Autor Wątek: Dwa tablety Manta z OLX :)  (Przeczytany 263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kris0725pl

• Newbie
  • *
Dwa tablety Manta z OLX :)
« dnia: Czerwiec 21, 2019, 22:02:53 »
Siemka...coś mi odbiło i postanowiłem kupić trzy uszkodzone tablety za 30zł z olx. Jak za tą kasę to spoko cena.

W tym dwa Manty MID706S. Trzeci to Colorovo Citytab Vision 7i ale ma uszkodzony LCD. Działa i włącza się.

Dwa Manty są w spoko stanie. Ekrany LCD całe...dotyk bez pęknięć. Teraz tak...jeden się włącza...widać początkowy napis Manty...po chwili pokazuje się napis Android i tak wisi na nim cały czas. Zrobiłem HARD RESET i?

Tablet się włączył ale tym razem pokazała się ikonka baterii z wykrzyknikiem. Pomyślałem sobie,że bateria rozładowana. Niestety przez port USB nie ładuje. Dopiero jak podpiąłem pod wejście DC to pokazała się animowana ikonka jak ładuje baterie. Być może tablet przez to nie chciał się uruchomić. Teraz  ładuje się prądem 0.77A. Potrzymam go trochę i zobaczymy czy wstanie. Po podpięciu kablem USB do laptopa jest wykrywany. Więc rokuje to dobrze na przyszłość i może się uruchomi jak go podładuje :)

Drugi zero reakcji na przycisk power. Jeszcze go dokładnie nie sprawdzałem. Lezy sobie i czeka.

CDN...

Jeden tablet Manty już zrobiony. Ten co wisiał na logu androida. Dopiero po wgraniu firmware wstał. Nawet fajny :) Bawie się nim teraz...

CDN...

Drugi tablet manty niestety ma uszkodzony LCD. Na pierwszy rzut oka nie do wykrycia czy lcd jest uszkodzony czy nie. Nic nie było widać pod światło. Tutaj po przełożeniu sprawnej płyty widać jednak,że lcd jest uszkodzony.

Fajną sprawą jest to,że podłączyłem pod ten tablet dysk HDD 250GB. Wykryło go bez problemu.
Więc można na taki dysk wrzucić mnóstwo filmów i po podpięciu pod HDMI oglądać na dużym ekranie. Inną sprawą jest to czy dało by rady udostępnić te filmy w sieci wifi :)

Drugi tablet przywrócony do życia :)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=vYq0Nq81Jvs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=vYq0Nq81Jvs</a>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2019, 15:58:55 wysłana przez kris0725pl »