Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Arkady1964

Strony: [1] 2 3 ... 91
1
Witam ! niestety u mnie VidMate kiepsko działa,coś cały czas zamula,za dużo klikania no i facebooka ciągle mi w tle odpala -zostaję przy SkyTube Extra który ma dodatkowo fajne opcje których mi brakowało w innych apkach -łapiemy dół ekranu i dajemy w górę wysuwa się opis, z prawej na lewą komentarze  ;D  no i przewijanie -środek i dajemy w prawo lub w lewo
Pozdrawiam !

Ok, zgadza się, VidMate przy niektórych filmach muli na całego...   :'(  SkyTube Extra  i kilka innych apek spisuje się dobrze na Mancie   :D, może coś jeszcze się znajdzie.

Pozdrawiam

2
MANTA ANDROID TV / Odp: MANTA 43LUA29L - problemy z NetFlix
« dnia: Września 24, 2020, 19:35:32 »
Być może jest to wersja mobilna Netflix, wtedy na telewizorze działa tylko sterowanie myszką bezprzewodową  (działają wszystkie myszki, nawet najtańsze, podłączenie oczywiście przez wejście USB), działają też  piloty Air Mouse.

Pozdrawiam

3
MANTA ANDROID TV / Odp: Manta 50LUA58L Pytania
« dnia: Września 24, 2020, 08:51:03 »
Chyba nie ma takiej możliwości. Taką możliwość dają telewizory z wbudowanymi dwoma tunerami telewizyjnymi. Takich telewizorów z podwójnym tunerem TV jest mało, ale te na pewno mają taką możliwość.

Pozdrawiam

4
Palop, niestety, ale ujawniły się niespodziewane problemy w VidMate. Część filmów, w zasadzie większość bardzo ładnie odtwarza nawet w HD. Niektóre natomiast strasznie mulą...  Nie wiem czym to jest spowodowane... Tubio pomimo tego, że ma gorszy od VidMate odbiór w HD, jednak odtwarza wszystkie filmy bez żadnego problemu. Tak jak pisałem wcześniej, na telewizorach Manty 94801s/94901s obecnie mamy dostępne 4 alternatywne aplikacje do wyboru. Moim faworytem po początkowym testowaniu było zdecydowanie VidMate... Potestuję jeszcze trochę VidMate, ale chyba zostanę przy Tubio, a jak Tobie idzie testowanie VidMate, też są problemy z niektórymi filmami?

Palop, ponawiam prośbę, jak znajdziesz czas przetestuj na Mancie VidMate wraz z Set Orientation. Ja dopiero jak zainstalowałem Set Orientation i ustawiłem landskape, byłem zadowolony z działania VidMate na mojej Mancie.

Napisałem byłem zadowolony, ale do czasu...  :'(
Dziwne, że większość filmów odbiera w VidMate dobrze, a część zamula totalnie...  Masz tak samo w VidMate???

Pozdrawiam

5
VidMate

Uwaga!!!  Zdecydowanie zaznaczam, że VidMate absolutnie nie nadaje się do pobierania filmów z YouTube, Facebooka, Instagrama, WhatsApp i Tiktok na Mantę, ze względu na bardzo małą pamięć wewnętrzną telewizora, może natomiast służyć do przeglądania filmów z tych serwisów internetowych w jakości HD. Sterowanie aplikacją VidMate na telewizorze jest możliwe myszką bezprzewodową lub pilotem Air Mouse.

Info:
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/vidmate-super-apka-jest-znakomita-alternatywa-youtube-na-manty-94801s-i-94901s/msg41289/#new

Edit!!!!!!  Po zainstalowaniu na mojej Mancie 94901s aplikacjj VidMate, okazało się, że aplikacja działa prawidłowo do momentu kiedy przechodziła na auto odtwarzanie (Autoplay). Wtedy zmieniał się tryb wyświetlania obrazu tj. obraz był przechylony.
Jest rozwiązanie tego problemu:
http://www.manta.info.pl/forum/manta-android-tv/set-orientation-app-apk-dla-android-tv-aplikacje-nie-zmieniaja-trybu-wyswietla/msg41288/#new

Moim zdaniem VidMate z załączonym Set Orientation tryb landskape działa znakomicie na Mancie 94901s. Główną zaletą aplikacji VidMate jest wygodny w obsłudze, intuicyjny i przejrzysty interfejs, mający bardzo wiele opcji. W VidMate jest możliwość logowania się w serwisach internetowych.

Pozdrawiam

6
Po zainstalowaniu na mojej Mancie 94901s aplikacjj VidMate, okazało się, że aplikacja działa prawidłowo do momentu kiedy przechodziła na auto odtwarzanie (Autoplay). Wtedy zmieniał się tryb wyswietlania obrazu tj. obraz był przechylony.

