Autor Wątek: pendrive  (Przeczytany 6838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

danek

• Hero Member
    • Status GG
Odp: pendrive
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 19, 2013, 20:36:45 »
a może tylko sterowników nie masz

kasiakasia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 19, 2013, 20:41:36 »
Myślałam o tym,bo wiem że jest coś takiego:)ale mi wszystko działało a ni z gruszki ni z pietruszki przestało dzialać....Jest taka możliwość?

Xopow

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 19, 2013, 20:51:33 »
Możesz dokładniej powiedzieć co się dzieje znikła ikonka, jest ale nie przesyła? Może masz ukrytą. Powodów jest wiele.

Prz

• Full Member
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 19, 2013, 21:34:23 »
Po pierwsze to sprawdź czy nie jest wyłączony przyciskiem na klawiaturze. Niektóre laptopy mają dodatkowe przyciski do włączania wifi, bluetooth itp. Jak  to nie to to napisz jaką masz wersję windowsa. A dalej to w zależności od wersji wejdź w menedżer urządzeń w panelu sterowania i sprawdź czy jest włączona obsługa bluetooth. Czy pokazuje jakieś błędy. Jak jest napisane że działa poprawnie to wejdź w services.msc i sprawdź czy jest uruchomiona usługa obsługi bluetooth.

kasiakasia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 20, 2013, 13:11:45 »
sprawdziłam i żeczywiście był wyłączony .Ale tak nie widzi go mój telefon.Wcześniej jak wysyłałam np zdjęcia na laptopa wyświetlała mi sie komunikat że "laptop" oczekuje na pozwolenie przesłania obrazów z mojego telefonu a teraz nic.Telefon nie widzi mojego laptopa.A jak klikne na ikonke bluetooth w laptopie wyświetla mi się DODAJ URZADZENIE,POKARZ URZĄDENIA BLUETOOTH,przyłącz do sieci osobistaj, otwórz ustawienia,wyłącz adapter,usuń ikonę.Jest też ZEZWALAJ NA POŁĄCZENIA URZĄDZENIA ale nie da się go włączyć.Troche pogmatwałam ale tak to u mnie wyglada.A windows mam 7.

Prz

• Full Member
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 20, 2013, 15:59:47 »
Kliknij ikonkę Bluetooth i "Otwórz ustawienia" i w okienku które się pojawi (Ustawienia Bluetooth) zaznacz opcje:
- Zezwalaj urządzeniom bluetooth na odnajdywanie tego komputera,
- Zezwalaj urządzeniom bluetooth na łączenie się z tym komputerem,
- Powiadamiaj mnie jeśli nowe urządzenie Bluetooth chce się połączyć.
Kliknij OK lub Zastosuj. Jeśli nadal komputer nie widzi Twojego telefonu to:
Włącz bluetooth w telefonie, daj wyszukiwanie nowych urządzeń czy coś w tym stylu i zobacz czy telefon znajdzie Twojego laptopa. Jak znajdzie to dobrze. Kliknij na ikonkę bluetooth na ekranie laptopa i daj tam "Pokaż urządzenia bluetooth" i zobacz czy Twój telefon jest na liście urządzeń. Jak jest to musi działać. Jak nie ma to może spróbuj po kliknięciu w ikonkę bluetooth na laptopie wybrać opcję "Dodaj urządzenie". Powinno znaleźć Twoj telefon jeśli ma włączony bluetooth.

Sprawdź też czy masz po kliknięciu na ikonkę bluetooth na ekranie takie opcje jak: "Wyślij plik" i "Odbierz plik". Może spróbuj w ten sposób coś wysłać lub odebrać. Wybierz w telefonie jakiś plik do wysłania, naciśnij w laptopie opcję "Odbierz plik" i w telefonie daj wysyłanie. powinno przesłać plik z telefonu do laptopa.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2013, 16:08:12 wysłana przez Prz »

kasiakasia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 20, 2013, 16:32:02 »
nie mogę wysłać też zdjęcia z laptopa na komórkę.Coś mi się wydaje że to jakaś grubsza robota jest a ja chyba tego nieogarnę...

Prz

• Full Member
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 20, 2013, 17:34:09 »
nie mogę wysłać też zdjęcia z laptopa na komórkę.Coś mi się wydaje że to jakaś grubsza robota jest a ja chyba tego nieogarnę...
Jak chcesz ale to nic trudnego. Kliknij w ikonkę bluetooth i otwórz ustawienia. Jak otworzy się okienko ustawień to zrób tak jak pisałem wcześniej. A jak nie otworzy się okno z ustawieniami to znaczy że masz prawdopodobnie wyłączoną usługę obsługi bluetooth... włączenie jej jest bardzo proste ale to już osobny temat.

kasiakasia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 20, 2013, 19:51:15 »
ale ja to wszystko zrobiłam i dalej nic,ani drgnie.cyba coś popierniczyłam w tej mojej walce.

Prz

• Full Member
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 20, 2013, 21:57:50 »
To jeszcze zrób jedną rzecz: wejdź w menu start, wybierz polecenie "uruchom..." i wpisz services.msc
Powinno pojawić się okienko Usługi. Tam po nazwie znajdź "Usługa Obsługi Bluetooth" i kliknij na nią dwukrotnie. Otworzy się nowe okienko. Tam zobacz jaki jest Typ uruchomienia. Powinien być "Automatyczny". Jak jest "ręczny" lub "wyłączony" to ustaw na automatyczny. Poniżej będzie Stan usługi: Zatrzymany lub Uruchomiony. Jak jest zatrzymana to kliknij uruchom. Powinna się uruchomić. Kliknij OK i sprawdź działanie bluetooth.
Innych pomysłów na teraz nie mam.

kasiakasia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 21, 2013, 20:57:45 »
dzięki .Zrobiłam jak kazałeś ale dalej nic:(

Dziab

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 26, 2019, 14:49:39 »