Autor Wątek: Jak instalować aplikacje na karcie SD?  (Przeczytany 4323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ryszard31

• Newbie
  • *
Jak instalować aplikacje na karcie SD?
« dnia: Grudzień 21, 2013, 13:28:00 »
Mam MS5001 od paru tygodni - spisuje się bez zastrzeżeń.  Jestem początkującym użytkownikiem Androida, jedyną rzeczą, której na razie nie mogę "złamać" jest aktywowanie możliwości instalowania/przenoszenia aplikacji na zewnętrzną kartę SD. Link2SD wywala komunikat o nie wykryciu drugiej partycji... :( Czy ktoś ma jakieś sugestie?

RgR

• Newbie
  • *
Odp: Jak instalować aplikacje na karcie SD?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2014, 01:57:43 »
Sam próbuję to jakoś obejść :p Niestety jedynym wyjściem będzie chyba root...

monek24

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2014, 16:20:11 »
Sam próbuję to jakoś obejść :p Niestety jedynym wyjściem będzie chyba root...
niestety tylko root pomoże

wegi

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2014, 13:54:20 »
Czy komuś udało się rozwiązać ten problem? ( chociażby poprzez skuteczny root?)

marko

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2014, 23:10:42 »
Witam. Od kilku dni cieszę się moim nowym ms5001. Jestem bardzo zadowolony (mimo, że przesiadłem się z SGS2, który jest wciąż bardzo dobrym telefonem). Jedynej rzeczy, której mi brakuje to root'a - w celu poszerzenia dostępnej dla użytkownika pamięci (internal storage). W katalogu /system aż roi się od niepotrzebnych plików, których bez root'a niestety usunąć się nie da. Pytanie: udało się komuś zrutoować ms5001 - a jeżeli tak to w jaki sposób? Pozdrawiam.

kylevessPL

• Hero Member
  • kylevessPL - impossible becoming possible!
    • Status GG
    • Mój stan Skype
    • Profil na xda
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2014, 01:12:53 »
Witam. Od kilku dni cieszę się moim nowym ms5001. Jestem bardzo zadowolony (mimo, że przesiadłem się z SGS2, który jest wciąż bardzo dobrym telefonem). Jedynej rzeczy, której mi brakuje to root'a - w celu poszerzenia dostępnej dla użytkownika pamięci (internal storage). W katalogu /system aż roi się od niepotrzebnych plików, których bez root'a niestety usunąć się nie da. Pytanie: udało się komuś zrutoować ms5001 - a jeżeli tak to w jaki sposób? Pozdrawiam.
Po pierwsze roota fabrycznie nigdzie nie dostaniesz, chyba że jak kupisz gdzieś w Chinach od nieautoryzowanego producenta :) Co do sposobu, to temat był wielokrotnie poruszany: najlepiej UnlockRoot lub KingoRoot. A jak już nie pomoże, to ściągnij aplikację, ale tym razem prosto na telefon, o nazwie Root Master. Gdzieś na XDA jest o tym wątek i link do strony producenta. Jest po chińsku, ale główny przycisk download jest widoczny. Co do aplikacji do zarządzania rootem, to jest po angielsku, w przypadku najnowszej wersji.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2014, 18:08:00 wysłana przez kylevessPL »
kylevessPL - impossible becoming possible!
Moja strona WWW: http://adf.ly/rUP4U
AndroGeek
Mój profil xda - http://forum.xda-developers.com/member.php?u=4807387
Mój smartfon - Samsung Galaxy Trend Lite/Fresh S7390
Moje taby - Manta MID08S, Manta MID9701

mantatab801

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2014, 17:34:23 »
Po pierwsze roota fabrycznie nigdzie nie dostaniesz, chyba że jak kupisz gdzieś w Chinach od nieautoryzowanego producenta :) Co do sposobu, to temat był wielokrotnie poruszany: najlepiej UnlockRoot lub KingoRoot. A jak już nie pomoże, to ściągnij aplikację, ale tym razem prosto na telefon, o nazwie Root Master. Gdzieś na XDA jest o tym wątek i link do strony producenta. Jest po chińsku, ale główny przycisk sownload jest widoczny. Co do aplikacji do zarządzania rootem, to jest po angielsku, w przypadku najnowszej wersji.

marko

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2014, 22:22:26 »
Po pierwsze roota fabrycznie nigdzie nie dostaniesz, chyba że jak kupisz gdzieś w Chinach od nieautoryzowanego producenta :) Co do sposobu, to temat był wielokrotnie poruszany: najlepiej UnlockRoot lub KingoRoot. A jak już nie pomoże, to ściągnij aplikację, ale tym razem prosto na telefon, o nazwie Root Master. Gdzieś na XDA jest o tym wątek i link do strony producenta. Jest po chińsku, ale główny przycisk download jest widoczny. Co do aplikacji do zarządzania rootem, to jest po angielsku, w przypadku najnowszej wersji.

Dzięki za info odnośnie UnlockRoot/KingoRoot/RootMaster. Mam jeszcze pytanie czy przed przystąpieniem do prób root'owania można się zabezpieczyć przed zafundowaniem sobie brick'a? Chodzi o to, że można sobie ewentualnie zrobić  backup w trybie recovery - ale co, jeśli zwiesimy sobie telefon tak, że tryb recovery przestanie nam się odpalać?

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2014, 22:31:21 »
Czy po włożeniu karty nie zmienia się domyślne miejsce instalowania aplikacji?

marko

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2014, 23:21:16 »
Może się zmieniać ale niektóre appki i tak wymuszają instalację (przynajmniej częściowo) w internal memory (np. Whatsapp, Google Drive, Youtube) co w końcu prowadzi do zapchania pamięci wewnętrznej.

kylevessPL

• Hero Member
  • kylevessPL - impossible becoming possible!
    • Status GG
    • Mój stan Skype
    • Profil na xda
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2014, 09:00:13 »
Jeśli chodzi o roota, to legenda mówi, że były tylko dwa przypadki bricka. Nawet jeżeli ci się nie uda go zrobić, to wywali po prostu błąd i tyle, nie ma potrzeby robienia backupu.
kylevessPL - impossible becoming possible!
Moja strona WWW: http://adf.ly/rUP4U
AndroGeek
Mój profil xda - http://forum.xda-developers.com/member.php?u=4807387
Mój smartfon - Samsung Galaxy Trend Lite/Fresh S7390
Moje taby - Manta MID08S, Manta MID9701

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2014, 08:38:01 »
Może się zmieniać ale niektóre appki i tak wymuszają instalację (przynajmniej częściowo) w internal memory (np. Whatsapp, Google Drive, Youtube) co w końcu prowadzi do zapchania pamięci wewnętrznej.
Niestety tak będzie zawsze. Można próbować po zrootowaniu narzędzi typu app2sd które całość przenoszą na specjalnie sformatowaną partycję karty pamięci, a w pamięci pozostawiają tylko link do programu, ale to znacznie więcej zabawy. Trzeba choćby podzielić kartę pamięci na 2 partycje i specjalnie te partycje sformatować.