Jest rozwiązanie tego typu problemów z aplikacjami:
https://www.youtube.com/watch?v=G3VYLFPTRyo

Set Orientation  1.1.4 (wielkość pliku APK, BARDZO MAŁA, około 0,1 MB), plik APK jest do pobrania stąd:
https://apkpure.com/pl/set-orientation/com.googlecode.eyesfree.setorientation/download?from=details

Po załaczeniu aplikacji trzeba wybrać z wyświetlonej listy:

landskape (krajobraz) i zatwierdzić OK

Aplikację sprawdziłem i działa bez problemu na Mancie 94901s
Uwaga. Zaznaczam, że aplikacja Set Orientation powinna działać też na większości telewizorów z Android TV. Oczywiście powinno ją się instalować jak jest potrzebna, ja musiałem ją zainstalować, aby aplikacja VidMate działała prawidłowo na moim TV:
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/vidmate-super-apka-jest-znakomita-alternatywa-youtube-na-manty-94801s-i-94901s/msg41289/#new

Są też inne aplikacje które mogą wymagać trybu landskape np. gdy się instaluje gry z Androida na telewizorze (obraz gry nie obraca się), wtedy apka Set Orientation  1.1.4 może okazać się przydatna.

Część gier podanych w wątku, do którego link jest poniżej może wymagać trybu landskape, aby poprawnie działać na telewizorze z Android TV:
http://www.manta.info.pl/forum/manta-android-tv/lista-gier-jaka-dziala-z-podlaczonym-padem-pc-przez-port-usb-na-androidzie/


Pozdrawiam

7
Jak w temacie.  Oficjalne pobieranie VidMate:

https://www.vidmateapp.com/?pc

W aplikacji trzeba ustawić 720p (w prawym dolnym rogu okienka wyświetlanego klipu wideo).

Po zainstalowaniu na mojej Mancie 94901s aplikacjj VidMate, okazało się, że aplikacja działa prawidłowo do momentu kiedy przechodziła na auto odtwarzanie (Autoplay). Wtedy zmieniał się tryb wyswietlania obrazu tj. obraz był przechylony.
Jest rozwiązanie tego problemu,  Set Orientation w trybie landskape :
http://www.manta.info.pl/forum/manta-android-tv/set-orientation-app-apk-dla-android-tv-aplikacje-nie-zmieniaja-trybu-wyswietla/msg41287/#msg41287

Aplikacja VidMate działa znakomicie. Sterowanie aplikacją VidMate jest możliwe myszką bezprzewodową lub pilotem Air Mouse. Główną zaletą aplikacji VidMate jest wygodny w obsłudze, intuicyjny i przejrzysty interfejs, mający wiele opcji. W VidMate jest możliwość logowania się w serwisach internetowych. Moim zdaniem obecnie na Manty 94801s i 94901s jest to jedna z lepszych aplikacji i bardzo ją polecam.

Uwaga!!!  Zdecydowanie zaznaczam, że VidMate absolutnie nie nadaje się do pobierania filmów z YouTube, Facebooka, Instagrama, WhatsApp i Tiktok na Mantę, ze względu na bardzo małą pamięć wewnętrzną telewizora, może natomiast służyć do przeglądania filmów z tych serwisów internetowych w jakości HD.


Pozdrawiam

8
Stacjonarne odtwarzacze DVD / Odp: Nowy model Manty DVD072
« dnia: Września 17, 2020, 03:25:09 »
Czy jest nowszy soft do tego modelu? Stary co prawda działa dobrze, ale jakby było coś nowszego to bym wgrał.

9
Palop, teraz to może i tak, ponieważ ceny telewizorów, od jakiegoś czasu poleciały bardzo do do dołu, staniały szczególnie modele o dużych przekątnych. Jednak jak my dokonaliśmy zakupu Manty (ja kupiłem moją Mantę 94901s 3 lata temu), to w tamtym czasie telewizory z Androidem były znacznie droższe od Mant z serii 94801s/94901s. 
O przystawce nie myślę, mam na TV zainstalowane Kodi, cda.pl, VidMate i Tubio i to mi całkowicie wystarcza.

Witam !  testowałem na smartfonie tą apkę i muszę przyznać że nawet fajnie toto działa . (...)

Piszesz o Tubio, ja też stosuję Tubio na smartfonie. Mam też  również zainstalowane Tubio na TV. Ostatnio wykupiłem dla siebie u dostawcy szybszy internet.  VidMate i Tubio śmigają super.

