Autor Wątek: Manta konwerter MM307 3D  (Przeczytany 6663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szympans1960

• Newbie
  • *
Manta konwerter MM307 3D
« dnia: Lutego 05, 2012, 19:06:13 »
MAM PYTANIE DO CREATORA KONWERTERA 2D NA 3D MM307. SA DOŁACZONE DO NIEGO OKULARY RED/CYJAN DO STEREOSKOPOWEGO OBRAZU 3D PISZE W REKLAMIE ZE PRZERABIA TEZ 2D NA 3D W  SIDE BY SIDE 3D HALF
TO ZNACZY OBRAZ PODZIELONY NA POŁOWE .DO TEGO FORMATU RACZEJ STOSUJE SIE OKULARY PASYWNE NIE RED/CYJAN
PROSZE O ODPOWIEC JEZELI KTOS JUZ TESTOWAT TO URZADZENIE CZY TYLKO TRZEBA STOSOWAC OKULARY RED /CYJAN
DOŁACZONE W ZESTAWIE CZY TEZ OKULARY PASYWNE TEZ MOZNA. WIADOMO ZE STEREOSKOPIA NIE JEST DOBRA DLA
OCZU.CO INNEGO OKULARY PASYWNE SA LEPSZE
PROSZE O ODPOWIEDZ
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2012, 20:25:40 wysłana przez jsadkowski, Reason: literówki »

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Manta konwerter MM307 3D
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 05, 2012, 20:27:33 »
To urządzenie pozwala na wyświetlanie obrazu 3D na zwykłych tv czy projektorach, dlatego okulary muszą być anaglifowe. Żeby korzystać z okularów polaryzacyjnych (pasywne) czy aktywnych migawkowych ekran (panel LCD) musi wspierać daną technologię.

PS. Proszę nie pisać wszystkiego wielkimi literami, wielkie litery w internecie oznaczają krzyk.

paweł

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 03, 2012, 08:55:50 »
Zakupiłem MM 307 ale niestety po prawidłowym podłączeniu z dekoderem " n " telewizji po paru sekundach zanikał obraz w moim telewizorze marki Philips z górnej półki. Czy MM 307 współpracuje z każdym telewizorem posiadającym wejścia HDMI.?. Następnie podłączyłem do PS 3 , obraz nie zanikał ale nie widziałem jakichkolwiek zmian, na wyświetlaczu urządzenia żaden led zmiany systemu się nie świecił a pilot jakby wogóle nie reagował. Zwróciłem sprzęt do morele.net w celu sprawdzenia go i na tą chwilę odpisano mi że jest on dobry. Co dalej nie wiem, na razie sprawdziło się powiedzenie - nie kupuj kota w worku. Proszę o pomoc o co tu chodzi ?.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2012, 15:56:54 wysłana przez paweł »

mdk

• Newbie
  • *
  • www.filmy-dokumentalne.com
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 01, 2012, 19:59:36 »
Mam telewizor PHILIPS 37PFL7605H LED i kamerę Sony HDR-TD20VE, czy ten konwerter sobie poradzi?
www.filmy-dokumentalne.com - codziennie nowe filmy i reportaże

www.nantek.com.pl - strony i sklepy www

mdk

• Newbie
  • *
  • www.filmy-dokumentalne.com
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 03, 2012, 21:40:27 »
1) Kamera nagrywa w trybach SIDE-BY-SIDE i FRAME PACKING. Jak przerzucam film na YouTube to wygląda to tak (czyli do niczego):
http://www.youtube.com/watch?v=O0KxQmWaoBo

Zmiana opcji 3D YouTube nic nie daje:

Chce uzyskać taki efekt:
http://www.youtube.com/watch?v=RUsqwaeDekM,

Jeśli mi się uda to będę mógł oglądać film 3D na okularkach za 25 zł firmy hama (czerwono zielone, szczególnie na dużych ekranach 3D JEST widoczne bo testowałem):

2) Chce aby konwerter działał tak:
- nagrywam filmik 3D kamerą,
- podłączam konwerter między kamerą Sony HDR-TD20VE, a telewizorem Philips 37PFL7605H/12 (telewizor NIE 3D),
- na telewizorze pojawia mi się film przystosowany do okularków jak z fotki powyżej.
www.filmy-dokumentalne.com - codziennie nowe filmy i reportaże

www.nantek.com.pl - strony i sklepy www

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 04, 2012, 11:45:06 »
Konwerter powinien zrobić to co chcesz osiągnąć.
Jednak do okularów jakie są w komplecie. Musisz sprawdzić czy te Twoje mają takie same kolory, gdyż bywają z tym różnice i wtedy obraz 3D nie jest widziany poprawnie.

Ale...
skoro masz już materiał 3D sbs to wystarczy go odpowiednio przekonwertować na anagliphowy i nie musisz używać żadnego dodatkowego konwertera. Wyświetlisz na bezpośrednio na tv.
Poszukaj dobrego poradnika o konwertowaniu materiału SBS na anaglyph.
Tutaj jest na przykład poradnik, ale z wykorzystaniem komercyjnego programu:
http://cyther423.blogspot.com/2011/07/convert-h-sbs-mkv-video-into-colorcoded.html
Poszukaj poradników robionych w oparciu może o virtualdub.