Autor Wątek: Uniwersalna ładowarka do manty - micro usb :)  (Przeczytany 1234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

petercobra

• Newbie
  • *
Uniwersalna ładowarka do manty - micro usb :)
« dnia: Marzec 30, 2015, 17:17:14 »
Witam,

Od jakiegoś czasu nie mogłem sobie poradzić z ładowaniem tabletu w aucie (durny wtyk do ładowania...). Co za troll wymyślił dwa gniazda - jedno do transmisji danych, drugie do ładowania... Przecież ładowanie jest na 5V DC czyli USB!!! Nie zastanawiając się długo postanowiłem lekko zmodować mój tablet  ;D

!!!UWAGA!!!
"OD RAZU INFORMUJĘ, ŻE WSZYSTKO ROBIMY NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!  ;D" - zapożyczone z innych poradników

Potrzebne narzędzia:
- miernik uniwersalny
- coś do odkręcenia dwóch śrubek (ja użyłem kompletu wkrętaków precyzyjnych za 3zł z tesco/reala)
- 3cm kabelka (użyłem do tego projektu kawałka drutu do domofonu z uwagi na jego sztywność)
- osprzęt do lutowania (polecam cienki grot i kolkę)
- lupa lub dobry wzrok
- 15-60 min czasu wolnego

Wykonanie:
Zdejmujemy obudowę, ostrożnie wylutowujemy kabelki od baterii (czarny i czerwony), odpinamy wiązki (flexy), wykręcamy dwie śrubki mocujące płytkę. Wyciągamy płytkę i odwracamy ją tak aby widzieć gniazdo usb. Wpinamy kabelek pod usb do tabletu i kompa. Bierzemy w ręce miernik i robimy pomiar na 4 małych pinach (patrząc na piny pierwszy z prawej powinien być +5V DC). Teraz cała filozofia polega na wlutowaniu kabelka w ten pin i połączenie go z grotem gniazda zasilania od tabletu (wystaje z wtyczki plastikowej taki mały **** - tam trzeba się wpiąć). Po udanym lutowaniu podpinamy micro usb pod tablet, robimy pomiary (obudowa micro usb, + od gniazda zasilania i sprawdzamy czy jest +5V DC). Jeśli wszystko jest ok,naklejamy kawałek taśmy izolacyjnej na nasze dzieło, składamy cały sprzęt, idziemy do sklepu monopolowego, kupujemy browar, pakujemy w paczkę i wysyłamy do mnie  ;D

Pozdr