MIDy i Tablety > MID706

Manta MID706S GPS na USB instalacja zewnętrznego modułu gps na android

(1/1)

korsarz50:
Jak podłączyć GPS na USB pod androida w tej mancie?
Mam moduł gps Globalsat ND-105C.
Zainstalowałem program  UsbGPS4Droid_alpha4.apk według poniższego opisu:

1. zrootować system.
2. dopisać do build.prop wiersze: (nie wszystkie aplikacje wymagają tego kroku)
      gps.enable=true
      hw.nogps=false
      ro.kernel.android.gps=ttyACM0 (lub ttyUSB0)
3.  zaznaczyć pole w "ustawienia"-"aplikacje"-"dla programistów"-"pozorowanie lokalizacji" (bardzo ważne).
4.  zainstalować aplikację usbgps4droid_alpha4.apk     (jest w załączniku)
     ustawić w niej port na ttyACM0 dla P3101 i P3106 (Pentagram), bo jest ttyUSB0, prędkość ustawiłem na 4800 i nacisnąć start/stop gps.
     Nie które moduły używąją  ttyUSB). Jaka jest nazwa portu można się dowiedzieć poprzez polecenie dmesg.[/u]

Ale automapa mi nie znajduje satelity.
Mam sterowniki na sd pod win,mac,linux, jak zainstalować sterownik tego gps na tablecie pod androida?

kylevessPL:
Niektóre tablety nie obsługują zewnętrznych modułów GPS. Obawiam się, że w przypadku MID706 właśnie tak jest i po prostu ci nie zadziała. Możesz jeszcze posprawdzać, czy wszystko jest OK. Jak tak, to znaczy, że po prostu nie jest kompatybilny z tym tabem.

korsarz50:
Zadziałał sposób ze stronki:  http://www.movilesdualsim.com/tema/instalar-gps-usb-en-tablet-o-telefono-android.68501/
Trzeba zainstalować  dwa programy:
1-  Prolific PL2303 USB-UART
2- UsbGPS4Honeycomb_MR1_alpha.apk
3- no i oczywiście jakiś program do nawigowania np. automape 1.7.1
Przed uruchomieniem programu do nawigowania (np.automapa lub sygic) należy uruchomić (2- UsbGPS).
Program (1-  Prolific PL2303 USB-UART) użyłem by ustawić w nim " seting" częstotliwość na 4800. Później nie wiem do czego służy.
Automapa widzi gdzie się znajduję,wyznacza trasę(punkt startu z błędem) i widzi satelity(od1 do 3 mało) i często się zawiesza. Lecz teoretycznie działa.

kylevessPL:

--- Cytat: korsarz50 w Sierpień 31, 2014, 21:46:46 ---Zadziałał sposób ze stronki:  http://www.movilesdualsim.com/tema/instalar-gps-usb-en-tablet-o-telefono-android.68501/
Trzeba zainstalować  dwa programy:
1-  Prolific PL2303 USB-UART
2- UsbGPS4Honeycomb_MR1_alpha.apk
3- no i oczywiście jakiś program do nawigowania np. automape 1.7.1
Przed uruchomieniem programu do nawigowania (np.automapa lub sygic) należy uruchomić (2- UsbGPS).
Program (1-  Prolific PL2303 USB-UART) użyłem by ustawić w nim " seting" częstotliwość na 4800. Później nie wiem do czego służy.
Automapa widzi gdzie się znajduję,wyznacza trasę(punkt startu z błędem) i widzi satelity(od1 do 3 mało) i często się zawiesza. Lecz teoretycznie działa.

--- Koniec cytatu ---
Czyli widzę, że jednak na tym tabie się da :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej