Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Ewitek

Strony: [1]
1
DVBT06 / Problemy z kanałami HD
« dnia: Lipca 17, 2014, 23:36:24 »
Nie wiem dlaczego wszystkie moje Manty mają z tym problem. Mam dekoder DVBT06 i DVBT05 - na obu mam problem z jakością programów z z Mux3, szczególnie TVP1HD i TVP2HD - straszna pixeloza, podczas gdy tuner telewizora LG radzi sobie z tym bez problemu, obraz ani drgnie. Jestem wkurzony, bo nic nie można nagrać z tych programów, o oglądaniu nie wspomnę. Wszystko zaczęło się od kwietnia, kiedy przenieśli te programy na MUX3 i zmienili częstotliwość.  Na telewizorze mam sile sygnału 100% a na Mancie jakieś 30-40%. Czasem całkiem gubi sygnał.
Macie na to jakąś radę?

2
DVBT05 Emperor Hybrid / Manta nie trzyma daty
« dnia: Maja 11, 2014, 20:02:36 »
Macie pomysł, co może być przyczyną takiego zachowania Manty? Od jakiegoś czasu mojemu szwagrowi Manta nie pamięta godziny i po włączeniu pojawia się jakaś dziwna data, za każdym razem inna. Myślałem, że to problem ustawienia regiony, ale po ponownym wgraniu fw problem nie zniknął. Wkurzające jest to, bo przez to  nagrywanie z EPG nie działa, a nagranie "z palca" skutkuje kosmiczną nazwą pliku.

3
DVBT06 / Tuner nie zawsze załącza się z pilota
« dnia: Marca 13, 2014, 20:49:42 »
Zakupiłem ten sprzęt kilka dni temu i mam taki problem - po włączeniu do sieci tuner od razu się załącza oraz po dłuższej przerwie na czuwaniu nie można załączyć tunera z pilota, nawet sprawdzałem baterie - trzeba wyjąć i włożyć do gniazdka. Czy te typy tak mają, czy ja trafiłem na wadliwy egzemplarz? Czy aktualizacja firmware coś da, czy lepiej od razu reklamować?

4
DVBT05 Emperor Hybrid / Automatyczne programowanie - pomocy!
« dnia: Lutego 17, 2014, 22:46:57 »
Czy ktoś wie, gdzie zmienić szerokość pasma dla wyszukiwania automatycznego, bo szuka mi na 7, a ja chcę 8! Nie chce mi się programować ręcznie wszystkich dostępnych muxów i sprawdzać, który ma najlepszy sygnał, bo tego jest trochę. Wcześniej automatyczne wyszukiwanie działało bez problemów, teraz nie wiem co się stało, zmiany w fw?

5
DVBT05 Emperor Hybrid / Jaka alternatywa dla DVBT05
« dnia: Września 03, 2013, 11:42:44 »
Szwagier planuje zakup tunera dvbt z twin tunerem i internetem, niestety Manta nie jest już dostępna, jaka jest alternatywa dla tego tunera, żeby można było oglądać wszystkie te dobrodziejstwa typu TVN Player, TVP, Ipla itp. w atrakcyjnej cenie, no i dostępny w sprzedaży. Orientujecie się może?

6
DVBT05 Emperor Hybrid / Konfiguracja Samby na MOS
« dnia: Stycznia 06, 2013, 22:44:06 »
Walczyłem dzisiaj cały wieczór z plikiem konfiguracyjnym Samby w MOS, żeby dodać własnego użytkownika i hasło (nie chcę udostępniać obcym moich zasobów) i poddaję się.
Nie mogę dodać za pomocą programu smbpasswd nowego użytkownika (Failed to modify password entry for user xxx), co najwyżej zmienić hasło dla root.
Wiem, że trzeba dokonać kilku zmian w pliku smb.conf, ale moje zmiany poskutkowały zablokowaniem sobie dostepu do Samby :-(
Jak w najprostszy sposób zablokować cały dostęp hasłem?
Ew. moze jakieś wyjaśnienia do innych opcji?

Edit: Na chwilę obecną ograniczyłem dostęp dyrektywami DENY ALLOW.
Dla zainteresowanych dodałem dwie linijki typu:
hosts deny = ALL
hosts allow = 192.168.100.25

7
DVBT05 Emperor Hybrid / Szybki powrót do DVB
« dnia: Maja 27, 2012, 19:00:16 »
Czy da się w jakiś prosty sposób (np klawisz pilota) przejść z ustawień, menadżera plików, czy odtwarzania filmów/muzyki do wyświetlania DVB? Klikanie Menu-> DVB, czy klawisz powrotu kilka razy są bardzo uciążliwe. Czemu nie ma jakiegoś klawisza na pilocie, który pozwalałby na szybki powrót? A może jest tylko ja o tym nie wiem?
A może da się jakoś zdefiniować klawisze skrótów, jest w tym sprzęcie coś takiego?
Do czego słuszy na pilocie klawisz SOURCE?

Strony: [1]