Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - browar

Strony: [1]
1
DVBT02 / Problemów ciąg dalszy
« dnia: Lipiec 28, 2013, 12:05:49 »
Witam

Na początku chciałbym podziękować pracownikom za odpowiedzi w poprzednim temacie (sarkazm).

Tym razem znalazłem super błąd, który skutecznie uniemożliwia nagrywanie programów telewizyjnych.

Opis błędu:

Po włączeniu epg i wybraniu interesującej nas pozycji tuner sam ustawia ramy czasowe wedle z epg. Można też bezpośrednio włączyć listę planowanych nagrań i wybrać kanał do nagrywania. W OBU przypadkach można samemu skrócić lub rozszerzyć przedział czasowy. Jeżeli sam wybieram godzinę rozpoczęcia i zakończenia nagrywania to tak chcę. I co się dzieje? Otóż wyjaśnię to na poniższym przypadku:

Na kanale X nadawany jest program Y od godziny 7:00 do 7:20

przypadek a) ustawiam nagrywanie od 6:50 do 7:30 i gdy tuner zaczyna nagrywać od 6:50 to o godzinie 7:00 wylatuje komunikat coś na wzór "Audycja programu zakończona czy chcesz przerwać nagrywanie?" lub "Audycja zakończona czy chcesz kontynuować nagrywanie?", po czym tuner przerywa nagrywanie.

przypadek b) ustawiam nagrywanie na 7:00 do 7:30 i tuner zaczyna nagrywać o 7:00 i o 7:20 komunikat i efekt jak wyżej.

Co to za shit? Nawet w instrukcji nie ma takiego czegoś. Skoro sam ustawiam czasówkę to po co tuner sam wyłącza nagrywanie? Raz na 100 przypadków nagrywanie idzie ok a tak to cały czas shit za shitem.

W najbliższym czasie oddam ten "dekoder" na "gwarancję" i kupię coś normalnego... Nigdy nie miałem problemów ze sprzętem od Manty ale po tym zakupie nigdy już nic waszego nie wezmę do ręki.

Może teraz któryś z pracowników zabierze głos w tej sprawie?

P.S. Nie jest to wina pamięci przenośnej montowanej w tunerze. Taki problem wylatuje na kilki pendrivach i dysku zewnętrznym (0 błędów logicznych i badsektorów).

2
DVBT02 / Kilka uwag dotyczących oprogramowania i samego tunera
« dnia: Kwiecień 14, 2013, 13:18:03 »
Witam,

od jakiegoś czasu jestem posiadaczem urządzenia jakim jest tuner DVB-T 02. Oczywiście jak na swoją cenę z przedziału tunerów z dolnej półki wszystko wydaje się być ok, ale brakuje mi podstawowych funkcji w oprogramowaniu, których oczywiście nie ma:

-brak cofania EPG (oczywiście do przodu mogę sobie przewijać ile chcę, natomiast wstecz ani rusz)
-zbyt długie wyświetlanie informacji (po przełączeniu kanału informacja wyświetlana jest przez 10s - to stanowczo za długo)
-brak regulacji długości wyświetlania tychże informacji
-brak ustawienia stopnia przeźroczystości menu (to całkowita podstawa i znów tego brakuje, a przy tak długim wyświetlaniu informacji ta funkcja jest konieczna!)
-niedociągnięcia w tłumaczeniu (po wejściu w menu gry, aż oczy bolą - jeżeli czegoś nie da się lub nie chce się robić poprawnie, to już lepiej zostawić angielskie teksty; dodatkowo gdy naciśnie się przycisk chyba PVR i nie mamy podłączonej pamięci masowej wyświetla się jakiś ruski komunikat)
-przydałby się również pasek z siłą sygnału (ale to już detal)
-brak możliwości wyboru kompresji lub zmiany rozdzielczości nagrywanych audycji tv (przydałoby się, ale to też detal; przykładowo 30min TV w HD zajmuje 2GB)

Dodatkowo nie wiem czy to wina pilota czy dekodera, ale trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby wykonać jakąś operację pilotem.
Sam dekoder chyba też był projektowany przez ślepca - wystająca pamięć masowa skutecznie zasłania czujnik podczerwieni w dekoderze.

Mam nadzieję, że pograbione punkty da się jakoś umieścić w następnej poprawce oprogramowania.

Na koniec pytanie: jaki jest najwyższy numer firmware do tego dekoderka, i skąd je pobrać (czy rzeczywiście trzeba pisać na maila o nie)?

Pozdro!

Strony: [1]