Autor Wątek: MSP94501 EASY SELFIE pojawiające się reklamy i inne zachowanie jak z wirusem  (Przeczytany 315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pe

• Newbie
  • *
Podjąłem pewne kroki w odnośnie wirusa o ogromnych uprawnieniach, który opisują forumowicze użytkujący telefon MSP94501 EASY SELFIE.

Wirus taki prócz wyświetlania reklam ma całe mnóstwo innych uprawnień a należy pamiętać, że odpowiednie uprawnienia dają wiele, np.:
- dostęp do smsów - program przeczyta np. nasze kody sms z banku
- dostęp do wybierania numeru telefon - program zadzwoni do Rwandy w promocyjnej cenie 29.99 za minutę
- dostęp do kontaktów - program zna maile do ataków innego typu (zaczynając od głupich telefonów z garnkami i maili o markowych zegarkach za 25$)
- dostęp do klawiatury - program czyta znaki, które wpisujemy (np. hasło do banku)
To tylko takie co najłatwiej spieniężyć, ale to tylko wierzchołek góry lodowej ... (gdzie są po drodze nasze zdjęcia czy filmy, oraz prywatne treści wiadomości pisanych i odbieranych) .

Rozważam pozew zbiorowy, jeśli ktoś czuje, że ten telefon jest produktem niebezpiecznym, który wyrządził mu szkodę (strata prywatności, lek przed reperkusjami używania telefonu z takim oprogramowaniem, obawy o swoje dane, pieniądze itp.), to proszę o kontakt.

Andrzej Karpiński

• Newbie
  • *
Odp: MSP94501 EASY SELFIE pojawiające się reklamy i inne zachowanie jak z wirusem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2018, 09:32:06 »
Witam na forum, od jakiegoś czasu mój telefon sam instaluje aplikacje: androidsul, bla.bla.com, jakiegoś cleanera i jeszcze inne siuwaksy. Mogę to odinstalować, ale jak tylko połączę się z internetem to znowu się instalują. Problem jest tylko na telefonie MSP94501, bo na drugim Rocky 3 tego nie ma. Próbowałem ustawień fabrycznych, resetowałem też zanim zainstalował się system i cały czas to samo. Antywirusy przepuszczają te apki, bez żadnego info. Próbowałem już chyba wszystkich antywirusów i tylko eset coś tam widzi, ale nie może tego usunąć. Proszę o link i instrukcję na adres: andrzej.karpinski@gmail.com