Tak jak pisałem w tym wątku link poniżej, na TV Manty 94801s/94901s obecnie mamy dostępne 4 alternatywne aplikacje do wyboru:
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/youtube-alternatywne-aplikacje-dzialajace-na-telewizorach-manty-94801s-i-94901s/msg41265/#new

Mnie na TV  Manty 94901s z tych 3 aplikacji najbardziej pasuje VidMate i Tubio :D, ale 2 pozostałe aplikacje też mają swoje zalety.


Pozdrawiam


10
Ta wersja Tubio, link poniżej przeskanowana programami antywirusowymi Avast i AVG (antywirusy wersje na Androida, skanowanie też na tablecie), nie wykazały żadnych wirusów, apka śmiga na telewizorze stabilnie:
https://www.happymoddownload.com/tubio-cast-web-videos-to-tv-mod/com.aesoftware.tubio/

Co do mulenia, bywa tak na początku działania aplikacji, potem zawsze jest OK.

Warto zrobić konfigurację ustawień aplikacji, aby dokonać konfiguracji ustawień klikamy na ikonkę trzech pionowych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu ekranu ekranu telewizora.

Do tej pory mamy 4 działające alternatywne aplikacje YT działające na Mantach 94801s i 94901s:
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/youtube-alternatywne-aplikacje-dzialajace-na-telewizorach-manty-94801s-i-94901s/msg41265/#new


Wielkie dzięki - działa tylko jakoś przymulone lekko , przetestuję jeszcze dzisiaj . ;D .    (...)

Palop, ja testuję Tubio zainstalowane na Mancie 94901s już kilka dni, po kilka godzin dziennie. Działa przyzwoicie, większych problemów nie zauważyłem.


Pozdrawiam

11
Od czasu kiedy aplikacja YT Manty zainstalowana fabrycznie na telewizorach z serii 94801s i 94901s przestała działać tj. w dniu 13.12.2019, trwają poszukiwania działających aplikacji alternatywnych YT. Największą skutecznością wykazuje się użytkownik Polop który znalazł kilka aplikacji które działały, znaczna część z nich dalej działa na tych Mantach.

Reasumując, obecnie są 4 aplikacje do wyboru działające na tych telewizorach.

1. VidMate  4.4305
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/vidmate-super-apka-jest-znakomita-alternatywa-youtube-na-manty-94801s-i-94901s/msg41289/#new


2. Tubio, jest logowanie się, intuicyjny interfejs:
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/tubio-nie-przez-dlna-ale-bezposrednio-instalowane-z-pliku-apk-dziala-mancie/

Uwaga! Aplikację Tubio – wideo z sieci na TV, Chromecast, Airplay, można zastosować też do przesyłania YouTube ze smartfona i tableta na telewizor (jest logowanie się):
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/youtube-przez-dlna-na-mantach-94801s-oraz-94801s-dziala-naprawde-rewalacyjnie!/

Czyli, istnieją dwie możliwości wykorzystania aplikacji Tubio, tj. przesylanie YouTube ze smartfona/tableta oraz możliwość  działania niezależnie od smartfona bezpośrednio na telewizorze sterowanie pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową. W obu przypadkach można się zalogować.

3. NewPipe, aplikacja ogólnie podobna do Tubio, ale bez logowania się oraz z innym interfejsem:
http://www.manta.info.pl/forum/led94801s-emperor-android-tv/newpipe-klient-youtube-dobra-alternatywa-szczegolnie-dla-mant-94801s-i-94901s/

4. SkyTube Extra, bez logowania się, ale można w tej aplikacji przekopiować subskrypcje i dodawać na bierząco nowe:
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/skytube-extra-aplikacja-multimedialna-ktora-dziala-na-mantach-94801s-i-94901s/msg41221/#msg41221

Obecnie mamy więc 4 aplikacje, wszystkie działają dość stabilnie i bez problemów na Mantach. Różnią się one możliwościami, ale można je przetestować i stosować tę która najbardziej przypasuje.

Polecam też wątek z poniższego linku. Zaznaczam, że obecnie na Mantach 94801s i 94901s działają tylko aplikacje z kilku ostatnich wpisów tego wątku:
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/you-tube-ta-czynnosc-jest-niedozwolona/msg41265/#new


Pozdrawiam

12
MANTA ANDROID TV / Odp: 50LUA19S
« dnia: Września 14, 2020, 05:50:43 »
Soft może być pasujący, ale przecież mogą być inne przyczyny, że matryca źle działa (uszkodzona matryca, przepalony tranzystor, zimny lut, lub inna usterka układu elektronicznego który odpowiada za matrycę). Wgranie softu pomaga jak jest uwalone oprogramowanie telewizora np. zawsze pomaga rozwiązać problem gdy wystąpi bootloop Androida (telewizor "wisi" nam na logu producenta lub animacji startowej).

