Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Arkady1964

Strony: [1] 2 3 ... 51
1
MANTA ANDROID TV / Odp: dzwiek
« dnia: Sierpień 18, 2019, 06:17:14 »
W każdym dekoderze jest regulacja głośności. Daj maksymalnie zgłośnienienie. Jeżeli to nie pomoże, przywróć telewizor do ustawień fabrycznych, może ustawienia telewizora zostały zmienione. Reset telewizora powinien pomóc usunąć problem. Ostatnie co można jeszcze zrobić to reset dekodera kablówki tj. przywrócenie ustawień fabrycznych dekodera.


Pozdrawiam

2
LED94901S EMPEROR Android TV / Odp: jak zrotowac
« dnia: Sierpień 18, 2019, 05:59:48 »
Funkcja programisty występuje w Androidzie na smartfona lub tableta. Nie występuje natomiast w żadnym Android TV.  Wynika to z tego, że mimo że te urządzenia są oparte na Androidzie, Android TV jest oddzielnym odgałęzieniem Androida.

Pozdrawiam

3
MANTA ANDROID TV / Odp: Dźwięk z gniazda słuchawkowego i tv
« dnia: Sierpień 15, 2019, 20:35:09 »
Jeżeli w menu/setup nie ma możliwości ustawienia, oddzielnie dźwięku to znaczy, że podłączenie kabla pod wejście słuchawkowe automatycznie odcina sygnał audio na głośniki w TV.  Menu/setup telewizora jest po polsku trzeba tylko je przejrzeć.


Pozdrawiam

4
LED94901S EMPEROR Android TV / Odp: Instrukcja Obsługi
« dnia: Sierpień 15, 2019, 08:44:30 »
Nie ma innej instrukcji do tego modelu telewizora. Jak masz jakieś pytania dotyczące tego telewizora lub ogólne audio-wideo, możesz spytać się na forum.


Pozdrawiam

5
MANTA ANDROID TV / Odp: 55 LUA 68 L - nie działa Player
« dnia: Sierpień 13, 2019, 09:38:04 »
Wszystko wyżej opisane działa. Instaluje się bez problemu. Tak jak napisałem,  logowanie się nie jest aktywne poza tym wszystko jest stabilne.


Pozdrawiam

6
MANTA ANDROID TV / Odp: dzwiek
« dnia: Sierpień 13, 2019, 09:30:58 »
Jaśniej napisz w czym jest problem.

Pozdrawiam

7
MANTA ANDROID TV / Odp: YouTube 55lua38l
« dnia: Sierpień 08, 2019, 11:05:09 »
Na Kodi YouTube też można odbierać.

Ta wersję YouTube Android TV  wersja arm, ta lub podobna 1.3 i 1.5  działają bez żadnego problemu na telewizorach Manty:

https://www.apklinker.com/apk/google-inc/youtube-for-android-tv/youtube-for-android-tv-1-3-8-release/youtube-android-tv-1-3-8-android-apk-download/Pozdrawiam

8
AKTUALIZACJA:

Odtwarzacz SPMC/Kodi od przeszło roku niestety już nie jest wspierany. SMPC dalej jest bardzo dobrym odtwarzaczem, ale na Androida 4.2.2 i niższe wersje Androida.

https://forum.kodiwpigulce.pl/showthread.php?tid=610

Poszukiwałem odtwarzacza alternatywnego do Kodi, jednak muszę przyznać, że dla odtwarzaczy multimedialnych Kodi 17 i Kodi 18 chyba nie ma obecnie lepszej alternatywy. Odtwarzają praktycznie  wszystkie formaty plików audio/wideo z podłączonego pendrajwa, co jest dla mnie najbardziej istotne. Co do wtyczek  wystarczą trzy strumieniowe wtyczki tj. Phantom,  Alltube,  FanFilm.   Podkreślam, że szczególnie wtyczka Phantom działa wyjątkowo stabilnie (dla zainteresowanych szersze informacje dostępne są na stronach internetowych kodiwpigulce.pl).

