Autor Wątek: cuda i dziwy czyli praca na akumulatorze  (Przeczytany 2222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

idefiks

• Newbie
  • *
cuda i dziwy czyli praca na akumulatorze
« dnia: Styczeń 20, 2014, 11:19:04 »
Cześć!
Czy ten typ tak ma, że nawet nieużywany rozładuje się w kilka godzin?
Zastanawiam się od czego jest ta funkcja wyłączenia ekranu jednym kliknięciem w przycisk zasilania, skoro "wyłączony" w ten sposób tablet i tak rozładuje się po kilku godzinach, czyli po czasie raptem 2x dłuższym niż gdyby był cały czas włączony i np. wyświetlał jakiś film.

A dzisiaj rano zauważyłem jeszcze lepszego hita: wieczorem był prawie rozładowany. Wyłączyłem go całkowicie funkcją "wyłącz" => "tablet zostanie wyłączony" => "ok" i podłączyłem do zasilania na całą noc. Dzisiaj rano, koło godz. 9, odłączyłem ładowarkę. Tablet cały czas wyłączony. Przed rozłączeniem ładowarki sprawdziłem poziom naładowania - bateria cała na zielono. Czyli naładowany na full, tak?

I przed chwilą (godzina 11) włączyłem go. Bateria? pozostało 92%. :o

Czyli co? Jednak nie zdążył się naładować przez 9 godzin, czy w ciągu dwóch godzin od odłączenia ładowarki do włączenia urządzenia zdążył się rozładować w 8 procentach?

A może po prostu do reklamacji? (A kupiony niecały miesiąc temu)

idefiks

• Newbie
  • *
Odp: cuda i dziwy czyli praca na akumulatorze
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:11:04 »
Tak sobie jeszcze patrzę na ładowarkę... 3 ampery. A bateria 4 amperogodziny. Znaczy się, że ładowanie do pełna powinno trwać niewiele więcej, niż godzinę... Więc po całej nocy powinien być naładowany na full bez najmniejszych wątpliwości. Czyli przez dwie godziny "nic nie robienia w trybie kompletnego wyłączenia" tablet zużył 8% baterii... Bardzo śmieszne...   >:(

kuzkoman

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2014, 17:12:16 »
Masz gwarancje to odnieś.

idefiks

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2014, 18:14:08 »
Czy od serwisu technicznego manty zdarza się wam dostawać coś więcej, niż autorespondery?

Darion

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2014, 17:33:06 »
A pika ci głośnik co kilka sekund? Bo jak tablet ma niesprawne części, to może ci uciekać energia, powiedzmy w grzanie jakiegoś układu. Jak np. masz baterię z zabezpieczeniem, to prąd może uciekać w zabezpieczanie samego siebie przed przeciążeniem, wtedy otwieramy klapkę i szukamy w baterii trójżyłowy przewód i ucinamy ten żółty. Jeżeli nic to nie daje, to z powrotem go lutujemy. Najpierw jednak programy w stylu batery calibration.

idefiks

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2014, 18:35:47 »
eee.... jaką klapkę?  :)

nie, nic nie pika. tablet działa absolutnie normalnie - kiedy jest używany.

tyle że zostawiony na noc z wyłączonym ekranem - czyli dla mnie to jest w trybie "czuwania" tak jak każdy np. smartfon, nawet naładowany na full rano będzie miał kompletnie rozładowaną baterię.

serwis manty mi odpowiedział, że po wyłączeniu ekranu "aplikacje uruchomione na tablecie nadal działają". zapytałem więc, jak w takim razie ubić te aplikacje żeby nie działały i niepotrzebnie energii nie pobierały - póki co, bez odpowiedzi.

generalnie z tej jednej jedynej jak dotychczas odpowiedzi od wsparcia technicznego póki co wnioskuję, że to, co opisałem, to normalne zjawisko.

próbuję sobie wyobrazić smartfona, który w trybie czuwania "zdycha" po kilkunastu godzinach, i przyznam, że mi to dość słabo wychodzi...

no ale widać tablety manty tak mają i to normalne. cóż...  gdybym o tym wiedział, to bym manty nie kupował i tyle. a tablecik w czasie gdy się z niego nie korzysta jest podłączony do ładowarki coby się nie rozładowywał nic nie robiąc.. abstrakcja jakaś normalnie... :)

m2861

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2014, 19:03:48 »
Jest taki program na google play "batery deep sleep" spróbuj go użyć. Tam masz opcje całkowitego uśpienia tabletu.

idefiks

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2014, 11:35:48 »
dzięki. sprawdzę deepsleepa.