświetlanych filmów. Użytkownik ma możliwość wybrania jakości, w jakiej wyświetlany (rozdzielczości wideo) będzie dany film czy serial tj.  360p, 480p, 720p,1080p (klikając na wybraną rozdzielczość jednocześnie powodujemy start filmu). Do opcji cda.pl Premium wchodzimy przez klikanie na ikonkę trzech poziomych kresek w lewym górnym rogu MENU, następnie napis - CDA Premium (można wybrać gatunek filmu np. Horror, Komedie oraz wersję z lektorem lub napisami).

Uwaga!!!   Bez załączonego do odtwarzania MX Player 1.26.4  (arm-v7a), aplikacja cda.pl 1.2.63 ma problem z odtwarzaniem filmów.
Uruchomienie wideo na zewnętrznym playerze MX Player (arm-v7a) trwa chwilę (nie jest to błyskawiczne, następuje jednak automatycznie), ale potem już czterordzeniowy procesor Manty radzi sobie bez problemu w tym  1080p full HD, oczywiście do odbioru potrzebny jest dość silny i stabilny sygnał internetowy.


Dla zaoszczędzenia miejsca w pamięci wewnętrznej Manty warto spróbować zatrzymać działanie aplikacji facebook.

INSTRUKCJA zatrzymania facebooka:     
Wchodzimy   w interfejs   HOME/Aplikacje/Pliki do pobrania/Facebook/  następnie WYCZYŚĆ PAMIĘĆ PODRĘCZNĄ zatwierdzamy OK , potem WYCZYŚĆ DANE  zatwierdzamy OK , następnie odchaczamy Pokaż powiadomienia zostawiając puste kwadratowe pole  zatwierdzamy OK  ,  na samym końcu WYMUŚ ZATRZYMANIE    zatwierdzamy OK

Niestety nie ma możliwości odinstalowania na stałe aplikacji facebook z Manty...


Pozdrawiam

Strony: [1] 2 3 ... 10