Do tego dla znaczącego ułatwienia obsługi oraz ładnego i nowoczesnego interfejsu zainstalowaną mam do Kodi skórkę Transparency (Transparency!).  Dzięki tej skórce nawigacja po menu Kodi jest intuicyjna,  szybka i prosta w obsłudze.  Wygląd interfejsu Transparency nie jest "sięrmiężny" i jest przyjemny w odbiorze.Serdecznie pozdrawiam wszystkich uzytkowników Forum

9
Działa ale w przypadku zawieszenia się telewizora gdy nie mamy dostępu do menu/setup Manty.

"Zawiesił się telewizor, pojawił się czarny obraz i działa tylko włączenie i wyłączenie telewizora. Należy przeprowadzić twardy reset telewizora zgodnie z procedurą".   
Podana metoda twardego resetu jest z oficjalnej strony Manty:

https://manta.com.pl/product/led94901s/Pozdrawiam

10
Tu jeszcze masz drugą metodę przywracania ustawień fabrycznych, ale tę używamy w przypadku jak nie mamy dostępu do menu np. jest czarny ekran i działa zasilanie w telewizorze, link poniżej:

Stosować dla modeli  Manta LED94901S/Manta LED94801S


http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/info-samodzielna-naprawa-gdy-zawiesil-sie-telewizor-pojawil-sie-czarny-obraz/


Powodzenia

11
Nie wiem czy doczytałeś o potrzebie użycia myszki bezprzewodowej, bynajmniej tak jest u mnie, przy usuwaniu pobranych plików z folderu POBRANE. Jeżeli masz 49 calowy telewizor Manta LED94901S lub 48 calowy telewizor Manta LED94801S może być konieczne użycie myszki bezprzewodowej lub pilota air mouse aby kliknąć na wybrane pliki i kosz.


Co do przywracania ustawień fabrycznych w Manta LED94901S/Manta LED94801S, link do info poniżej:
 
http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/info-przywracanie-ustawien-fabrycznych-w-mancie/


Pozdrawiam

12
Pobrane pliki znajduja sie w folderze  POBRANE angielska nazwa folderu DOWNLOADS. Należy usunąć pliki z tego folderu. Jeżeli masz 49 calowy telewizor Manta LED94901S lub 48 calowy telewizor Manta LED94801S może być konieczne użycie myszki bezprzewodowej lub pilota air mouse aby kliknąć na wybrane pliki i kosz.

Uwaga.  Przy częstej instalacji i deinstalacji aplikacji zostają ukryte "śmieci" w systemie. Manty mają mało pamieci wewnętrznej i pamięć wewnętrzna się "zapycha". Jedynym wyjściem jest wtedy przywrócenie pamieci fabrycznej co skutecznie oczyści system ze "śmieci".


Pozdrawiam

13
EShare powinno działać z telewizorem Manty ale też aplikacja CetusPlay  (CetusPlay - Android TV Remote Control) obsługuje Mantę ze smartfona. 

Po prawdzie jednak ja na swojej Mancie EShare lub podobne aplikacje typu  CetusPlay stosuję awaryjnie np. jak mam rozładowanego  air mouse IBOX ares 3, ale akumulator IBOX ares 3 trzyma bardzo długo i sterowania za pomocą smartfona używam sporadycznie.Pozdrawiam

14
Mam tego typu pilota działa znakomicie. Air mouse    -    uniwersalny pilot zdalnego sterowania obsługujący wiele urządzeń. Posiada wbudowany żyroskop. Pełni rolę myszki, klawiatury i pilota w jednym.

Mam takie dwa piloty:

Measy RC11 Air mouse -  klawiatura MEASY SMART+AIR MOUSE tv/win/androidy                 Klawiatura i mysz "powietrzna" działa w 100% (jedynie brak właczenia TV, co ciekawe wyłaczenie TV działa),  sterownik USB trzeba wyjąć jest tam gdzie są baterie, wielkości bardzo małego pendrajwa i podłączyć pod USB TV.
Zalętą jest odporna na upadki obudowa i wygodna obsługa.

IBOX ares 3 - uniwersalny pilot sprzęgnięty z klawiaturą oraz myszką. Produkt ma rozmiary tradycyjnego pilota do telewizora, jednakże jest dwustronny. Na jednej stronie znajduje się standardowy pilot, natomiast drugą zajmuje klawiatura w układzie QWERTY. Ładowanie akumulatora ładowarką z mikro USB, typowa jaką stosuje się do telefonów.
Zalętą jest niewielki rozmiar i wygodna obsługa.

Co do sterowania smartfonem to nie ma nawet porównania, Air mouse bije na głowę sterowanie smartfonem. 


Pozdrawiam

15
MANTA ANDROID TV / Odp: Aplikacja play now nie działa - Manta 55LUA68L
« dnia: Sierpień 04, 2019, 09:07:34 »
Na Manty polecam   Build (wizard)  CMKodi 18 Bello Nero  (v0.0.3)

Szersze info w wątku:

http://www.manta.info.pl/forum/led94901s-emperor-android-tv/info-jak-ominac-ograniczenia-w-pamieci-wewnetrznej-w-manta-94901s-przy-kodi-18/msg39525/#new


Pozdrawiam

Strony: [1] 2 3 ... 51