Autor Wątek: Strasznie słaby zasięg wifi  (Przeczytany 8688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fredrick

• Newbie
  • *
Strasznie słaby zasięg wifi
« dnia: Styczeń 27, 2013, 04:48:19 »
Witam,
Mam pytanie do użytkowników tego tabletu o to jak jest u Was z zasięgiem wifi?
Przed oddaniem go do serwisu chciałbym zapytać czy też tak macie.
W domu mam dość rozbudowaną sieć bezprzewodową. Dwa routery w standardzie "b/g/n" i jeden w "b/g".
Kombinowałem już na wszelkie sposoby i nic z tego. Zmieniałem już w każdym kanały nadawania, moc sygnału, czy nawet prędkości maksymalne i nic z tego nie wyszło.
Sprawa wygląda tak, że tablet "widzi" sieć tylko w pomieszczeniu w którym znajduje się router. Ewentualnie "jako tako" chodzi jeśli znajduje się przeszkoda w postaci cienkiej ściany. Dodam, że każde inne urządzenie które użytkuję w domu (laptopy, smartfony czy telewizor) nie ma z tym żadnego problemu.

Chudy_2001

• Newbie
  • *
Odp: Strasznie słaby zasięg wifi
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2013, 10:53:47 »
Na moim tablecie Wi-FI działa poprawnie przez 2 ściany lub piętro, ale router ma antenkę 4dbi 8)

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2013, 12:34:40 »
Zasięg nie powinien odbiegać od innych podobnych urządzeń, czyli przy standardowym routerze powinien starczyć na całe mieszkanie, czy kilka pokoi w domku.

tcherpaq

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2013, 20:23:12 »
Witam wszystkich serdecznie.
Dopiero co kupiłem taki sam tablet i mam ten sam problem. Z Waszych odpowiedzi wynika, że nie jest to normalne zachowanie.  Co zrobić w tym przypadku ? Tylko gwarancja i długie oczekiwanie na naprawę, czy są jakieś podstawy do zwrotu urządzenia w sklepie ? Może wystarczy jakaś aktualizacja ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2013, 20:47:01 wysłana przez tcherpaq »

Chudy_2001

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2013, 11:58:42 »
Zasięg nie powinien odbiegać od innych podobnych urządzeń, czyli przy standardowym routerze powinien starczyć na całe mieszkanie, czy kilka pokoi w domku.

Odbiega dość mocno, Zrobiłem dwa testy :

1. W domu, tam gdzie komórki mają zasięg od -80 do -70 dbm, to tablet nie łapie już sieci

2. Przystawiłem dwa telefony komórkowe do szyby w oknie. Pierwszy na androidzie złapała 6 sieci wi fi, drugi bez systemu znalazł 4. Mid 801 nawet przy otwartym oknie nie znalazł nic. Mino że niedaleko stoją dwa nadajniki prywatnego dostawcy internetu.

walkmaniek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2013, 22:37:04 »
chudy, ja mam trzy po 5 dbi i sie nie chwale... i mid801 w pokoju w ktorym jestem w odleglosci metra od routera pokazuje w tablecie pół "ikonki" wifi a w pokoju obok juz w ogole nie widzi, prosz o odpowiedz adminy lub mody. dodam jeszcze ze jak pobieram plik nie pobiera mi sie full predkoscia, smiech po prostu, mam internet 12 mbs a pobiera mi sie plik przez tablet predkoscia max 200-300 czasem, ale to czasem 500 ale i tak nie na dlugi czas, a w tym samym czasie w smartfonie o tych samych parametrach karty zakresowej pobiera mi full predkoscia 1,1 mbs , dodam ze nikt inny nie korzysta z mojego wifi oraz to ze uzywam wifi tylko na jednym urzadzeniu podczas podlaczenia
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2013, 22:43:25 wysłana przez walkmaniek »

ramp

• Jr. Member
  • **
    • page
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2013, 10:04:22 »
mój egzemplarz tabletu którego wymieniłem już 3 razy na nowy z powodu dziadowskiego wfi ma tylko jedna kreskę zasięgu 6 metrów od routera (2x5dBi)

zostało reklamować lub wymieniać w sklepie w przeciągu 10 dni od zakupu mając nadziej ze się trafi na sprawne urządzenie

jaka cena taki sprzęt ;z na 50 urządzeń zapewne tylko 9 będzie działać prawidłowo :{ tak to już jest z chińszczyzna
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2013, 10:14:19 wysłana przez ramp »
Goclever R104 / JB
Yuandaocn VIDO N70HD DualCore / JB
Manta MID13 PowerTab Basic / ICS

tcherpaq

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2013, 04:17:51 »
Moja Manta jest "Boska" - siódmego dnia od zakupu postanowiła odpoczywać ;) Nie mogłem jej uruchomić, odniosłem do sklepu jako "towar niezgodny z umową". Za jakieś 30 dni, zobaczymy jak się sprawy potoczą ...

Amarok

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2014, 22:56:15 »
Miałem ten sam problem, odesłałem do seriwsu na gwarancji, dokonali naprawy i zwrócili mi tablet, wszystko pięknie i bez problemów.

henrykbujak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2014, 09:37:35 »
Ja też oddałem roczną mante do reklamacji. Oprócz wi fi , lipa bateria i obluzowane wejście na ładowarkę. I czekam.

zygzak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2014, 15:16:57 »
Długo czekaliście na naprawę? U mnie już 2 tygodnie minęły i status wciąż 'przyjęty'  >:(

Amarok

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2014, 10:00:38 »
Ja czekałem miesiąc. Długo, ale tablecik wrócił wypieszczony (oprócz naprawy WiFi, wyjęli mi też śmieć leżący między panelem a ekranem), więc warto.

zygzak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2014, 11:59:02 »
Wrócił po trzech tygodniach.
Wymieniony ekran na nowy, wifi hula w całym ( niemałym ) domu. Dodatkowo, obaj z Młodym mamy wrażenie że chodzi jakoś tak lepiej. Jest bardziej responsywny, nie muli nawet po wgraniu wszystkich programów które były wcześniej. Widać mocno poprawili fabrykę  :)

bartosz332

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 28, 2020, 08:32:52 »
Ja w moim mieszkaniu mam bardzo dobry zasięg wifi. Z tego powodu jestem zadowolony.
PORÓWNAJ CENY OKIEN u kilku sprzedawców okien w Żywcu = http://twoje-okna.com/slaskie/okna-zywiec