Autor Wątek: Przeglądarka internetowa  (Przeczytany 2756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

small551

• Newbie
  • *
  • Jak ja się przewrócę to za swoje się przewrócę. :)
Przeglądarka internetowa
« dnia: Marzec 04, 2012, 13:06:36 »
Witam, mam do was pytanie forumowicze. Mianowicie jakiej przeglądarki internetowej używacie na MID 04. Pytanie jest umotywowane tym, że chce się przesiąść na opere mini ale jest problem z flashem:/ tylko aplikacja systemowa uruchamia flash z tego co zauważyłem. Macie jakąś radę na to?
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2012, 16:18:35 wysłana przez small551 »

meehow81

• Newbie
  • *
Odp: Przeglądarka internetowa
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2012, 14:48:02 »
Ale co takiego wartościowego chcesz we flashu oglądać? reklamy? youtube ma swoją aplikację.. spróbuj Dolphin Browser ewentualnie..
P.S. nie to, że się czepiam, ale pisać "urzywacie" to juz lekka przesada..

small551

• Newbie
  • *
  • Jak ja się przewrócę to za swoje się przewrócę. :)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2012, 16:20:59 »
Co chcę oglądać? Dużo stron wykorzystuje flash, które są mi potrzebne do pracy. Dziękuję za radę jak spr to napiszę jak się sprawdziło. Ps. Dziękuję za wytknięcie błędu ale w niedzielne popołudnie można je popełnić.
Pozdrawiam.

meehow81

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2012, 17:25:04 »
Ogólnie, to nie wiem, czy coś da zmiana przeglądarki. Najlepiej spisuje się jednak Opera Mini. A z flasha to nawet Apple zrezygnowało, bo jest zbyt zasobożerny, więc nawet na takim gigancie jak iPad potrzebne ci strony też nie pójdą..
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2012, 20:27:34 wysłana przez Marcin Kornatka »

kurtzman

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2012, 20:35:22 »
Ja uzywam Opery Mini Next v7.0 Smiga dobrze, wczesniej zainstalowalem Opere Mobile ale wydawalo mi sie, ze jest troche za wolna. Wbudowanych przegladarek uzywam bardzo rzadko.

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2012, 21:00:21 »
Ja polecam za to znanego z peceta Mathona
https://market.android.com/details?id=com.mx.browser&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5teC5icm93c2VyIl0.
Jakoś spodobał mi się na tabletach. Kiedyś go używałem na pc.

souacz

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2012, 02:02:23 »
A z flasha to nawet Apple zrezygnowało, bo jest zbyt zasobożerny

To nie dlatego, hehe. Po pierwsze Wielki Brat SJ (R.I.P.) miał jakąś fobię co do flash a po drugie próbowali.
Jeno implementacja flash do Jedynego Słusznego Jabłkowego Systemu zdziebko im nie wyszła. Więc zwalili na zasobożerność....

Nad MID wiadomo, że nie pójdzie (MID001) lub słabiutko (MID04) ale na odrobinę silniejszych urządzeniach działa bez problemu.
Mam galaxy SII, Galaxy Tab i flash zasuwa aż miło, bez specjalnego obciążania zasobów.
Więc w Android się da. A na niby tak mocnym iPhone czy iPad juz nie ;)
Ale co tu duzo mówic skoro Apple nie potrafi sobie poradzić nawet z ponaddźwiękowym spadkiem naładowania baterii....

A każdy stary "blaszak" z bylejaką karta grafiki radzi sobie z flash bez problemu.

A co do przeglądarek to polecam niezmiennie Dolphin Browser, dla mnie the best :)

ethanak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2012, 08:30:13 »
Ja wolę Operę Mobile (nie Mini!) - ale to kwestia gustu pewnie.

123tomek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2012, 08:06:01 »
Prawda jest taka, że flash zostaje wypierany przez HTML5. Co do obsługi HTML5 to byłem zaskoczony, że wszystkie testowane przeglądarki na MID04 (2 wbudowane, OperaMini, Dolphin) obsługują HTML5. Co ciekawe te 2 wbudowane oraz Dolphin fpsy nadrabiały obniżeniem jakości wyświetlanej grafiki, Opera odwrotnie czyli grafika super za to fpsy w dół.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2012, 22:43:01 wysłana przez Marcin Kornatka »

souacz

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2012, 01:41:08 »
Owszem, zostaje wypierany. Ale to jeszcze trochę potrwa, na razie niektórych rzeczy, które możliwe są w AS3, na HTML5 nie zrobisz.
Poza tym na razie niektóre instrukcje HTML5, dodam, że dość istotne instrukcje, bardziej zamulają sprzęt niż flash.
Ale przyszłość oczywiście należy do HTML5. I dobrze, obejdzie się bez pluginów itd.
A proste rzeczy można w sumie zrobić w javascript, który obsługuje już każda przeglądarka.

Na MID001 HTML5 testowałem w Dolphinie, chodzi ładnie :)

ethanak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 12, 2012, 09:54:30 »
To ja tak przy okazji jak już tego Dolphina wychwalacie:

Da się tam jakiegoś adblocka zapuścić? Bo bez tego to życie mi niemiłe...
W Operze Mobile zapodałem filtr (na razie prowizoryczny, ale nie bardzo mam czas go dopieszczać) - Opera dostała nagle jakiegoś turbodoładowania :)

souacz

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 12, 2012, 23:51:11 »
Nie wiem czy teraz nie ma już w standardzie, ja akurat używam Dolphin Browser Mini.
Jesli nie ma w Dolphin HD to tu masz link:
http://www.freewarelovers.com/android/app/adblock-plus

ethanak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2012, 10:40:03 »
Jakoś nie mogłem znaleźć, zassałem z tego linku co podałeś - będę sobie porównywać Operę i Dolphina jak pójdę na piwo :)
Dzięki!

ethanak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 19, 2012, 13:35:42 »
Spróbowałem, pobawiłem się, wróciłem do Opery Mobile.
Może to moje przyzwyczajenie, ale wydaje mi się wygodniejsza, a przede wszystkim szybsza. Kliknięcie w link "pokaż nowe posty w wątku" na typowym PhpBB (taki maleńki kwadracik w który na desktopie trzeba pięć minut myszką celować) na Dolphinie bez rysika graniczy z cudem, Opera mi go jakoś rozpoznaje po macnięciu palcem gdzieś w okolicy...
Dla mnie ważne jest również co innego - jako że wzrok mam taki bardziej nietoperzowaty niż sokoli, bardzo wyraźny pasek postępu Opery jest bardzo przydatny...