Autor Wątek: Manta PMP01 - czy będzie aktualizacja?  (Przeczytany 4517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

luin

• Newbie
  • *
Manta PMP01 - czy będzie aktualizacja?
« dnia: Czerwca 29, 2012, 13:42:59 »
W sieci coraz więcej dostępnych jest filmów, w których obraz 3D kodowany jest "side-by-side", ale w pionie. Player ich nie obsługuje, choć technicznie rzecz biorąc nie jest to specjalnie inny proces nakładania obrazów niż w sytuacji, gdy są one źródłowo obok siebie.

Czy jest może planowana aktualizacja oprogramowania, która umożliwiłaby obsługę filmów również w ten sposób zapisanych? I czy może jest w planach dodanie obsługi formatu MP4 dla plików wideo?

bether

• Newbie
  • *
Odp: Manta PMP01 - czy będzie aktualizacja?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 06, 2012, 12:09:35 »
Odtwarza filmy *.mp4 bardzo dobrze w 3D jak i w 2D.
Jednakże przydałaby się opcja "rename - zmien nazwe" w menu obok "kopiuj", "skasuj", aby szybko dodać [3D] przed plikiem, albo jeszcze prościej przydałaby się "opcja dodaj [3D]" zamiast rename.

edit:
Tu jest najnowszy firmware, ale uwaga po aktualizacji nie będzie języka polskiego tylko angielski.
http://bbs.gadmei.com/forum.php?mod=viewthread&tid=17&highlight=p83
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2012, 09:54:37 wysłana przez bether »

xtro

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 15, 2012, 16:19:06 »
A faktycznie po pierwsze coraz wiecej jest filmow under over zamiast SBS, brakuje mi natomiast by filmy SBS byly kompresowane rmvb przez co pliki by mogly byc do 1GB...

Niestety mkv mimo bardzo dobrej jakosci sa zasysane bardzo dlugo... sam zrobilem niedawno dla testu malutki mp4 sbs jakosc byla jakby ciu rozmazana ale wymiar 4x mniejszy pliku

Co do firmware jest faktycznie menu aktualizacji i ciekawi mnie jeden kabelek w pudelku - przejsciowka mini usb na usb in - czyzby pojawila sie opcja np podpiecia karty sieciowej w przyszlosci. Ogolnie w tej Macie brakuje cholernie opcji odtwarzania youtubr, gdyby to bylo a na YT pelno jest filmow 3D i trailerow to by byla swietna opcja... generalnie do firmy Manta: idzcie w kierunku zbudowana hybrydy PMP01 z chocby MIS02 (czyli to co ja mam i  z czego pisze. Gdyby cena marketowa tego oscylowala w rzedzie tego za co ja kupilem oba urzadzenia czyli tak 400-500 zl to z pewnoscia znalazl by taki tab3d nabywcow.... i jeszcze zintegrowac do tego kamere x2 czyli 2 oczka przynajmniej svga by mozna komunikator 3D jakis dodac TO BY BYL STRZAL w 10 (za pomysl licze na pierwszy egzemplaz takiego produktu do testow :) bezzwrotnie ! :))))

bether

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Września 18, 2012, 12:13:47 »
Witam,
Kabelek o, którym piszesz służy do podłączania zewnętrznych urządzeń USB, player ten posiada USB OTG tzw. host.
Dodam, że posiadając tę funkcję player mógłby faktycznie posiadać sterowniki np. do webkamerki lub USB 2.0 Audio/Video Grabber co stworzyłoby z tego playerka istny monitorek.

Ja do konwersji używam darmowych programów "StereoPhoto Maker" i "Stereo Movie Player" ze strony http://stereo.jpn.org/eng/
Jeszcze więcej programów http://www.3dstereo.com.pl/linki.htm

Szkoda, że Manta3D nie ma opcji odwracania stron 3D, bo to powinna być podstawowa funkcja wszelkiego typu odtwarzajek 3D w większości jest, ale nie w Mancie.
Niestety strata jest po stronie producenta, ponieważ sam byłem świadkiem, gdy ludzie oglądali ten player w sklepie i nie byli przekonani, mówili: "coś tam jest...ale nie do końca 3D)
Dopiero gdy włączyłem im z pendrive odwrócone zdjęcia i filmy to dopiero zaczęły się ochy i achy.

pozdrawiam "programistów"
Marek