Autor Wątek: Słaby zasięg w tablecie  (Przeczytany 1880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lukasz11227

• Newbie
  • *
Słaby zasięg w tablecie
« dnia: Grudzień 27, 2014, 16:23:37 »
Witam mam pytanie dla posiadaczy modelu mid 9703 3g czy u was też tablet ma bardzo słaby zasięg i działa tylko na zewnątrz? Bo u mnie nie da rady się połączyć z internetem kiedy jestem w domu. Z góry dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi

gani

• Newbie
  • *
Odp: Słaby zasięg w tablecie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2014, 16:32:21 »
U mnie jest tak samo. 3G modem jest bardzo słabi.

Tomashj29

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2014, 18:12:54 »
U mnie podobnie, niestety...  Ale za taka cenę nie można spodziewać się nie wiadomo czego. Ja w domu korzystam z WIFI, a na zewnątrz dobrze śmiga na mobilnym. Jeżeli komuś bardzo zależy na dobrym wbudowanym modemie to np. samsung GALAXY Tab 4 u mnie w domu wyciąga ponad 20 Mbps a Manta na tej samej karcie ledwo ok 1 Mbps.

Hall9000

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2014, 18:32:21 »
No nie jest za dobry ale działa wewnątrz domu.Na karcie T-Mobile osiągam 1 MB/s ; na tej samej karcie w smartfonie 3 MB/s na szczęście w razie czego mogę ze smartfona udostępnić sobie net na tablet.

Dużo zależy też od sieci bo kiedyś uzyskałem 6 MB/s na tablecie a T-Mobile to ogólnie porażka działa kiedy i jak chce

WIFI na tablecie i smartfonie w domu - ok 25-27 MB/s  a mam net 30 MB/s
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2014, 18:52:31 wysłana przez Hall9000 »

Grześ

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2014, 04:43:34 »
Potwierdzam,w moim tablecie również nie działa jak należy modem 3G.Nie działa Aero2,był także sprawdzany na karcie plusa i play.Tablet zwrócony na reklamację,czekam na odpowiedź

Tomashj29

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2014, 08:47:47 »
Istnieje prawdopodobieństwo że jest to wina firmwaru a nie samego modemu. Sprawdziłem parametry dBm i asu i oba są identyczne w tablecie i smartfonie, więc teoretycznie prędkość połączenia internetowego powinna być przybliżona a na smatfonie jest ponad dwukrotnie wyższa...
Znalazłem tablet (PIPO U3) który jest prawie identyczny jak nasza Manta a ostatnia aktualizacja jego firmwaru jest o rok młodsza niż Manty i jest na niego Custom ROM (Pipo_U3_RileyROM). Jak czas pozwoli to spróbuję odpalić Mante na tym sofcie i zobaczymy czy coś się zmieni. Dużą pomocą byłby Stock ROM do Manty ale jak do tej pory sprzedawca nie chce go udostępnić...