Wgrywanie softu nie jest jednak cudownym lekarstwem na wszystkie usterki, jeżeli nie pomaga, przyczyn problemu trzeba szukać, gdzie indziej.


Pozdrawiam

13
Wczoraj z rana coś mnie podkusiło i zainstalowałem Tubio na swój telewizor Manty 94901s i tu zaskoczenie. Działa dużo lepiej od NewPipe, jest logowanie się, zdecydowanie lepszy interfejs, wiele filmów jest HD. :D
Więcej napisałem w wątku:
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/tubio-nie-przez-dlna-ale-bezposrednio-instalowane-z-pliku-apk-dziala-mancie/

Może jedna istotna uwaga, pierwszy klip filmowy nie rusza, należy wybrać inny (do tego pierwszego zawsze można wrócić), potem wszystko już działa.


Edit. Palop, znalazłem zmodowaną apkę Tubio 2.60 (wielkość pliku 30,21 MB), instalacja tylko na telewizor:
https://www.happymoddownload.com/tubio-cast-web-videos-to-tv-mod/com.aesoftware.tubio/

Prośba, przetestuj ją na Mancie (na smartfona nie instaluj, apka zmodowana, ale na telewizor całkowicie bezpieczna). Warto zrobić konfigurację ustawień aplikacji, aby dokonać konfiguracji ustawień klikamy na ikonkę trzech pionowych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu ekranu ekranu telewizora.
Aplikację Tubio 2.60 do tej pory testowałem przez 2 godziny, działa stabilnie.

Są też inne zmodowane wersje Tubio (starsze i nowsze), w chwilach wolnych przetestuje je na Mancie.

Uwaga!!! Na smartfona używam tylko ostatniej dostępnej wersji z Google Play, staram się modowanych wersji ze względów bezpieczeństwa nie instalować na smartfona.

Na telewizor nie ma większego ryzyka wirusów itp. Przecież nie mamy tam żadnych wrażliwych danych, nie robimy przez telewizor przelewów bankowych itp. operacji które wymagają koniecznie zabezpieczonego sprzętu. Na swojej Mancie w ciągu blisko trzech lat zainstalowałem (i odinstalowałem) z plików APK dziesiątki różnych aplikacji i ich zmodowanych wersji, nigdy nie było żadnych problemów z telewizorem.


Pozdrawiam

14
Coś mnie dzisiaj podkusiło i zainstalowałem dzisiaj rano Tubio z pliku APK na Mancie 94901s (w trakcie instalacji klikamy OK, gdy są komunikaty, plik APK można pobrać stąd (rozmiar pliku APK 28,9 MB):
https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=tubio

https://www.apkmirror.com/apk/ae-software-ltd/tubio-cast-web-videos-to-tv-chromecast-airplay/tubio-cast-web-videos-to-tv-chromecast-airplay-2-67-release/tubio-cast-web-videos-to-tv-chromecast-airplay-2-67-android-apk-download/

Lub z tej witryny:
https://tubio.en.uptodown.com/android

https://tubio.en.uptodown.com/android/download


Tutaj zaskoczenie wszystko działa, oczywiście sterownie pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową. Po instalacji wchodzimy w Select TV, wybieramy znajdujący się na dole wyświetlonej listy >  Local playback (Unknown Android TV on nt.....)

Obsługa aplikacji jest jest taka sama jak z telefonu, ale jest jednocześnie więcej wyświetlane na ekranie telewizora.

Rozdzielczość materiału  wideo wybieramy klikając na środek ekranu. Następnie w czasie pauzy filmu wideo, w prawym górnym rogu ekranu klikamy na ikonkę koła zębatego, Ustawienia odtwarzania, wybieramy jakość odtwarzania 720p (nie automatyczną!!!) Ustawienia zatwierdzamy, przeciągając do góry planszy USTAWIEŃ i na samym dole klikając na > OK

Pozostała obsługa jest podobna jak na telefonie, z tym, że do sterowania używamy kursora Air Mouse lub myszki bezprzewodowej:

http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/youtube-przez-dlna-na-mantach-94801s-oraz-94801s-dziala-naprawde-rewalacyjnie!/

Może być,że pierwszy klip filmowy nie rusza, należy wybrać inny (do tego pierwszego zawsze można wrócić), potem wszystko już działa.


Pozdrawiam


15
MANTA ANDROID TV / Odp: 50LUA19S
« dnia: Września 11, 2020, 12:18:24 »
Oczywiście, tak może być u Ciebie. U lobuza  mogą być inne przyczyny np.  ustawienia panela matrycy są rozregulowane.


Pozdrawiam

Strony: [1] 2 3 ... 91