Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - _MarSs_

Strony: [1]
1
DVBT06 / Rozwiązanie problemu z uruchamianiem DVBT06
« dnia: Lipca 17, 2017, 19:16:00 »
Mam pod swoim nadzorem 2 tunery DVBT06 kupione jakieś 4 lata temu i w ciągu miesiąca oba przestały odpowiadać na pilota.
W jednym po włączeniu na chwilę zapala się zielona dioda i po chwili robi się czerwona i koniec.
W drugim dioda mruga na czerwono.

Po rozebraniu przebadałem płytę i okazało się, że w obu padł kondensator 1000uF /10V znajdujący się na wyjściu przetwornicy.
W tym 1 po prostu wysechł i miał tylko ponad 120uF a w 2 po prostu wystrzelił i w ogóle nie miał pojemności.

Po wymianie oba działają poprawnie.

Jak komuś się przyda, to niech napisze tu.

2
Telewizory / LED2801 menu
« dnia: Czerwca 14, 2014, 18:14:10 »
Witam,
Skuszony ładnym wyglądem i niską ceną kupiłem MANTĘ LED2801 dziecku do pokoiku.
Niestety po podłączeniu w domu interfejs telewizora jest archaiczny i kanciasty, a w sklepie taki sam na wystawie miał ładne, delikatne i półprzezroczyste meny w HD.
Czy da się coś z tym zrobić czy po prostu wcisnęli mi jakiś stary model?

3
MS4501 / Straszna padaka
« dnia: Czerwca 05, 2014, 22:42:03 »
Wczoraj kupiłem go w sklepie internetowym, dzisiaj przybył kurierem.
Przy kurierze wszystko OK.
Potem włożyłem baterię, podłączyłem do ładowarki, włączyłem - wszystko aż dziwnie, że takie dobrze wygląda w tej cenie!
Po 3 minutach (sic!) pojawił się komunikat, że program startowy musi zostać zamknięty, telefon się wyłączył i już się więcej nie włączył!!! Nie reaguje na ładowarkę, nic się nie świeci, nic się nie grzeje!
Tragedia, bo nie ma nawet jakiegoś hard resetu - teraz pewnie z miesiąc będę się woził z serwisem, odeślą podrapany, trzeszczący i taki będzie smutny finał...

Ku przestrodze!

4
DVBT05 Emperor Hybrid / Czy macie szybki sposób na napisy w 3D SBS?
« dnia: Marca 05, 2013, 11:08:31 »
Powszechnie wiadomo, że proste odtwarzacze umożliwiają wyświetlanie filmów 3D w formatach z podziałem ekranu.
O ile w formacie OU (over-under) napisy z Manty są generalnie OK, to w formacie SBS (side-by-side), który jest, niestety, bardziej popularny w sieci (np. cały materiał 3D z HDtrailers) już z napisów robi się sieczka.
Standardowym rozwiązaniem jest wmuxowane napisów w film, co jest procesem długotrwałym i nieodwracalnym. Prostszym rozwiązaniem byłoby przesynięcie napisów na jedną połowę ekranu, ale domyślnie Manta tego nie umożliwia.
Czy ma ktoś jakieś szybkie rozwiązanie tego problemu?

5
DVBT05 Emperor Hybrid / Obrazy płyt DVD i BluRay
« dnia: Maja 15, 2012, 19:22:38 »
Witam,
Z ciekawości chciałem sprawdzić jak DVBT05 radzi sobie z obrazami płyt.
Na początek weźmy obraz 1:1 BluRay
Po uruchomirniu startuje jek normalna płyta, jest reklamawytwórni oraz Dolby i pojawia się uproszczone menu - dla starszych odtwarzaczy.
Po wybraniu rozdziału startuje bezproblemowo.
W trakcie odtwarzania dość dziwne jest działanie klawiszy, bo np:
OK - pauza
EPG - nic
Back - stop płyty
Opcja - daje dostęp do tego co najważniejsze (Menu głównego, Menu interaktywnego, Rozdziałów, Audio i Napisów)
W trakcie odtwarzania daje się przewijać w obie strony jednak wtedy coś trzeszczy z głośników, można też odtwarzać w zwolnionym tempie i wtedy jest bez hałasów.
Klawisze kierunkowe poziome coś próbują robić ale nieskutecznie - prawdopodobnie skok o zdefiniowany krok - i nic się nie dzieje.
Jeśli przeskoczymy do następnego rozdziału i jest on w tym samym formacie obrazu i dźwięku, to wszystko gra, jednak jak jest inny format audio to Manta klatkuje i strzela w głośniki (pomagapowrót do menu rozdziałów i rozpoczęcie tego rozdziału)

Generalnie bardzo miło mnie zaskoczyła płynność odtwarzania tak wymagającego materiału.
Przy utawieniu RAW Manta przesyła bezproblemowo po HDMI formaty: DolbyDigital 5.1 DD+ 5.1 i 7.1 DD TrueHD 5.1 i 7.1 DTS-HR DTS-MA DTS Express 5.1 i 7.1 jedyny zgrzyt to FLAC 5.1 96kbps, który wychodził jako stereo, po przełączeniu w menu na LPCM wychodzi 5.1 96kbps ale wydawał mi się jakiś niezabardzo Ok.

Ogólnie obsługa obrazów BluRay co najmniej dobra+ bo bardzo mi przeszkadza przyjęta klawiszologia a w szczególności brak klawiszy dla Menu głównego i interaktywnego.
Co ciekawe po wybraniu Opcja (robi się aytomatycznie pauza) potem Menu (odtwarznie jest wznowione) pojawia się menu interktywne i jest jak najbardziej interaktywne na tle filmu (oczywiście nie ma takich bajerów jak stacjonarny BluRay Sony, ale jest) wiec szkoda, że trzeba tyle kopać aby je uruchomić. Idea tego menu była taka, żeby wybierać opcje nie przerywając projekcji.

Moja propozycja to użycie w tym celu klawisza OK, natomiast klawisza EPG do menu głównego.Z plytami DVD jest podobnie poprawnie, z tym, że na kilku pogubił się w menu i jakoś namieszał z rozdziałami.
I na koniec trochę szkoda, że Emperor widzi rozdziały ale nie widzi ich tytułów, więc przy płycie BluRay z koncertu nie można na szybko wybrać tytułu danej piosenki i trzeba albo na pamięć albo z menu głównego.

Strony: [1]